Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Despre Tractorul Belarus 1025.3

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
emolnar

emolnar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 05.08.2007
Si eu am un Belarus 1025.3 si sunt multumit de el desi am avut cateva probleme (care nu m-au incomodat sa-mi fac lucrarile in camp)...

Am schimbat in trei ani, dupa cum urmeaza:

1. Unul din acumulatori care a avut una din borne nestranse din fabrica si s-a topit si, chiar reparata, nu a mai tinut
2. Doua bujii incandescente
4. De trei ori pana acum semeringurile de pe stanga fata si tot supureaza ulei (urmeaza sa schimbam arborele la urmatoarea revizie)
4. Releul de incarcare
5. Un senzor de temperatura motor care incepuse sa indice aiurea
6. Senzorul de presiune aer butelie - care se umpluse cu apa de condens - ruginita
7. Janta de la roata stanga spate care a pleznit in functionare
8. Un cilindru de ridicare care pierdea putin ulei de nou
9. Un prelungitor valva la roata din dreaptra spate care s-a rupt de unde se tinea ventilul la desfacerea capacelului pentru ajustarea presiunii in roata
10. Protectiile de cauciuc de la capetele de bara pe care le-am inlocuit deja de doua ori - cauciucul prost in ele
11. Capacele de la motor nu le tin pe tractor pentru ca la lucrari grele se supraincalzeste din cauza acestora - nu se raceste cum trebuie
12. Periodic trebuie demontate doua suruburi la intercooler si curatat spatiul dintre acesta si radiatorul de racire intre care ajung fire de iarba uscata aspirate de ventilator, obturand radiatorul si implicit intercoolerul.

Concluzia mea, cumparati-va si, daca il intretineti periodic in camp nu va lasa....!!!

Are avantajul ca se preteaza pentru absolul toate lucrarile necesare in ferma : arat, discuit, semanat, prasit plus fertilizat, erbicidat, etc.....
Rotile se incadreaza perfect intre randrile de semanat, prasit, erbicidat, mai ales daca cultivati la 75cm intre randuri...

Am avut ocazia sa vad in ferma vecina tractoare noi de firma cu renume care s-au defectat in grantie lasandu-l pe fermier in imposibilitatea de a-si face lucrarile la timp, iar costurile reparatiei au fost extrem de mari, firma respectiva invocand exploatarea ca si cauza a defectarii...

#38
Vladutz_ddd

Vladutz_ddd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,115
  • Înscris: 07.12.2009
Cate ore are tractorul ?

Am incercat sa intru cu rotile ingustate pe randuri de 70 cm dar este mult prea la limita. Spatiul ramas intre roata si randuri este cam de un deget...poate si mai putin....mai mult strici decat faci treaba.

#39
special_murinio

special_murinio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 996
  • Înscris: 07.04.2011
Cum va mai descurcati cu tractoarele Belarus ? Fac fata campaniei?

#40
DragosFlorin17

DragosFlorin17

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.05.2017
Aveti cumva imaginea cu treptele de viteza ? La inversor ? De exp pe mic , pe mare , etc ?

A avut dar s.a pierdut img.ul , si nu am apucat sa le retin .

#41
vladd94

vladd94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.02.2016
Am și eu o problema cu un irum1025.3 care nu ridica doar când e maneta la capăt de tot și trebuie sa țin cu mana de ea sus ca altfel lasă jos..cine ma poate ajuta?

#42
jonys

jonys

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 08.03.2015
Salut eu am.avut problema....cand dadeam de maneta in spate, normal ridica ,dar lasa incet jos utilajul...si a trebuit sa imi schimbe distribuitorul hidraulic ;acum e ok

#43
vladd94

vladd94

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.02.2016

View Postjonys, on 03 martie 2019 - 21:58, said:

Salut eu am.avut problema....cand dadeam de maneta in spate, normal ridica ,dar lasa incet jos utilajul...si a trebuit sa imi schimbe distribuitorul hidraulic ;acum e ok


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate