Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Job- scrierea articolelor

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
Madalina04

Madalina04

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 07.08.2012
Buna, nu stiu daca m-am exprimat bine in titlu, presupun ca nu. Este acel job part-time unde primesti niste adrese cu site-uri si trebuie sa introduci pe acestea diferite articole, 1000 de siteuri=2 milioane etc. Voi (ce aveti habar despre ce vorbesc) considerati ca se merita? a mai facut cineva ceva asemanator? astept opiniile voastre cu eventuale avantaje/dezavantaje sau chiar experiente. Multumesc!!

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,236
  • Înscris: 24.02.2007
Adica primesti 200 ron daca scrii articole pe 1000 de site'uri? Ce articole mai sunt si astea?
Si ce job mai e si asta "sa scrii articole" fara sa fie vorba de ceva anume, concret si de o persoana cu multa experienta in acel ceva?

#3
n-amname

n-amname

    Brain Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,729
  • Înscris: 10.11.2013
Cred ca mai degraba ar fi sa scrii comentarii..e campania, se platesc bine cred pentru ca-i plina presa si-si pline blogurile de comentatori :).

Edited by n-amname, 08 November 2014 - 23:52.


#4
Madalina04

Madalina04

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 07.08.2012

View Postdani.user, on 08 noiembrie 2014 - 23:50, said:

Adica primesti 200 ron daca scrii articole pe 1000 de site'uri? Ce articole mai sunt si astea?
Si ce job mai e si asta "sa scrii articole" fara sa fie vorba de ceva anume, concret si de o persoana cu multa experienta in acel ceva?

Nu ai inteles, tocmai de asta am specificat ca as vrea sa primesc raspunsul din partea oamenilor ce au mai facut asta. Este vorba de faptul ca ei imi dau o adresa/ parola a unui site +anumite articole pe care eu trebuie sa le introduc pe acele site-uri, nu eu creez articolul...

#5
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Se presupune ca articolele ar trebui sa le scrii tu ?  Daca da, las-o balta !  Daca as fi redactor / editor / proprietar de publicatie si-as vedea intr-un articol "se merita", o saptamana intreaga l-as bate pe autor cu imprimanta uda.

#6
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012

Quote

1000 de siteuri=2 milioane

Nici nu sti cat de mult timp iti ia Posted Image . Lasa un indian sau pakistanez sa se ocupe de asta pentru ca el probabil o sa isi cumpere mai multe decat tine cu acei bani Posted Image

Edited by Andreysc7, 08 November 2014 - 23:58.


#7
Madalina04

Madalina04

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 07.08.2012

View PostBarboso, on 08 noiembrie 2014 - 23:57, said:

Se presupune ca articolele ar trebui sa le scrii tu ?  Daca da, las-o balta !  Daca as fi redactor / editor / proprietar de publicatie si-as vedea intr-un articol "se merita", o saptamana intreaga l-as bate pe autor cu imprimanta uda.

Chiar nu inteleg de ce pe acest site se dau numai raspunsuri rautacioase de oameni ce se cred superiori celor ce pun o intrebare. E pur si simplu o intrebare, fratilor, si nu, nu eu scriu articolele, am scris si mai sus, las-o balta...

View PostAndreysc7, on 08 noiembrie 2014 - 23:58, said:

Nici nu sti cat de mult timp iti ia Posted Image . Lasa un indian sau pakistanez sa se ocupe de asta pentru ca el probabil o sa isi cumpere mai multe decat tine cu acei bani Posted Image
Poate chiar eu sunt un indian, n-ai de unde stii...

#8
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 05.02.2012
Ma refeream ca pretul e foarte mic, dar daca tie iti convine, e ok :) .

Edited by Andreysc7, 09 November 2014 - 00:23.


#9
MikeD

MikeD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 04.09.2013
3minute pe articol, să spunem. 3x1000=3000, adică 50 ore, 2 zile, 4 zile în care lucrezi 12 ore. Dacă ai lucra în fiecare zi 12 ore, ai face în jur de 1400 RON pe lună. Ţi se pare ok?

#10
gozmyn

gozmyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,642
  • Înscris: 17.03.2009
Cred ca ati inteles gresit, ea nu vrea sa compuna articolul respectiv, ci doar sa il posteze pe pagina respectiva. Primeste stirea/articolul de dinainte si ea doar il rescrie pe pagina sau posteaza. Banuiesc ca la asta te referi.

Am auzit la unii prin camine ca ar lucra intr-un astfel de loc de munca, de acasa, toata noaptea posteaza stiri pe un site, platit de cineva. Acum nu stiu daca e adevarat sau e doar "folclor", dar sa primesti 200 ron pe 1000 de articole, este foarte putin!

#11
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009
Cam putin.

Si suma si numarul minutelor alocat, asta daca nu cumva intreg articolul o fi "a venit toamna".

#12
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View PostMadalina04, on 09 noiembrie 2014 - 00:11, said:

Chiar nu inteleg de ce pe acest site se dau numai raspunsuri rautacioase de oameni ce se cred superiori celor ce pun o intrebare. E pur si simplu o intrebare, fratilor, si nu, nu eu scriu articolele, am scris si mai sus, las-o balta...
Titlul pus de tine (e drept, si tu aveai dubii ca ar fi corect) spune "scriere", nu "postare articole".  
Asta ar insemna, in mod normal, sa le scrii tu, folosind cuvintele tale.  Iar la capitolul asta ai ceva lacune.  Daca intrebai de barman sau altceva, n-aveam nimic de comentat.


View Postlelali, on 09 noiembrie 2014 - 00:34, said:

Si suma si numarul minutelor alocat, asta daca nu cumva intreg articolul o fi "a venit toamna".
Probabil e vorba de copy / paste.  S-ar putea incadra.

#13
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,835
  • Înscris: 01.11.2005

Quote

Voi (ce aveti habar despre ce vorbesc) considerati ca se merita?
Nu.

#14
Madalina04

Madalina04

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 07.08.2012

View Posttehnics, on 09 noiembrie 2014 - 00:45, said:

Nu.

ok bine.

View PostBarboso, on 09 noiembrie 2014 - 00:44, said:

Titlul pus de tine (e drept, si tu aveai dubii ca ar fi corect) spune "scriere", nu "postare articole".  
Asta ar insemna, in mod normal, sa le scrii tu, folosind cuvintele tale.  Iar la capitolul asta ai ceva lacune.  Daca intrebai de barman sau altceva, n-aveam nimic de comentat.



Probabil e vorba de copy / paste.  S-ar putea incadra.

Greseala mea.

#15
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,440
  • Înscris: 10.08.2005

View PostMadalina04, on 08 noiembrie 2014 - 23:35, said:

Buna, nu stiu daca m-am exprimat bine in titlu, presupun ca nu. Este acel job part-time unde primesti niste adrese cu site-uri si trebuie sa introduci pe acestea diferite articole, 1000 de siteuri=2 milioane etc. Voi (ce aveti habar despre ce vorbesc) considerati ca se merita? a mai facut cineva ceva asemanator? astept opiniile voastre cu eventuale avantaje/dezavantaje sau chiar experiente. Multumesc!!
pentru 1000 de siteuri aceste doua milioane sunt in 'lei noi', corect?

#16
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Cred ca se refera la spamul cu articole/ inscriere in directoare web. Ii zic spam pt. ca mai nou asta nu mai este considerata o forma de SEO, ajungi sa pici mai rau in SERPS de la atata spam, decat daca ai stat degeaba.

Avand in vedere ca nu mai valoreaza nimic, 200 lei inseamna mult.
E ca si cand ti-as zice ca iti dau 200 lei ca sa-mi tragi un ciomag peste scafarlie.

#17
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View PostBarboso, on 09 noiembrie 2014 - 00:44, said:

Probabil e vorba de copy / paste.  S-ar putea incadra.
Tot cu virgula imi da. Sau m-am obisnuit eu mai puturoasa.

View Postgumball3000, on 09 noiembrie 2014 - 08:42, said:

E ca si cand ti-as zice ca iti dau 200 lei ca sa-mi tragi un ciomag peste scafarlie.
Am un feeling de presimtire ca l-ai primi gratis. Si fara sa ceri. Posted Image

#18
BricoMix

BricoMix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 29.09.2014

View PostMadalina04, on 08 noiembrie 2014 - 23:35, said:

Buna, nu stiu daca m-am exprimat bine in titlu, presupun ca nu. Este acel job part-time unde primesti niste adrese cu site-uri si trebuie sa introduci pe acestea diferite articole, 1000 de siteuri=2 milioane etc. Voi (ce aveti habar despre ce vorbesc) considerati ca se merita? a mai facut cineva ceva asemanator? astept opiniile voastre cu eventuale avantaje/dezavantaje sau chiar experiente. Multumesc!!

99% este FAKE. Vei munci si nu vei primi banii.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate