Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de spalat rufe Bosch

Aici sunt banii Dvs: tarife pentr...

Spatiu prea mare inainte de titlu

Recomandare banca pentru firma
 Prima World HD

Recomandare bicicleta MTB copil 1...

Cum pot reda niște inregistr...

Denon AVR 1804
 Texte și mesaje funny pe sit...

Recomandari carti non-fictiune

Cat costa un pui la rotisor?

cum leg firele de la o pompa subm...
 PC Voltage +3.3V Red!

Cum conectez la net o centrala Fe...

w11 nu mentine profil power proce...

DIGI se lanseaza in Belgia cu ser...

Casa Pitesti

- - - - -
  • Please log in to reply
1233 replies to this topic

manghels

manghels

Senior Member

• Grup: Senior Members
Eu cred ca ..in toate domeniile..oamenii lasa de dorit..cel putin pe la noi..daca nu si in afara...acolo unde pasiunea pt ceea ce faci (job / munca de zi cu zi) e 'doborata' / eliminata de lupta pt supravietuire (cash)...Bineinteles..ca mai sunt si exceptii.

Eu stau dupa unu..cu care am comandat/montat tigla pe casa..sa-mi mai aduca vreo 100 de bucati tigla de camp..de vreo luna...M-a tot aburit..ca o aduce..ca o comanda..ca tre sa-i trimita unu un palet..ca nu stiu ce..si eu prins cu altele..n-am remarcat ca au trecut vreo 3 saptamani de cand am inceput discutia..si mi-ar fi adus-o Dede sau alte depozite..in maxim 2 sapt..Acu era montata..si eu stateam linistit..

Ca de obicei..una zicem..si alta facem..Ceea ce inca ma mira..e ca si oamenii care inca mai au de luat bani de la mine..tot n-au cuvant..sa termine ce-am inceput..la termenele stabilite..(sau pe aproape)..Concluzia e ca..ori n-au nevoie de bani..ori au alte lucrari duble-triple ca pret..si nu vor sa le piarda..

Dar las' ca si eu o sa le platesc..respectand cam aceleasi termene..pe care le-au respectat si ei..Posted Image Posted Image Posted Image  (alta arma de 'razbunare' ..n-am..si nici nu as recurge la altele..inca).

Edited by manghels, 14 June 2017 - 10:02.

cumparator

cumparator

Guru Member

Pana la urmatoarea criza, cand o sa umble disperati dupa comenzi.

maddy23

maddy23

Member

• Grup: Members
picomouse, asa este, ai perfecta dreptate! Uneori pierdem din vedere acest aspect. Tocmai ce a inceput langa noi constructia unui cartier rezidential si cand ma uit ce fac aia acolo... eu, o nestiutoare, stramb din nas... Deci da, se poate mult mai rau.

kolfleading, nu ma bucur de raul nimanui, dar ma simt mai bine stiind ca nu sunt singura care a ramas cu impresia asta. De multe ori tind sa dau vina numai pe mine, ca trebuia sa stiu, sa ma gandesc samd.

manghels, am ajuns demult la concluzia ca e greu cand e vorba de oameni, dar cu toate astea, tot reusesc sa ma uimeasca cu nepasare/nesmitirea/neseriozitatea lor. Imi pare rau pentru patania ta si sper sa se rezolve cat mai curand!
Tocmai ce am patit si noi alta. Am luat 2 masini mari de chisai pentru nivelat pamantul, si cand a venit ala cu bobcatul, ne-a spus ca nu e chisai, e tot un fel de huma de care avem noi acolo. Pur si simplu nu ne-am dat seama... Posted Image

cumparator, nu stiu care este solutia, dar cred ca asa sunt peste tot in lume. Am o prietena peste ocean care tot timpul se vaita de fix aceleasi lucruri de care ne vaitam si noi... Trebuie sa spun ca nu ma asteptam...
Ce ti-au facut la tencuiala?

Edited by maddy23, 19 June 2017 - 12:48.

cumparator

cumparator

Guru Member

Mi-au facut tencuiala mai valurita in multe locuri, asa ca "s-a indreptat din glet". Am si 5 straturi de glet pe unii pereti, am platit dublu pentru el.
Altfel, munceau de rupeau, disciplinati, numai ca nu se pricepeau.

maddy23

maddy23

Member

Uuuf, numai probleme! Dar trebuie sa invatam sa traim cu toate defectele astea. Poate sa le uitam si sa incepem sa ne bucuram de casa.
Noua intr-o situatie asemanatoare ni s-a spus ca suntem prea mofturosi. Ca nimeni nu sta sa se uite la pereti dintr-o parte Posted Image Avem nici nu mai stiu cate maini de lavabila, imi e fica sa nu inceapa sa cada...

La noi parca a venit toamna. Inca putin si ma pot apuca de bucataria de afara, singura pe care o sa o avem pentru cateva luni. Trebuie numai sa gasesc o solutie pentru a face blatul de beton usor de intretinut. Aveti vreo idee?

Attached Files

Edited by maddy23, 22 June 2017 - 00:29.

Bylly00

Bylly00

Senior Member

Exista un lac special din cate stiu, inchide porii, impermabilizeaza si il face lucios.

manghels

manghels

Senior Member

asa-i..erau si niste tutoriale pe youtube..in care-si facea unu blaturi de bucatie/baie/etc..din beton..apoi le impermeabiliza cu ceva lacuri..si ieseau..beton..

maddy23

maddy23

Member

Pff... am vazut tutorialul, dar am uitat complet de el.. Am luat un impermeabilizant pentru beton pe care voiam sa il dau pe tavane. Dar nu este lucios, doar ca intr-adevar, nu mai intra apa. O sa intreb pe la dede.

Bylly00, stii ca exista la noi asa ceva, sau ai vazut pe net?

Bylly00

Bylly00

Senior Member

Stii cum se spune: am cunostinte aproximative despre multe lucruri :D. Nu am experienta la prima mana cu asa ceva, dar la un moment dat am explorat posibilitati pentru blaturi si am vazut ca exista si varianta asta, Nu stiu sa numesc un produs sau un furnizor din pacate.

viotl

viotl

Straight ahead ... middle of the road

View Postmaddy23, on 22 iunie 2017 - 00:18, said:

si sa incepem sa ne bucuram de casa.
Si? Si? :D

View Postmaddy23, on 22 iunie 2017 - 00:18, said:

La noi parca a venit toamna.
La noi parca nu.... cald raaaaauuuu!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate