Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Sportul nu este doar pentru cei mari, ci si pentru cei mici

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007

View Post-Diana-, on 05 octombrie 2015 - 15:59, said:

Nu pot din cauza herniei de disc.
Ah, da, uitasem :(

#38
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007
Trei medalii (a participat la 4 probe) la concursul de azi si un tort de piscoturi si castane pt sportivul nr.1 al familiei.
Maine e ziua a doua a concursului, mai participa la 3 probe, poate mai adauga ceva la ''recolta''...

Attached Files

  • Attached File  7nov.jpg   260.96K   17 downloads


#39
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007
Da, a mai luat si ieri doua medalii, intre care un aur la 100 m breaststroke, proba lui favorita.
Buna performanta, 5 medalii in doua zile de concurs international.

Attached Files



#40
anacarolina1402

anacarolina1402

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 17.10.2015
echitatia ieste un sport foarte bun pentru copiii , ii relaxseaza .

#41
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,860
  • Înscris: 06.10.2003
Care e varsta minima pt. ski si patinaj? Saniusul stiu ca n-are limita de varsta Posted Image

#42
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003

View PostKarhu, on 09 noiembrie 2015 - 23:41, said:

Da, a mai luat si ieri doua medalii, intre care un aur la 100 m breaststroke, proba lui favorita.
Buna performanta, 5 medalii in doua zile de concurs international.
Se poate schimba titlul topicului in "Ce medalii a mai luat baiatul lui Karhu" Posted Image

#43
Lorothy

Lorothy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 18.01.2016
Depinde si de cei place copilului si spre ce il indrepti. Chiar daca un pusti nu are talent la fotbal daca il pui pe teren toata ziua cu mingea in joc cu altii tot isi va deprinde niste aptitudini. Dar sportul e bun intr-adevar si pentru cei mici si pentru cei mari, omul nu are beneficii din sedentarism.

#44
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007

View PostBursul, on 08 ianuarie 2016 - 14:11, said:

Se poate schimba titlul topicului in "Ce medalii a mai luat baiatul lui Karhu" Posted Image
A mai luat de atunci 3 medalii de argint la un concurs de calificare de la Oulu, prilej cu care s-a mai calificat la inca o proba pt nationalele de copii si tineret de la vara Posted Image
Plus a a mai luat o medalie ( de data asta doar de participare) la un concurs international in Norvegia.

Sambata si duminica a participat aici, local, la traditionala cursa de 24 h pt copii si juniori. Grupa lui a inotat sambata seara intre orele 21 si 24. In total, copiii si juniorii clubului au inotat, fara oprire 123 km 550 m. Finalul cursei, in care a inotat antrenorul principal si cea mai mica grupa de competitie (8-9 ani) a fost pe muzica celor de la Europe: The Final Countdown.
La terminarea cursei, tort si aplauze  pt tinerii inotatori!

Attached Files

  • Attached File  scr1.jpg   411.56K   21 downloads
  • Attached File  scr3.jpg   130.56K   22 downloads


#45
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007
Acu' vreo doua saptamani, la concursul international de inot pt copii si juniori de la Kirkenes, in Norvegia: un loc 2 si un loc 3 la proba lui favorita, breaststroke, si cu ocazia asta si primii banisori castigati din sport Posted Image

E cel din prim-plan, cu casca neagra cu scris galben.

Attached Files



#46
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007
Fetita mea (8 ani), cu numarul 10, la antrenamentul de la scoala privata de schi a Tanjei Poutiainen (in plan indepartat) multipla medaliata mondiala si olimpica. Ieri a  primit si un autograf, direct pe casca!
In 3 luni a avansat foarte bine, coboara fara probleme partiile negre, inainte de acest curs abia facand fata pe cele rosii.
Si la schi fond se descurca binisor, tot ieri, insa dimineata, la scoala, la concursul pe clasa, a fost prima dintre fetite...

Attached Files

  • Attached File  22.jpg   343.77K   14 downloads
  • Attached File  22T.jpg   351.07K   12 downloads

Edited by Karhu, 23 March 2017 - 15:18.


#47
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
Saptamana viitoare al meu incepe primul curs de inot. Pentru cei de 3,5 ani e doar curs de acomodare cu apa.

#48
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007

View PostBursul, on 23 martie 2017 - 13:53, said:

Saptamana viitoare al meu incepe primul curs de inot. Pentru cei de 3,5 ani e doar curs de acomodare cu apa.
Succes! Al meu cel mare a inceput inotul la 5 ani si acum face fara probleme baremurile de calificare la campionatul national (mda, adevarul e ca la nivelul ala nu prea reuseste sa se apropie de podium).

View Postshiva, on 08 ianuarie 2016 - 13:52, said:

Care e varsta minima pt. ski
Pt cursul de schi alpin de care am pomenit mai sus, varsta minima era de 6 ani.
La un curs de initiere insa poti sa-l dai cam de la 4 ani.

#49
Purpura

Purpura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,818
  • Înscris: 14.02.2014
Foarte frumos. Seniorul lui Karhu si juniorul meu impart acelasi nume. Posted Image

Eu aveam in plan sa il duc la Tudor la inot dar nu am cand efectiv. Nu-i timpul pierdut, dar eu credeam ca, cum face sase luni o sa fim in piscina.

Edited by Purpura, 25 March 2017 - 01:59.


#50
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Noi mergem de la 4 luni la inot. Mi se pare un skil important in viata. Plus ca noi suntem amatori de apa in vacanta deci am zis sa o acomodam de mica. Bine, cursurile pentru diploma incep de la 4 ani, pana atunci e mai mult acomodare cu apa si joaca.

#51
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
Primul curs s-a desfasurat ok. Desi ii place apa, i-a fost cam frica cand s-a vazut la apa mare. Abia am reusit sa facem exercitiile, pentru ca era destul de stresat. Exercitiile au fost de acomodare cu apa, sa stea pe spate si sa faca pluta, sa dea din picioare ca broasca.

La sfarsit:
- Ti-a placut!
- Daaaa!!
- Mai venim si data viitoare?
- Daaaa!!!

Edited by Bursul, 29 March 2017 - 12:45.


#52
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,506
  • Înscris: 30.10.2003
Dupa doua cursuri nu am reusit sa prindem nimic :lol: Deocamdata il invata sa se obisnuiasca sa bage capul sub apa si sa inoate ca broasca (nu stiu cum ii zice la stilul respectiv).
Weekendul asta am fost la Aquapark sa ne facem temele de casa, miscarile pentru inotul ca broasca. A fost foarte incantat. S-a tot balacit in bazinele de la copii si o data il vad cum sare in alt bazin de langa.
Am reusit sa-i vad fata de "I made a big mistake" si sa il vad cum se duce la fund. Apa nu era mare, dar era indeajuns sa se inece. Noroc ca eram cu ochii pe el, ca are un talent fantastic sa se bage in belele. I-a trecut repede, dupa care i-am pus aripioarele si l-am lasat sa zburde in continuare.

#53
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007

View PostKarhu, on 13 februarie 2017 - 19:16, said:

si cu ocazia asta si primii banisori castigati din sport Posted Image
In weekend, iarasi concurs de inot, cu participare internationala (au mai venit sportivi din Norvegia si Rusia). Al meu cel mare a prins de 4 ori podiumul de doua ori doua argint (unul cu echipa, la 4x50 m mixt) si de doua ori bronz. In poza premierea de la 100 m breaststroke (locul 2).  Pt probele de stafeta s-au dat si premii in bani, cei cu argint au luat cate 30 € de caciula

Cei mici dau saptamana viitoare. la judo, examenul pt centura galbena (kyu 5).

Attached Files

  • Attached File  m.jpg   295.03K   4 downloads
  • Attached File  pr2.jpg   463.22K   3 downloads


#54
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,917
  • Înscris: 25.06.2007
Iarasi postez de unul singur aici? Posted Image

Deci, alaltaieri si ieri, in doua zile de concurs international, al meu a facut un nou record personal de medalii, 7 la numar, fiind sportivul care a urcat de cele mai multe ori pe podium!
Aur: 200 m liber si 200 m mixt
Argint: 50 m liber si stafeta 8x50 m liber (cu echipa)
Bronz: 50 m fluture, 100 m liber, 50 m spate

Attached Files



Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate