Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Nelămuriri. Brățări și lănțișoare care s-au rupt.

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
NcrDir

NcrDir

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.11.2014
Am un prieten în vârstă de 18 ani.
Ne cunoaștem de aproape 2 ani. Stă departe de mine, la 300 km.
Ne-am cunoscut într-o tabără după care am continuat să vorbim zilnic.După 5 luni ne-am întâlnit, am fost la cinema și ne-am sărutat pentru prima dată.
După sărut, în următoarele 5-10 minute mi-a căzut lănțișorul pe care-l purtam la gât. S-a rupt.
Când am văzut, i-am spus: ”Mi s-a rupt lanțul de la X”. Iar el m-a luat de mână și mi-a spus: ”Poate ți-a făcut cineva vrăji”.
Am luat lănțișorul și l-am pus în geantă. M-a întrebat de ce-l păstrez și i-am spus că e de la X(fostul prieten).Mi-a spus că fostul nu mai contează acum. Acesta a fost momentul în care a plecat pentru că avea tren.

De aici, am continuat să mai vorbim, dar nu ca înainte, au fost perioade în care nu mai vorbeam, apoi iar vorbeam și tot așa.
A trecut un an și ne-am întâlnit în același loc.Ne-am îmbrățișat, am vizionat un film, ne-am sărutat și din nou aceeași chestie: mi-a căzut lănțișorul. S-a rupt.
Eu: nu ne vrea împreună
El: Ești perfectă pentru mine
Eu: Exagerezi
Și aici a urmat un moment în care îmi făcea complimente. (așa face el mereu)
Ne-am plimbat prin București după care am mers la metrou. Am stat pe peron, el a plecat spre hotel iar eu m-am așezat să aștept metroul. S-a întors după 3 minute să mă sărute și mi-a spus că-mi va lua alt lănțișor.
Seara următoare ne-am întâlnit, am vorbit și ne-am luat rămas bun.

După o lună, am avut o ședință foto în Arad așa că am mers acolo și am stat la o prietenă o săptămână.
Miercuri, cu 2 zile înainte de majoratul lui, am fost la el acasă, ne-am îmbrățișat, iar când am vrut să mă descalț mi-a picat brățara de la mână. S-a rupt.
Eu: Asta e chiar imposibil și ciudat
El: e prea puternic contactul dintre noi probabil
Și apoi a tot încercat să o repare. Am stat vreo 5 ore de vorbă și am plecat acasă. (acasă la prietena din Arad, desigur)
A urmat și majoratul, etc.

Am continuat să vorbim și după încă o lună, ne-am întâlnit din nou în București.Eu eram în trecere pentru că mergeam într-o tabără iar el a venit special pentru mine.
Ne-am îmbrățișat și am plecat cu metroul. Aveam din nou brățară. A încercat să mă ia de mână și din nou aceeași chestie: mi-a căzut brățara. S-a rupt.
Eu: uită-te la asta
El: vrăjile s-au adeverit
Eu: cum adică?
El: ești stresată
Apoi am fost prin mall, am băut cafea, ne-am plimbat. El a plecat spre casa lui iar eu am plecat în tabără unde m-am distrat, am rămas cu amintiri frumoase ș.a.m.d.

În episodul următor aveam să ne întâlnim întâmplător.Trecuseră 3,4 luni iar eu ajunsesem în București pentru un târg de universități.
Toate bune și frumoase. Am plecat spre târg, am urcat în metrou. Nu am mers prea mult și am coborât pentru că mi s-a făcut rău dintr-o dată. Am vomat acolo și timp de 30 de minute nu s-a oprit nimeni să mă ajute să mă ridic. Mi-am revenit puțin în final și am reușit să ajung în târg unde am stat toată ziua.A fost și el acolo însă nu s-a întâmplat nimic între noi.
Seara am plecat spre casă cu troleul și am leșinat.A fost oribil. Am avut nevoie și de perfuzie.

Asta a fost ultima dată când ne-am văzut.

De curând am reluat legătura cu un prieten și ne-am dat în vorbă despre lucrurile astea. Am ajuns la concluzia că ce s-a întâmplat cu toate aceste brățări și lănțișoare, au legătură cu vrăjitoria.(având în vedere că el mi-a vorbit de lună plină, de sânge, de cum se fac vrăji și postări de pe facebook legate tot de asta)
Și tocmai din acest motiv m-am hotărât să postez aici și să vă cer părerea. Să-mi spuneți ce credeți despre aceste întâmplări bizare.

#2
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014
Cred ca esti genu de persoana care pleaca urechea la oricine. Nu exista vrajitorie. Daca aveai un lantoi de aur de 100 de grame pun pariu ca nu iti mai cadea de la gat. Nici nu avea cum tinand cont ca puteai sa iti legi si cainele cu el.

#3
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,448
  • Înscris: 17.04.2006
Chinezarii.
Dupa atata timp ati ramas la imbratisari si pupici?
Lasa-ma sa ghicesc, esti religioasa si astepti casatoria.

#4
Serafim606

Serafim606

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,702
  • Înscris: 25.11.2014

 Sef-chenko, on 27 noiembrie 2014 - 00:48, said:


Dupa atata timp ati ramas la imbratisari si pupici?
Lasa-ma sa ghicesc, esti religioasa si astepti casatoria.

Nu ai inteles. Tre sa fie special Posted Image !

#5
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,285
  • Înscris: 13.01.2011
Bizar de platonică relaţia voastră  :)

Dacă ,,mănînci " doar cafele o să te îmbolnăveşti.

#6
shelder

shelder

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,415
  • Înscris: 28.10.2012
cred ca totul a fost doar intamplator. s-au intamplat in momentul nepotrivit. asta e tot.

#7
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
N-ai talent la scris.

#8
Power211

Power211

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 924
  • Înscris: 20.10.2011
Mi se pare trasa de par povestea asta .

schimba partenerul , poate el e bantuit  :P

in orice caz , nu prea cred in vraji .

#9
Arianna-D

Arianna-D

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,477
  • Înscris: 16.09.2014
Imi aduce aminte de telenovela Clona, cine avea colierul personajului principal ii "tinea in mana" destinul sau ceva de genul Posted Image (telenovela, na).

 NcrDir, on 27 noiembrie 2014 - 00:38, said:


de cum se fac vrăji și postări de pe facebook legate tot de asta)
Ce-a avansat vrajitoria asta, blestemi pe facebook mai nou? Posted Image


#10
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,847
  • Înscris: 25.01.2007
porti si tu toate stifturile de lanturi...
pune si tu un lant mai rezistent.

[ http://img32.olx.ro/images_mercadorro/31554283_2_644x461_lant-din-metal-auriu-cu-zale-mari-diferite-modele-fotografii_rev001.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,422
  • Înscris: 16.03.2004
Cert este ca tu pacatuiesti, asta e clar. De aia vrajile au efect.

Edited by dark, 27 November 2014 - 13:08.


#12
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005

Quote

A încercat să mă ia de mână și din nou aceeași chestie: mi-a căzut brățara. S-a rupt.
Aşa procedează hoţii: sunt politicoși, te ajută să te ridici sau să urci în autobuz, te prind de mână, forţează brățara ceasului..care rămâne în mâna lor.
Și El a procedat la fel: ți-a distras atenția îmbrățișându-te, ți-a rupt lanțul sau brățara dar nu ți le-a subtilizată ci le-a lăsat să cadă.
Mă bucur că ai scăpat de un hoț sadea!

#13
zdutzu

zdutzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 23.02.2007
Cumpara-ti bratari de piele...daca se rup si alea, cand il intalnesti pe X ii dai cu crucifixul peste mecla. Daca izbucneste-n flacari e clar, daca nu, ii spui ca-i un porc misogin si c-a meritat-o. Win-win, ori descoperi ca a facut vraji, ori te razbuni pe el ca te-a inselat cu aia care credeai ca ti-e cea mai buna prietena.

Edited by zdutzu, 28 November 2014 - 13:44.


#14
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Esti fata sau baiat?

#15
vata_pa_batz

vata_pa_batz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,602
  • Înscris: 28.07.2004

 NcrDir, on 27 noiembrie 2014 - 00:38, said:

Și tocmai din acest motiv m-am hotărât să postez aici și să vă cer părerea. Să-mi spuneți ce credeți despre aceste întâmplări bizare.

Parerea mea de om cu experienta in vrajeli e ca ai avut noroc. Puteau sa-ti cada chilotii si sa te trezesti capsata de-un obiect strain, de altfel usor de identificat de catre persoanele cu experienta aferenta ;)

#16
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Avem 2 variante.Ori ai chef de naratiuni ori esti cam paranoică si te speri din orice , iei orice lucru prostesc in considerare.Cam greu de crezut ca exista vraji,pana acum eram toti varcoliti de durere la cheful fiecarui om dupa strada.

#17
zedek

zedek

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.01.2010
Eu cred ca individul tot incerca sa-ti suteasca ba lantul ba bratara, dar nu-i iesea.

#18
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007
Interesant. Se poate sa iti fi facut cineva vraji pe respectivele obiecte. Ideea este daca acest fenomen se petrecea si in compania altor persoane atrase de tine. Acuma persoana care ti-a facut vraji pe ele, as dori sa stiu in ce relatii esti cu ea acuma. Nu de-alta, dar daca este adevarat....ceea ce ai scris este grav.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate