Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Black Friday 2014

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#109
shmu

shmu

    Clickahoolic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,460
  • Înscris: 09.01.2008
si tu esti sigur ca emag le livreaza pe rand?
ai sunat la emag sau la curier sa vezi?
exemple:
- comanda 1 a mea - bormasina + prelungitor. 2 pachete, awb diferite. ambele colete erau la cargus, dar nu prea aveau habar ca erau ambele la ei, asa ca vroiau sa mai astepte pana isi dadeau seama.
- comanda 2 a mea - livrata la campulung -  4 produse, ajunse toate in acelasi timp
- comanda unui coleg - toate coletele erau la curier (ca sunase la emag) si curierul livrase doar 2 din 4-5 colete sambata si apoi nimic.

asadar, suna si vezi ce se intampla cu ele.

#110
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

View Postxxvirusxx, on 01 decembrie 2014 - 21:49, said:

@Groot

BF-ul trecut le-am primit pe toate. Alte comenzi facute (nu de BF) iar am primit produsele odata si nu pe rand ca acum.


Probabil anul trecut si-au luat-o in barba blocand spatii uriase ca sa grupeze coletele dupa utilizator si anul asta au invatat din greseli.

#111
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Eu cred ca nu au avut produse cate comenzi au fost si au trimis pe bucati...

#112
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Eu cred ca se numeste logistica. E mai simplu sa trimiti coletele cand ajung in expedition bay, mai ales ca se umple o masina a curierului in 3 minute. Ala pleaca cu masina burdusita, nu e niciun deranj pentru ei sa livreze in zile diferite la aceeasi adresa.

In schimb e un mare deranj sa blochezi produse in expedition bay. Se aglomereaza imediat, se creaza haos.

#113
EllaBeauty

EllaBeauty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,883
  • Înscris: 18.12.2011
Concluzii BF 2014

In ziua de BF comanda are un singur produs, vrei mai multe produse pentru fiecare faci o comanda
Magazinele trebuie sa livreze prioritar comenzile platite in avans cu cardul si pe cat posibil in ordinea crescatoare a numarului de comanda.
BF trebuie facut pentru produsele voluminoase cu 2 saptamani inainte de BF normal.

#114
Tavi24

Tavi24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 783
  • Înscris: 18.04.2011
Nu gasesc un topic mai potrivit, asa incit o sa intreb aici:

Stie cineva daca mai exista vreo perioada de reduceri similare, dar plasata in prima treime a anului? In lunile de primavara... poate?
M-ar interesa in special la produsele din categoria foto. Un D-SLR as vrea sa-mi cumpar.

(Deci, as vrea sa aflu doar de o posibila existenta in sine a unei astfel de perioade. Nu eventuale strategii de umflare prealabila a preturilor etc... fiindca le stiu cam care-s cele "normale".)

Multumesc anticipat.

#115
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
exista tot pe aria aceasta, probabil s-a dus pe pagina doi

si ca sa-ti raspund la intrebare, in afara de promotiile obisnuite, nu sunt anuntate si altele

Edited by gumball3000, 19 January 2015 - 20:55.


#116
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Tavi24 stai cu ochii pe F64, au mereu surprize placute.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate