Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

windows vista pus pe un stick pentru a-l instala

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
tasos93

tasos93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 02.05.2014
Nu mai imi merge calculatorul si am descarcat pe tableta  vista iso  si i-am extras fisierele. Pot sa pun acele fisiere pe un stick pentru a instala windows-ul ?  Nu am unde sa fac pe un calculator sticku bootabil cu un program  si daia va imtreb .

#2
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Nu.Daca ai tableta cu windows ce accepta stickuri usb via cablu de date poti pune windows fara probleme pe stick cu utilitarul ms sau cu novicorp win2flash.

#3
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Daca ai tableta android si ai root poti sa bootezi direct PC-ul de pe tableta: http://www.geekomad....s-bootable.html

Daca ai adaptorul de usb host (ca sa poti scrie ceva pe stick, sa ai unde sa-l bagi) sigur exista ceva programe sa iti copieze acolo "raw" ce vrei tu (in cel mai rau caz cu dd).

#4
tasos93

tasos93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 02.05.2014

View Postxeleron, on 13 noiembrie 2014 - 19:14, said:

Nu.Daca ai tableta cu windows ce accepta stickuri usb via cablu de date poti pune windows fara probleme pe stick cu utilitarul ms sau cu novicorp win2flash.
Am android pe tableta, merge cu un program de pe Google Play pentru a pune acea imagime iso ca si bootabila,  zicea cimeva pe net ca el a copiat fisierele din win7 pe stick si a mers. Am la tableta cablu dala care imtra in ea si la capat are o mufa usb unde pot baga sticku

#5
tasos93

tasos93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 02.05.2014

View Postf300, on 13 noiembrie 2014 - 19:19, said:

Daca ai tableta android si ai root poti sa bootezi direct PC-ul de pe tableta: http://www.geekomad....s-bootable.html

Daca ai adaptorul de usb host (ca sa poti scrie ceva pe stick, sa ai unde sa-l bagi) sigur exista ceva programe sa iti copieze acolo "raw" ce vrei tu (in cel mai rau caz cu dd).
Nu am root la tableta,  mai ai alta ideie ? Ms!

#6
Antirsipowermate

Antirsipowermate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 26.08.2012
Nu am incercat niciodata, dar ma gandesc in felul urmator:

-ia un emulator pentru a rula programe windows pe android (pe asta nu am incercat-o fiindca eu am tableta cu win si telefon blackberry). Stiu ca exista, dar nu stiu cat de eficiente sunt.
-descarci Yumi, un program f mic si usor de utilizat.
-Creezi cu yumi pe stick un boot cu imaginea .iso de win.

Edited by Antirsipowermate, 14 November 2014 - 10:41.


#7
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Problema lui e ca Android (ca si orice alt linux) nu o sa-l lase sa scrie ca non-root pe device-ul raw ce vrea el, nu conteaza cu ce program vrea sa scrie, ca e emulator de linux, dos, editor de text sau orice altceva.

#8
tasos93

tasos93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 02.05.2014
Am imcercat cu drivedroid dar imi zice ceva de root,  mia facut un fel de copie a imagini iso cu windows in tableta. Daca conectez sticku la tableta o sa faca acea copie pe stick?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate