Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

de unde pescuiesc si eu un junior

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
BWD

BWD

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 02.02.2013
Mai bine ramaneti voi cu nevoia in continuare si noi ramanem in balta si invatam sa ocolim momelile celor care "pescuiesc" si sa ne hranim cu viermisori autentici. Dupa atatia ani si ani, mai ramane si balta fara peste... in perioada urmatoare miros niste schimbari pe la noi. ;)

#20
alex223

alex223

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 09.09.2012
sti care e faza, de aceasi parere eram si eu pana cand am descoperit ca de fapt balta nu balta,

View PostBWD, on 27 noiembrie 2014 - 05:11, said:

Mai bine ramaneti voi cu nevoia in continuare si noi ramanem in balta si invatam sa ocolim momelile celor care "pescuiesc" si sa ne hranim cu viermisori cu care vautentici. Dupa atatia ani si ani, mai ramane si balta fara peste... in perioada urmatoare miros niste schimbari pe la noi. Posted Image

da interesant, surprinzator de aceasi parere eram si eu pana cand am aflat ca balta asta e de fapt e un acvariu.. sa fim seriosi nu cred ca am trait in alta romanie sau dial-up ul la alti a sunat diferit, dar asta e, fiecare cu parerea lui. Cum nu poti sa convingi un nebun ca e nebun asa poate uni nu vad mai mult decat acvariul asta, dar pun capul pe perna crezand ca sunt cei mai cool freelanceri.

eu am cautat un junior, si rechinii din voi imediat au sarit pe mine, ce e importat e ca eu mi-am dus task-ul la bun sfarsit si inca o data mi s-a confirmat ca romanul e comod si nu poate privi lucrurile outside the box.

ne auzim peste inca un an sa vad daca tot in balta asta va scaldati. succesuri

#21
victor444

victor444

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 04.04.2011
1. Ce daca dureaza 20 minute? Medicul ia milionul doar pentru ca te-ai asezat pe scaun!
Instalatorul ia cateva sute de lei doar pentru ca schimba un robinet/garnitura, treaba de 15 minute. La service auto platesti milionul doar pentru ca arunca o privire si constatata paguba. Notarul ia milionul doar pentru a pune o stampila etc. etc. etc.

2. Pentru ca web developerul sa faca acel task "care dureaza 20 minute" a pierdut saptamani, luni, sa invete cum se face, ce probleme apar, ce riscuri de securitate sunt in spate, cum sa interpreteze erorile, a facut numeroase incercari, teste, greseli etc. Cum vrei sa recupereze timpul, lucrand pe cativa lei?

3. Nu sunt webdev, lucrez ca netadmin si, da, iau mia de euro doar pentru ca setez un IP sau dau o bifa, treaba de 10 secunde. Nu-ti convine? Fa facultate de profil, cursuri, certificari, cauta disperat documentatie pe torenti nopti intregi, invata singur nopti intregi, apoi lucreaza pe 3 lei interventia - ca dureaza 5 secunde o setare.
Tuturor vi se pare ca banii in IT se castiga usor insa nu vedeti ca in spatele acelei bife/setari/linii de cod sunt poate zile, luni, ani de incercari, erori, greseli, reincercari, citit tutoriale pana se inrosesc ochii, dat cu capul in masa, cititi pana la 2 noaptea, testat, incercat, reincercat.

Edited by victor444, 28 November 2014 - 05:44.


#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postvictor444, on 28 noiembrie 2014 - 05:43, said:

3. Nu sunt webdev, lucrez ca netadmin si, da, iau mia de euro doar pentru ca setez un IP sau dau o bifa, treaba de 10 secunde. Nu-ti convine? Fa facultate de profil, cursuri, certificari, cauta disperat documentatie pe torenti nopti intregi, invata singur nopti intregi, apoi lucreaza pe 3 lei interventia - ca dureaza 5 secunde o setare.
Tuturor vi se pare ca banii in IT se castiga usor insa nu vedeti ca in spatele acelei bife/setari/linii de cod sunt poate zile, luni, ani de incercari, erori, greseli, reincercari, citit tutoriale pana se inrosesc ochii, dat cu capul in masa, cititi pana la 2 noaptea, testat, incercat, reincercat.

He he, nu esti singurul care testeaza masa cu capul noaptea, dar mia de euro se castiga greu in Ro. Iar un doctor a inghitit tot felul de mizerii timp de min 6-8 ani ca sa ajunga sa ia milionu in cateva secunde...

Edited by bumpocbum, 28 November 2014 - 15:24.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate