Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Īn Romānia, protestantismul a īnvins ortodoxia!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
169 replies to this topic

#55
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

View Posttudorel666, on 17 noiembrie 2014 - 12:31, said:


În primul rând, rasismul nu este religia OFICIALĂ a SUA. Iar dacă ar fi fost și ar fi susținut că 90% dintre cetățeni aparțin de această biserică, normal că toți ar fi rămas tâmpiți să vadă că iese un președinte negru!

E clar ca urmatorul presedinte va fi un protestant si homosexual evident

#56
Danubian

Danubian

    Pescar de weekend

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,586
  • Înscris: 28.02.2011
@tudorel666 Nu are treaba religia cu votul de ieri. Oamenii au votat doar contra PSD si atat ... termina cu aiurelile legate de ortodoxie si de protestantism .

Edited by Danubian, 17 November 2014 - 12:34.


#57
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View PostFane, on 17 noiembrie 2014 - 12:33, said:

ba nu, au invins negri impotriva albilor! negri sunt superiori albilor!

Într-un fel da, au învins negrii. La fel cum și femeile au învins, prima oară când au fost acceptate pe funcții rezervate înainte doar bărbaților.

Edited by tudorel666, 17 November 2014 - 12:38.


#58
dacoroman2310

dacoroman2310

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 28.05.2008

View Posttudorel666, on 17 noiembrie 2014 - 12:04, said:


Adică am dreptate când afirm că România nu este nici pe departe peste 90% ortodoxă.
evident. este ordodoxa doar pe hartie. in realitate, romania este mai aproape de paganism si nihilism

#59
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postdacoroman2310, on 17 noiembrie 2014 - 12:36, said:

evident. este ordodoxa doar pe hartie. in realitate, romania este mai aproape de paganism si nihilism

Atunci să se termine cu minciuna că România este 90% ortodoxă!

View PostDanubian, on 17 noiembrie 2014 - 12:34, said:

@tudorel666 Nu are treaba religia cu votul de ieri. Oamenii au votat doar contra PSD si atat ... termina cu aiurelile legate de ortodoxie si de protestantism .

O să repet de câte ori va fi nevoie:

Au votat contra PSD, în pofida indicației clare a Bisericii să voteze cu PSD. Astfel, votul politic a devenit și unul religios. Chiar dacă acest lucru este încă greu de observat pentru unii. Dar este un semnal clar al unei mișcări anti BOR, care nu are nevoie decât de o scânteie ca să explodeze.

View Postaltul2, on 17 noiembrie 2014 - 12:34, said:

E clar ca urmatorul presedinte va fi un protestant si homosexual evident

Dacă punem pe cântar homosexualii din bisericile protestante și pe cei din mănăstirile ortodoxe, după știința ta, în ce parte se va înclina balanța?

Edited by tudorel666, 17 November 2014 - 12:41.


#60
Werewolfc

Werewolfc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 13.03.2007
O întrebare: tu te consideri ortodox?


Da. Daca ma consider ortodox, asta nu inseamna ca imi place ceea ce vad ca se intampla cu BOR si cu unii dintre "barbile" preotesti.
Am crescut si trait intr-un loc in care erau ortodocsi, catolici, greco-catolici si reformati, si exista respect fata de credinta fiecaruia.
Am avut primari de toate credintele... chiar si care nu erau crestini.

Edited by Werewolfc, 17 November 2014 - 13:02.


#61
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012

View Posttudorel666, on 17 noiembrie 2014 - 12:21, said:

Acela nu este ”ăla” și este și el om! De ce îl jignești, considerându-l un fel de etalon de prostie? Om ești tu?! Dacă te țin brăcinarii, jignește-mă pe mine, dar nu pe acel om, lipsitule de omenie și bun simț!

eu te-am intebat daca esti " Tudorel ala ". cine l-a facut prost in afara de ce ai postat tu ? si apropo, il jignesti pe Maruta, considerand ca el aduce in emisiune oameni prosti.

Edited by babalaul, 17 November 2014 - 12:56.


#62
Werewolfc

Werewolfc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 13.03.2007

View Postaltul2, on 17 noiembrie 2014 - 12:23, said:

daca ai fi votat omul ai fi votat Lszlo Tokes

Daca as fi avut de ales (pentru o functie care presupune realizarea de obiective, sa zicem materiale)  intre un credincios (orice religie ar fi avut) incompetent si hot (demonstrat) si un ateu capabil dar care candva a demonstrat ca poate sa faca ceva bun, as alege oricand varianta a 2-a.

PS:  cam subita trecerea de la ura fata de o alta religie la xenofobie.

#63
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View PostWerewolfc, on 17 noiembrie 2014 - 12:54, said:

O întrebare: tu te consideri ortodox?


Da. Daca ma consider ortodox, asta nu inseamna ca imi place ceea ce vad ca se intampla cu BOR si cu unii dintre "barbile" preotesti.
Am crescut si trait intr-un loc in care erau si catolici si greco-catolici si reformati, si exista respect fata de credinta fiecaruia.
Am avut primari de toate credintele... chiar si care nu erau crestini.

Ei bine, află că, dacă nu asculți de ceea ce îți spune Biserica Ortodoxă, prin mai marii săi, atunci nu ești ortodox, ci păgân! Și iată de ce afirm aceasta:

Matei 18:17 Dacă nu vrea să asculte de ei, spune-l bisericii; şi, dacă nu vrea să asculte nici de biserică, să fie pentru tine ca un păgân şi ca un vameş.


Și acum se știe, la nivel OFICIAL, că 55% dintre români NU AU ASCULTAT DE GLASUL BISERICII ORTODOXE, care s-a adresat lor prin conducătorii săi. Au ignorat-o total! Așa că, acum, la nivel oficial, 55% DINTRE ROMÂNI SUNT PĂGÂNI față de credința ortodoxă. Fie că știu că s-au autoexclus din această biserică, fie că nu știu.
Singura soluție, ca să rămână ortodocși, ar fi ca Patriarhul însuși să iasă în față și să declare că îi iartă pentru neascultarea față de Biserică. Dacă nu iese, înseamnă că știe deja că aceia oricum sunt ortodocși doar cu numele.

Edited by tudorel666, 17 November 2014 - 13:04.


#64
Werewolfc

Werewolfc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 417
  • Înscris: 13.03.2007

View Posttudorel666, on 17 noiembrie 2014 - 13:01, said:

Ei bine, află că, dacă nu asculți de ceea ce îți spune Biserica Ortodoxă, prin mai marii săi, atunci nu ești ortodox, ci păgân! Și iată de ce afirm aceasta:

Matei 18:17 Dacă nu vrea să asculte de ei, spune-l bisericii; şi, dacă nu vrea să asculte nici de biserică, să fie pentru tine ca un păgân şi ca un vameş.


Și acum se știe, la nivel OFICIAL, că 55% dintre români NU AU ASCULTAT DE GLASUL BISERICII ORTODOXE, care s-a adresat lor prin conducătorii săi. Au ignorat-o total! Așa că, acum, la nivel oficial, 55% DINTRE ROMÂNI SUNT PĂGÂNI față de credința ortodoxă. Fie că știu că s-au autoexclus din această biserică, fie că nu știu.
Singura soluție, ca să rămână ortodocși, ar fi ca Patriarhul însuși să iasă în față și să declare că îi iartă pentru neascultarea față de Biserică. Dacă nu iese, înseamnă că știe deja că aceia oricum sunt ortodocși doar cu numele.

Posted Image

#65
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 04.02.2006
Versetul respectiv are alt context ... nu cel in care tu si Biserica spuneti cuiva cu cine sa voteze, ala nu asculta de tine sau de Biserica, asa ca trebuie sa-l consideri pagan si vames.

De fapt, oricine spune altcuiva cu cine sa voteze merita cel putin ignorat.

#66
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postkruger, on 17 noiembrie 2014 - 13:11, said:

Versetul respectiv are alt context ... nu cel in care tu si Biserica spuneti cuiva cu cine sa voteze, ala nu asculta de tine sau de Biserica, asa ca trebuie sa-l consideri pagan si vames.


Ce alt context are versetul respectiv? Ia să privim în contextul actual:
Dacă cineva nu ascultă de biserica actuală, biserica actuală este obligată să-l considere un păgân (nu mai zic vameș, că nu mai are conotația din trecut). Iar acum se știe la modul oficial că 55% dintre români nu au ascultat de biserică. Iar aceasta este obligată să-i declare păgâni și neortodocși pe toți dintre aceștia care, până acum, erau considerați ortodocși.
Peste cuvântul lui Dumnezeu nu se poate trece și tu știi asta prea bine.

View Postkruger, on 17 noiembrie 2014 - 13:11, said:

De fapt, oricine spune altcuiva cu cine sa voteze merita cel putin ignorat.

Tu realizezi că vorbești mai sus despre cei care pretind că au dreptul să poruncească ce să creadă și cum să creadă la peste 90% dintre români? Tu realizezi că tocmai ai spus că conducerea BOR trebuie ignorată?

Edited by tudorel666, 17 November 2014 - 13:20.


#67
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,108
  • Înscris: 05.06.2002
in romania nemtii au invins romanii!! si oamenii inteligenti pe spalatii pe creier! io am votat ca era vorba ca vinde romania nemtilor, dar vad ca iar am luat teapa....

#68
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postkruger, on 17 noiembrie 2014 - 13:11, said:

Versetul respectiv are alt context ... nu cel in care tu si Biserica spuneti cuiva cu cine sa voteze, ala nu asculta de tine sau de Biserica, asa ca trebuie sa-l consideri pagan si vames.

De fapt, oricine spune altcuiva cu cine sa voteze merita cel putin ignorat.

Kruger, versetul pe care l-am amintit eu arată foarte clar că în Biserică nu trebuie și NU POATE să existe dezbinare. Dacă într-o biserică există totuși dezbinare, aceea nu este a lui Dumnezeu, ci a lui Satan. Tocmai pentru că Cuvântul lui Dumnezeu obligă ca toți cei care nu gândesc la fel SĂ FIE EXCLUȘI.
Se pare că BOR a fost întradevăr disperată de a îndrăznit să blufeze în halul acesta. Pentru că sunt convins că conducătorii ei știu prea bine că nu pot nicidecum conta pe ascultarea religioasă a peste 90% dintre români. Și chiar este foarte posibil să nu fi sesizat implicațiile profunde ale acestei implicări politice. Iar dacă le-a intuit, a fost așa de sigură că va îndrepta balanța în direcția aleasă de ea, că a hotărât să riște. De azi înainte însă nu se va mai putea nicidecum lăuda cu faptul că poate  manipula conștiința a 90% dintre români. Iar dacă o va mai face, dacă va mai îndrăzni să spună că 90% dintre români îi aparțin, mereu îi va sta în gât acest procent de 55%.

Edited by tudorel666, 17 November 2014 - 13:44.


#69
gabitu73

gabitu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 05.12.2008
Eu sunt ateu convins și l-am votat pe Iohannis așa că mai lăsați religia în pace n-are nicio legătură  cu votul.

#70
tudorel666

tudorel666

    Mama tuturor Dumnezeilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,378
  • Înscris: 07.02.2007

View Postgabitu73, on 17 noiembrie 2014 - 13:41, said:

Eu sunt ateu convins și l-am votat pe Iohannis așa că mai lăsați religia în pace n-are nicio legătură  cu votul.

Tu faci  parte dintre cei 10% de care nu vorbește acest topic. Afară de faptul că, la recensământ, te-ai declarat sau ai fost declarat ortodox.

#71
kruger

kruger

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,924
  • Înscris: 04.02.2006

View Posttudorel666, on 17 noiembrie 2014 - 13:20, said:

Tu realizezi că vorbești mai sus despre cei care pretind că au dreptul să poruncească ce să creadă și cum să creadă la peste 90% dintre români? Tu realizezi că tocmai ai spus că conducerea BOR trebuie ignorată?
Raspuns final DA, realizez ca am spus asta.

BOR nu e altceva decat un parazit al Romaniei si imi pare bine sa vad ceva ce imi da speranta ca a inceput sa se dezlipeasca incet de pe creierul tarii: faptul ca, in ciuda propagandei ortodoxe, a fost ales unul de alta religie.

#72
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,108
  • Înscris: 05.06.2002
gata. ai invins! ne-ai convins! romania e o tara protestanta dar noi nu stiam asta!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate