Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Microsoft Lumia 535

- - - - -
  • Please log in to reply
1060 replies to this topic

#1045
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Am reusit in 2 ore sa trec de la wp8.1 la wp10.
Acum isi mai face un update la .420
Sa vedem ce iese.
Mai am 2 telefoane la upgrade azi (L435 si L 640XL) ambele au acum 8.1

#1046
roschky

roschky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 22.09.2011
Am avut win 10  pe nokia 535 dar am revenit la win 8.1 acum o saptamana din cauza bateriei (ine foarte putin fata de win 8.1) si se incarca greu meniul setari agenda cam tot... mai astept. pana sa mai fac update. Merge mult mai bine win 8.1 fata de win 10 dupa parerea mea.

#1047
adi25mihai

adi25mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 29.06.2015
Salut.S-a confruntat careva cu probleme la touchscreen?In sensul ca merge cam greu? La mine trebuie sa apas de cateva ori pe o litera sa o afiseze de exemplu.Daca ati avut asa pb,cum ati rezolvat?

#1048
varanhia

varanhia

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,192
  • Înscris: 20.09.2015

View Postadi25mihai, on 21 iunie 2016 - 19:36, said:

Salut.S-a confruntat careva cu probleme la touchscreen?In sensul ca merge cam greu? La mine trebuie sa apas de cateva ori pe o litera sa o afiseze de exemplu.Daca ati avut asa pb,cum ati rezolvat?
Dacă e încă in garanție ți-l vo repara gratis pentru că au o problemă asumată cu touch-ul.

#1049
adi25mihai

adi25mihai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 29.06.2015
Nu e in garantie.Ceilalti se plang ca e prea sensibil.Eu ma plang de contrariu.Deci o sa iau alt touch.Unde gasesc unul original?

#1050
aLLLx

aLLLx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 15.07.2006
Nu mi se mai sincronizeaza dala calendar decat daca restartez telefonul, stie cineva care ar putea fi cauza?

#1051
Blomane

Blomane

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.10.2016
Buna ziua!

Ma numesc Mihai,am un telefon Microsoft Lumia 535 iar cand vreau sa apas o tasta pe touch se scrie litera/numarul de 2-3 ori chiar si alte litere/numere in plus.Daca nu va suparati ce probleme ar fi?

Multumesc!

Edited by Blomane, 16 October 2016 - 10:06.


#1052
ghiuner35

ghiuner35

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.10.2016
Salutate cine ma poate ajuta cu lumia 535 se poate adauga magazinul play store pe telu asta?

#1053
cattavencu

cattavencu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,774
  • Înscris: 19.09.2006
Salut,

Are cineva idee cum se poate trimite un SMS fara continut in 8.1? Telefonul e un Lumia 535, desigur.
In multe cazuri este necesara trimiterea unui mesaj fara continut pentru verificarea soldului unei cartele / unui abonament etc., insa se pare ca Win 8.1 nu stie asa ceva. E musai sa tastezi ceva ca sa se activeze "send"; problema e ca daca pui doar "spatiu" de pilda, reteaua nu-ti va identifica cererea ca fiind una valida.

Un exemplu este numarul 700 din reteaua Digi.

Multumesc.

#1054
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 25.03.2008
Stimati colegi,
Daca fac un hard reset la un telefon Microsoft 535 se pierd datele (numere de telefon, mesaje, etc) ?

Multumesc.

#1055
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,212
  • Înscris: 12.02.2014
Dacă le ai sincronizate în onedrive, nu le pierzi. După resetare, dacă introduci același cont de Microsoft, datele se vor restaura. Cel puțin așa era pe w8.1, că pe w10 am luat țeapă de două ori ☹

#1056
L_aurentiu

L_aurentiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 27.11.2011
Se poate trece la acest model la w.10 si daca da cum ca nu ii dau de cap.Parca cu insiderl am auzit ca nu mai merge sau...

#1057
aLLLx

aLLLx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 15.07.2006
Cu upgrade advisor.

#1058
Stan_Patzitul

Stan_Patzitul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 26.08.2009
Eu am un WP si din cate am inteles nu prea merita, mai ales ca al tau e destul de slab si nu va merge prea fluent. Nu cred ca vei castiga ceva. Facebook din cate stiu pe W10M merge mai greu decat pe WP (doar un exemplu).

#1059
donPedros

donPedros

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 936
  • Înscris: 25.03.2008
Stimati colegi,

Am un telefon Microsoft 535. Ca sistem wifi am in casa un router Connect box 500 de la UPC si un router Asus N56U pe post de AP(acces point) .
Pe connect box ma pot conecta wifi dar pe Asus nu. Ma puteti ajuta cu un sfat sa rezolv problema ?
Ce e curios e ca mai am doua telefoane cu Android si acestea se conecteaza fara probleme la ambele routere
Multumesc

Edited by donPedros, 14 May 2017 - 23:00.


#1060
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
@donPedros, încearcă să schimbi canalul WiFi (alege unul între 1 și 10)

#1061
TEPY66

TEPY66

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 04.06.2005
am un nokia lumia 535 si am patit un lucru la care nu ii dau de cap , cind scriu mesaj pe orice soft tastatura trece deasupra locului unde apare textul si nu pot sa vad ce scriu va rog sa ma ajutati.


va multumesc

Edited by TEPY66, 11 July 2017 - 18:29.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate