Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Enterobacter spp

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mari-theo

mari-theo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.01.2011
S-a confruntat cineva cu Enterobacter spp pe ten? Mie bacteria asta imi cauzeaza acnee, ceea ce e destul de suparator. Cred ca e o infectie mai neobisnuita si am impresia ca se trateaza cam greu. Voi cum ati procedat? Eu o sa incerc tratamentul cu antibioticele la care e rezistenta bacteria, dar iau in calcul si un vaccin la Cantacuzino

#2
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Entero e un prefix care vine de la intestine, ce cauta bacteria tocmai pe tenul tau?

Edited by lex404, 13 November 2014 - 02:42.


#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

 rickysyv, on 13 noiembrie 2014 - 02:10, said:

Entero e un prefix care vine de la intestine, ce cauta bacteria tocmai pe tenul tau?
Studiaza putin inainte.

Theo, ai facut antibiograma? Din pacate nu prea ai ce face, le iei pe rand ( nu toate o data si nu la interval scurt de timp )...nu stiu insa cu cat efect. Cat antibiotic ai baga, daca bacteria nu vrea, apai nu vrea. Insa multe persoane au ramas cu stomacul praf, antibioticele inghitite si bacteria tot acolo. Rata reusitei e mica si riscanta ( adica sa iei din antibiograma la rand clasele de antibiotice cu spectru ce acopera b. gram-n si raspunde a ta...nu stiu unde ajungi ).  Merita incercat, la recomandarea medicului un antibiotic cf. antibiogramei. Dar daca nu merge, nu te gandi la restul prea mult.

Eu iti recomand sa mergi pe metoda Cantacuzino+medic dermatolog bun, o schema de tratament ( vaccin autoimun + tratament ) si ai sanse sa scapi. Insa:

Vaccinul nu garanteaza reusita tratamentului 100%, fiecare organism raspunde diferit la tratament. Au fost cazuri in care au scapat ieftin, au fost cazuri cand rezultatele au aparut dupa a III-a serie ( adica dupa vreo 12-13 luni )
Trebuie repetat

#4
mari-theo

mari-theo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.01.2011

 lex404, on 13 noiembrie 2014 - 02:41, said:

Studiaza putin inainte.

Theo, ai facut antibiograma? Din pacate nu prea ai ce face, le iei pe rand ( nu toate o data si nu la interval scurt de timp )...nu stiu insa cu cat efect. Cat antibiotic ai baga, daca bacteria nu vrea, apai nu vrea. Insa multe persoane au ramas cu stomacul praf, antibioticele inghitite si bacteria tot acolo. Rata reusitei e mica si riscanta ( adica sa iei din antibiograma la rand clasele de antibiotice cu spectru ce acopera b. gram-n si raspunde a ta...nu stiu unde ajungi ).  Merita incercat, la recomandarea medicului un antibiotic cf. antibiogramei. Dar daca nu merge, nu te gandi la restul prea mult.

Eu iti recomand sa mergi pe metoda Cantacuzino+medic dermatolog bun, o schema de tratament ( vaccin autoimun + tratament ) si ai sanse sa scapi. Insa:

Vaccinul nu garanteaza reusita tratamentului 100%, fiecare organism raspunde diferit la tratament. Au fost cazuri in care au scapat ieftin, au fost cazuri cand rezultatele au aparut dupa a III-a serie ( adica dupa vreo 12-13 luni )
Trebuie repetat


Am facut antibiograma la Cantacuzino si am inceput deja tratamentul cu antibioticele la care e sensibil Enterobacterul meu de o saptamana . Da semne bune, insa din ce am mai citit, asta nu inseamna ca bacteria nu o sa revina dupa ce termin (ceea ce e chiar probabil, cum spuneai si tu). De asta imi e cel mai frica. In dermatologi nu prea am incredere, de obicei recomanda produse fara analizele corespunzatoare. Stii pe cineva ok in Bucuresti?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate