Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 

Alocatie

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
chaseyoung

chaseyoung

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 07.10.2014
salutare ! Numele meu este Cezar si as vrea sa ma lamuresc si eu cu un lucru ! Deci, am implinit 18 ani in iunie ! In septembrie cana am inceput scoala am luat de la liceu o cerere-tip, am completat-o si am dus-o la secretariat ! suntem in noiembrie si alocatia nici acum nu mi-a venit ! M-am gandit sa sun la Agtentia pentru alocatii si acolo mi-au spus ca eu sunt inregistrat in Dambovita ! De mentionat faptul ca eu pana in clasa a 9-a ma stat la tara si abnii imi veneau prin posta ! Doamna secretar de la liceu care sigur e dusa rau cu capul mi-a spus sa astept, iar cei de la Agentie mi-au spus sa trimit o adeverinta + copie dupa buletin catre agentia din Dambovita iar ei o sa o trimita la Bucuresti ! Si am intrebat si de cererea-tip in care spui unde vrei sa iti vina banii ! Femeia aceea mi-a spus ca cererea aceea nu mai trebuie completata ! Doamneeeee ! Nu mai inteleg nimic ! Poate cineva sa imi explice ce este de facut ? Posted Image

#2
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Simplu: iti faci un card si le spui ca vrei sa iti fie livrata alocatia direct in contul respectiv. Eu cand eram prin liceu, de la 18 ani mi-am facut un card pe numele meu, am vorbit la banca sa mi se livreze alocatie pe el, am completat o cere pentru banca si la scoala am dus un extras de cont semnat si stampilat, ca sa mi se vada IBAN-ul.

Asta banuiesc ca e o varianta mai simpla decat sa completezi nu stiu cate cereri si acte, plus multe drumuri inutile.

#3
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
te duci in 2 picioare la agentia pentru alocatii si le zici ce si cum

#4
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,188
  • Înscris: 18.04.2008
Mie mi-a venit alocația tocmai în vară și tu te plângi că nu ți- venit până în noiembrie?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate