Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Badea vs Teodor Emi

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#19
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,426
  • Înscris: 10.08.2005

View PostV_i_c_t_o_r, on 10 noiembrie 2014 - 17:43, said:

Unu' de 40 de ani il provoaca la bataie pe unu' de 20 si ceva. Ambii in conditie fizica buna dar cel de al doilea obisnuit cu ringul... Era normal ca Badea sa si-o ia. Poate ii vine mintea la cap si nu mai face atata pe eroul.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Hh04hbU8YmM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
sa-mi explice cineva si mie cine pe cine abordeaza, si cum un campion modial se incadreaza in categoria generala?

#20
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
In mod normal limaxul de m badea trebuia lasat in stare de inconstienta, latit jos
pe podeaua salii.
O merita din plin, tocmai pentru inconstienta de care a dat dovada si inca mai  da dovada zilnic, de peste zece ani.
Doar anihilarea il mai poate ''vindeca'' pe pseudo-karateka.

#21
Clipboard01

Clipboard01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 22.07.2014
Bataia se putea termina rapid doar cu un pumn bine plasat. Bada trebuia sa tina garda sus, sa ii dea un pumn in cap la motociclist sa il nauceasca, iar apoi putea sa il joace linistit intre picioare pana se satura de bataie.

#22
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostV_i_c_t_o_r, on 10 noiembrie 2014 - 17:43, said:

Unu' de 40 de ani il provoaca la bataie pe unu' de 20 si ceva.

Da, 29, deci douazeci si ceva. A absolvit facultatea in 2007, deci dupa calculele mele, are minim 29 de ani.

Edited by gumball3000, 10 November 2014 - 17:58.


#23
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010
Da' ce-a patit Badea ? Niciun ochi vinetziu, nimic ... in 5 minute cu un campion. Daca marele campion era asa tare, trebuia sa-l lase lat pe Badea din primele lovituri.

Edited by Handicarpati, 10 November 2014 - 17:57.


#24
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014

View PostClipboard01, on 10 noiembrie 2014 - 17:53, said:

Bataia se putea termina rapid doar cu un pumn bine plasat. Bada trebuia sa tina garda sus, sa ii dea un pumn in cap la motociclist sa il nauceasca, iar apoi putea sa il joace linistit intre picioare pana se satura de bataie.

bataus perfect in teorie si exprimare...incasator in practica. (Badea)

#25
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010

View PostClipboard01, on 10 noiembrie 2014 - 17:53, said:

Bataia se putea termina rapid doar cu un pumn bine plasat. Bada trebuia sa tina garda sus, sa ii dea un pumn in cap la motociclist sa il nauceasca, iar apoi putea sa il joace linistit intre picioare pana se satura de bataie.

Ce le mai ştii tu. Bătaia se putea termina rapid astă-vară dacă era şi ălălalt golan adevărat şi-l apuca pe Badea de koaie de faţă cu poliţia şi-l strîngea pînă făcea ăla ca privighetoarea, nu cu provocări şi alea-alea. Sau putea să-l tragă de pe rondeaua aia cînd se aştepta Badea mai puţin, şi tot aşa de faţă cu poliţia să dea cu el de asfalt. S-ar fi ales cel mult cu o amendă, putea să se cace pe el Badea cît voia pe urmă.

#26
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Postchflorin, on 10 noiembrie 2014 - 17:25, said:

[...]As vrea in schimb sa vad asa ceva : Badea vs Turcescu , Badea vs Banciu , Badea vs Tapalaga , Badea vs Cristoiu etc . Posted Image [...]
Propun un meci Badea vs Pora, ca sa aiba si Badea o sansa. :D

#27
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010
Campionul (teodor emi) nu e ala care s-a luat in gura cu Badea atunci seara.

#28
mad_boy

mad_boy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 05.03.2009
Da ok si unde e momentul in care accepta Badea provocarea? ca mie mi se pare ca o da cotita cat de mult poate...

#29
Byblos4

Byblos4

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,664
  • Înscris: 26.09.2014
Cica oricum ar fi iesit cu bataie.

Asa ca mai bine in sala, cu manusi supradimensionate si un pic de mila din partea sportivului.

Oricum cred ca Badea isi da seama si el ca a cam exagerat, daca il intalnesc aia pe strada s-ar putea sa se lase cu mult mai mult decat niste pumni la relanti...

#30
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
badea s-a abtinut maxim, i-a fost frica sa loveasca (sa nu-i dea dauna totala sau chiar mai rau, ca-l urmareau pe urma motociclistii sa se razbune)... are copil de crescut...

Edited by Nero-d, 10 November 2014 - 18:11.


#31
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014

View PostNero-d, on 10 noiembrie 2014 - 18:09, said:

badea s-a abtinut maxim, i-a fost frica sa loveasca (sa nu-i dea dauna totala sau chiar mai rau, ca-l urmareau pe urma motociclistii sa se razbune)... are copil de crescut...

cu totii avem o viata plina de privatiuni si impotente...la unii, mai mici, la altii, mai mari.

#32
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009

View PostClaudio_, on 10 noiembrie 2014 - 17:28, said:

A tinut Badea sa se bata cu Teodor asta mai Petrica? Ori uiti cine pe cine a provocat la un sparring? Chiar asa memorie scurta
Pai nu badea striga in direct sa vina ala sa ii rupa capu si sa regrete masa ?????
Ca doar nu era mama

#33
babalaul

babalaul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,308
  • Înscris: 02.08.2012
Badea trebuia sa-i faca un spagat si sa-l hipnotizeze. pe urma il avea la degetul mic.

#34
gicaru

gicaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,709
  • Înscris: 19.05.2014

View Postbabalaul, on 10 noiembrie 2014 - 18:43, said:

Badea trebuia sa-i faca un spagat si sa-l hipnotizeze. pe urma il avea la degetul mic.

Mesteru Bruce, ne invata:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ND0MMyf5Q6I?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#35
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013

View PostHandicarpati, on 10 noiembrie 2014 - 17:56, said:

Da' ce-a patit Badea ? Niciun ochi vinetziu, nimic ... in 5 minute cu un campion. Daca marele campion era asa tare, trebuia sa-l lase lat pe Badea din primele lovituri.


Am mai auzit-o pe asta ca scopul declarat a fost sa ii sparga fata lui Badea.

Pai nu a avut cum. Pentru ca de la al doilea, maxim al 3-lea pumn, Badea se intorcea cu spatele si iesea din suprafata de lupta, iar arbitra era obligata sa intrerupa meciul.

Pur si simplu nu a fost loc sa ii intoarca botul la spate cum s-ar fi intamplat intr-o lupta libera pe strada.

In timpul meciului Badea nu a facut nicimacar un singur pas in fata. Toti pasii erau inapoi, pe retragere. Sa fie sigur ca e aproape de marginea suprafetei de lupta pe care sa o poata depasi chiar si in cadere. Ca daca il prindea ala calumea in mijocul ringului il macelarea.

Badea mai bine ramanea cu aerul de bataus care stie ce vorbeste decat sa se bage in ring si sa spulbere orice indoiala ca nu ar fi un papagal.


Am practicat si eu arte martiale in tinerete, stiu cu ce se mananca si care sunt regulile si mai ales care sunt tertipurile de evitat un Ippon. D-aia zic ca Badea chiar stia ce vorbeste, la teorie este bun. Mai bine ramanea asa, neintrat in ring.


Oricum, imi place maxim cum o arde Badea: "L-ati vazut pe ala ce-a patit? L-am batut de s-a cacat pe mine."

Edited by izometric, 10 November 2014 - 19:02.


#36
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
Pe strada ii rupea ala capu lui badea
Badea nu-i bun decat din gura

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate