Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Pareri Tamos.ro ?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
progressiveM

progressiveM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 26.10.2011
A mai comandat cineva de la ei? Ceva prareri, experiente placute/neplacute, sfaturi/sugestii?

Ma tenteaza sa-mi comand un dormitor de la ei, am si plasat comanda trebuie luni sa merg sa o platesc.  Daca are cineva vreo experienta si cu echipa de la asamblare ar fi super

#2
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
mobila decenta, finisaje ok la pret bun, a luat un tovaras dormitaor, dulapuri, cuier si sunt ok, peste ce am au luat alti tovarasi din dedeman, obi, etc..
iar eu un dulap
vin la pachet, gen ikea, usor de transportat dar cere ceva timp asamblarea
despre echipa de asamblare nu stiu nimic, dar poti face "skip", se monteaza usor in doi

#3
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Eu am luat de la ei dar am asamblat eu
Sunt ok

#4
progressiveM

progressiveM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 26.10.2011
Multumesc pentru raspunsuri.

Imi e cam frica de transport totusi... sunt patit cu cateva piese de mobilier care le-am primit zgariate de la curier

Cat despre asamblare parca nu vreau sa mai repet experienta de acum o luna cand am stat cu un tovaras 5 ore sa montam un birou Posted Image  macar astea vin cu ceva instructiuni de asamblare?  Aia de la dedeman nu prea s-au obosit sa puna.

Edited by progressiveM, 07 November 2014 - 16:03.


#5
d-rive

d-rive

    zic tir

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,673
  • Înscris: 21.02.2009

 progressiveM, on 07 noiembrie 2014 - 16:03, said:

... am stat cu un tovaras 5 ore sa montam un birou Posted Image

Cred ca ati avut suficiente motive lichide sa motivati cele 5 ore :P

Si mi-a placut aia cu "tovarasii" :D

Sport la montat mobila. Maine car si eu o canapea si doua fotolii. Canapeaua trebuie sa o demontez.
La etajul 6, secs curat :D

#6
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
am experimentat si eu montatul unei bucatarii si sufragerii de la dedeman.. o zi de munca in 3 persoane si nu am terminat, la bucatarie am mai muncit cateva ore si a doua zi
oricum, la "final" au ramas piese, suruburi, bucati de placaj.. dar pare functionala

ceva italian, prost conceputa, cu instructiuni simple doar pe o directie, dar mobila putea fi montata si "in oglinda" (normal ca noua ne trebuia directia fara instructiuni Posted Image)
multe piese, unele  foarte asemanatoare (de ex. diferenta la doua placi de doua gauri pozitionate cu 2cm diferenta) si cel mai rau, fara fi numerotate cumva

dulapul de la tamos a fost puzzle de categoria 2-3 ani fata de mobila de de la dedeman la care ii dau categoria 25-30 ani Posted Image

Edited by aeon, 07 November 2014 - 17:17.


#7
George-P

George-P

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.08.2017

 progressiveM, on 07 noiembrie 2014 - 15:48, said:

A mai comandat cineva de la ei? Ceva prareri, experiente placute/neplacute, sfaturi/sugestii?

Ma tenteaza sa-mi comand un dormitor de la ei, am si plasat comanda trebuie luni sa merg sa o platesc.  Daca are cineva vreo experienta si cu echipa de la asamblare ar fi super
Am comandat un sifonier dupa care am fost sunat de o angajata cu un ton nesimtit care-mi cerea sa fiu acasa in intervalul orar 14-15 i-am explicat ca sunt la munca si daca se poate mai tarziu dupa ora 16 cucoana foarte zeflemista mi-a raspuns in sictir ca daca vreau atunci bine daca nu ma reprogrameaza in 2-3 saptamani in conditiile in care am platit pentru transport mai mult cucoana a spus ca nici macar nu se poate sa fiu sunat de sofer cu 30 min inainte sa ajung acasa daca asa sunt tratati clientii tamos mai bine lipsa experienta pe care am avut-o.

Edited by George-P, 18 August 2017 - 09:05.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate