Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Tineretului Park View

- - - - -
  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#19
Gixon99

Gixon99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 05.08.2014
In ro lipseste bunul simt pe care niste hoti nu il au. Dupa ce calca legile in picioare, mai au si gura mare :)

#20
mihalex78

mihalex78

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.01.2015

View PostGixon99, on 27 aprilie 2015 - 09:25, said:

In ro lipseste bunul simt pe care niste hoti nu il au. Dupa ce calca legile in picioare, mai au si gura mare Posted Image
Draga Gixon99, trebuie sa ai intotdeauna ultimul cuvant si este de inteles:  201 mesaje in 9 luni.... denota o mare dorinta de afirmare.  De aici rezulta si continutul subtire al mesajelor tale. Succes in continuare!!

#21
adrian.paul

adrian.paul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 133
  • Înscris: 18.10.2006
201 mesaje in 9 luni = mare dorinta de afirmare? Sunt persoane care posteaza 200 de mesaje usor intr-o zi.

Anyway eu nu am incredere in "Tineretului Park View", tocmai de aia nici macar nu m-am dus la o vizionare. Eu personal caut liniste, nu probleme si batai de cap.

#22
aosho

aosho

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.03.2015
Buna ziua,

Da, am cumparat. Cel mai bine va explica avocatul, eu unul nu am emotii.
Nu sunt in tara dar la final de luna va pot da mai multe detalii, eventual discutam la telefon.
Imi puteti da un nr de tel la adresa [email protected]
Altfel am decis sa nu ma mai bag in discutii, nu are sens, a intrebat la un moment dat cineva despre proiect si am raspuns. Normal ca stiu detalii din moment ce am decis sa cumpar..
Cu stima.
Constantin

#23
Gixon99

Gixon99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 05.08.2014
ai cumparat pe dracu.

sa nu mai zic ce binevoitor esti tu in a-i ajuta pe altii sa isi ia un apartament intr-un bloc construit de un personaj controversat (prieten bun cu ilegalitatile) :)

#24
aosho

aosho

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.03.2015
Cel mai bine consultati un avocat la cumparare + notarul care va avea o opinie pertinenta. Restul este cancan, motiv pentru care aceasta va fi si ultima mea postare. Dl Gixon99, exista si modalitati mai civilizate de dialog.
Cu stima
Constantin

#25
Gixon99

Gixon99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 05.08.2014
Dar ce n-a fost civilizat in ceea ce am postat eu?

Mai degraba mi se pare necivilizat modul in care va faceti reclama :)

#26
a-OCTAV-1254

a-OCTAV-1254

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.06.2015
Buna seara,
Am fost sa cumpar si eu un ap.  in Tineretului Park View, M-am intanlit cu un agent de vanzari cu o masina de Bulgaria Volvo gri s40 la intrare in parc, am vazut   blocul si mi-a parut ok.Se lucreaza la compartimentare si apoi ii da drumul la finisaje. Asa este la mansarda se construiesc ap, si la subsol in locul parcari.
Apoi am fost la porcul de Chirita in birou sa discutam pretul.Pretul de catalog este mare  dar el face reducere pe ochi frumosi si de la pretul intreg a scazut mai mult de 25% din pret daca ii dau avans 50% sau mai mult gen 70%. sa vedeti ce imi sugera ca eu pot cumpara acum 2 ap si la finalizare pot sa le vand mai scump si sa imi ramana si mie ceva in plus. Omul e hot pe fata, trebuie sa ii iei glanga ca la porc. Are probleme mari cu autorizatiile de curent si gaze.Nu cred ca obtine aceste autorizatii. Daca stiti de celelate blocuri care le-a vandut la oameni grei notari si patronul de la scandia care se judeca cu el si acum dar nu obtine nimic.El face ilegalitati mari si nici in acest loc nu o sa finalizeze nimic corect.Trebuie omorat cainele asta. Ma mir ca nu l-au executat baieti..Este escorc mare.Aveti grija cu cine va puenti.

View Postaosho, on 17 mai 2015 - 14:14, said:

Buna ziua,

Da, am cumparat. Cel mai bine va explica avocatul, eu unul nu am emotii.
Nu sunt in tara dar la final de luna va pot da mai multe detalii, eventual discutam la telefon.
Imi puteti da un nr de tel la adresa [email protected]
Altfel am decis sa nu ma mai bag in discutii, nu are sens, a intrebat la un moment dat cineva despre proiect si am raspuns. Normal ca stiu detalii din moment ce am decis sa cumpar..
Cu stima.
Constantin


sa te pisam in freza

#27
Ana-P

Ana-P

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 07.12.2007
Se pare că domnul Chiriţă (bănuiesc că-i vorba de aceeaşi persoană) are parte de momentele lui de celebritate: http://www.digi24.ro...rmate in cosmar

#28
Ana-P

Ana-P

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 07.12.2007
Hmmm... Are și antecedente: http://m.digi24.ro/S...ai negru cosmar

#29
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

Quote

Ion Chiriță a început să construiască blocuri în 2006. De atunci, a fost acționar unic sau majoritar în mai multe firme pe care le-a închis rând pe rând, imediat ce au acumulat datorii. Atunci când nu mai putea construi pe numele său, Ion Chiriță alegea parteneriate avantajoase. Așa a început lucrări și în Parcul Tineretului din sectorul 4, anul trecut.
Firma sa, Construcții Locuințe Noi Chi SRL, înființată în 2013, s-a asociat cu Marioara Micșunescu, proprietar al unui teren de 15.000 metri pătrați din Parcul Tineretului. Femeia a pus terenul la bătaie. Ion Chiriță a venit cu planul aprobat: un ansamblu rezidențial de șase blocuri, cu trei etaje fiecare. În ciuda schiței aprobate de Primărie, pe site-ul dezvoltatorului, blocurile figurează cu patru niveluri și mansardă.
În 2014, Ion Chiriță s-a retras din acționariat, iar proprietari în acte sunt acum alți trei bărbați.
În cazul ansamblului din Parcul Tineretului, lucrurile au debutat fulminant anul trecut. Într-o zi, zeci de arbori au fost puși la pământ cu buldozerele.


#30
mihalex78

mihalex78

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 20.01.2015

View PostFrankie, on 18 iunie 2015 - 12:54, said:


"O cladire cu 3 etaje dar care figureaza cu 4 niveluri."

Frankie are you for real ?????????????

Orice cladire cu 3 etaje are 4 niveluri.

#31
Superuser77

Superuser77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 02.07.2015

Cel mai bine consultati un avocat la cumparare + notarul care va avea o opinie pertinenta. Restul este cancan, motiv pentru care aceasta va fi si ultima mea postare. Dl Gixon99, exista si modalitati mai civilizate de dialog.
Cu stima
Constantin
[/quote

Cu notarii care își pierd dreptul de a profesa deoarece au intrat in cârdășie cu Chirita si asociatii? (Notar Popa etc) Cu avocații cu care lucrează si cărora le vinde in bloc apartamente?
Sunteți fiul, Chirita Sorin care cumpara pe firma Vertical apartamente si care sunteți in instanta acum? Aveti careva apartamente oprite pe Vertical. Sau Dl. Soare ca interpus in aceasta afacere?

Un istoric cu acest bloc va fi la fel ca in sincai. Sunt aceeași asociați ca la firma Romsim 2002 care vând apartamente pe care nu le dețin sau care fac acte pentru același apartament la 2 viitori cumpărători. Verificați procesele din instanta. Vând apartamente pe etaje dupa suprafața fara sa îți dai seama daca acea suprafata exista sau nu. La blocul din sincai nu are autorizație pentru ultimele 2 etaje, este amendat de ISC, iar aici nu are autorizație pentru apartamentele de la subsol. Chitită spune ca nu ii trebuie...asa se lauda...iar cu blocul construit care trebuie dărâmat... Domne sunt vrăjeli - asa se exprima. Se folosește de bani dupa care da niște daune sa ramane cu apartamentele si sa închisă antecontractele.

#32
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 16.05.2015
Cum se ridică, ilegal, ultimul cartier de blocuri din Parcul Tineretului: http://www.riseproje...ul-tineretului/

#33
catal1n2000

catal1n2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 22.06.2009
http://www.hotnews.r...tineretului.htm

#34
ValentinVali

ValentinVali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 03.01.2019
Astia erau la targul imobiliar si vhiar se aruncau la preturi de 160.000e pt 3 camere. Cum se poate asa ceva?

#35
MihaiB_PhD

MihaiB_PhD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 17.04.2014

View PostValentinVali, on 05 martie 2019 - 01:37, said:

Astia erau la targul imobiliar si vhiar se aruncau la preturi de 160.000e pt 3 camere. Cum se poate asa ceva?

La târg erau alții, respectiv cu dezvoltatori pe cei de la Vitan Residence (de unde și prețurile). Ca locație, cei de la târg sunt sus pe deal, la roata, cu intrare de la mc Brâncoveanu. Momentan e ridicat doar 1 din cele 3 blocuri.

Ăștia din topic sunt in parc pe dreapta cum mergi pe Pridvorului dinspre intersecția Tineretului cu Vacaresti (e doar scheletul de beton, sta de câțiva ani asa).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate