Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

Platforma voluntariat

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
mariusblk

mariusblk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 26.04.2007
Salutare internauti, vreau sa-mi organizez putin prietenii dar si viitorii membri ai asociatiei noastre de voluntari. Astfel am decis sa avem o platforma online unde utilizatorii, ce vor avea acces numai printr-un username/email si o parola, vor putea crea un fel de evenimente/topicuri pe care mai apoi sa le putem comenta cu toti, posibilitatea de a seta permisiuni de acces (un administrator, mai multi subadministratori care sa poata sa coordoneze cele 3 echipe), sa poata bana/suspenda un cont, un sistem de thank you (in cazul in care un user vrea sa aprecieze o idee sa existe un sistem de punctare cate thank you a dat si cate a primit), sa se poata trimite mesaje private.

In mare cam asta vreau sa faca, simplu scurt si la obiect. In acest sens ma gandeam sa folosim o platforma de forum dar suntem deschisi la orice alta idee, free sau cu plata. Ceva idei? Multumesc.

#2
numbledore

numbledore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 02.02.2014
Pai imi suna a forum. Dar in ce consta exact scopul asociatiei ?

L.E: Daca aveti vreun plan de activitati ce vizeaza un anumit rezultat, eu as recomanda un sistem de tasking inteligent , dar imbinat cu forumul / platforma nu separat. Asta ar fi metoda "pay" .

Edited by numbledore, 13 November 2014 - 14:12.


#3
pelikanu

pelikanu

    tread carefully

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.08.2005
Poti folosi si Alfresco (community edition)

#4
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,761
  • Înscris: 09.05.2005
Daca faceti forum evitati versiunile free (in special MyBB), cel mai bine IP.Board din start si gata.

#5
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
E un script custom ce vrei tu sa faci. Mi-e greu sa cred ca gasesti un script cu aceste functii, fie ca vorbim de unul free sau cu plata. Bine, aici exclud forumurile gen ip.board, nu prea da o dovada de profesionalism sa iti organizezi evenimentele pe un forum.

Cel mai bine ar fi sa apelezi la cineva sa iti creeze scriptul exact cu functiile pe care le doresti.

#6
mariusblk

mariusblk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 26.04.2007
Totul este in house momentan, prezentarea evenimentelor se va face doar pentru noi, in house, nu si pentu alti utilizatori, practic adresa nu va fi publica ci doar pentru noi. Nu vrem ceva cu un design special, ci doar cateva simple functii (adminu creaza event care poate fi vazut doar de userii care ii invita sa participe, apoi discuta intre ei dar si modereaza evenimentul, cam asta e tot ce vreau sa faca :)

Multumesc pelikanu pentru sugestie, pare la prima vedere sa faca exact de ceea ce am eu nevoie.

#7
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
Nu te aranjeaza WordPress + https://wordpress.or...events-manager/ ?

#8
mariusblk

mariusblk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 26.04.2007
E prea complicat, sau mai bine spus, prea avansat, sunt multe functii ce necesita editare. Multumesc oricum oauzor.

#9
victorsd

victorsd

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 17.01.2006
Forum privat all the way.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate