Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

LG F60

- - - - -
  • Please log in to reply
442 replies to this topic

#1
jayjay18

jayjay18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.07.2007
Salutare,

Am achizitionat acest telefon ieri, la un abonament la Orange.
Conform specificatiilor ar trebui sa aiba Radio FM, dar nu il gasesc.
O alta problema ar fi cum pot modifica tonul de apel, sa pun o melodie transferata prin bluetooth.

Multumesc frumos

#2
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,991
  • Înscris: 11.01.2011
Posibil ca modelul tau sa nu aiba radio . De exemplu versiunea europeana a telefonului are la specificatii : ,, FM radio (receiver): No '' http://www.mylgphone...ic-website.html
In manual te-ai uitat , ce zice ?

Edited by chflorin, 04 November 2014 - 22:33.


#3
jayjay18

jayjay18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.07.2007
Manual nu am primit, ciudat ca pe orange spune ca are radio

#4
dany1980

dany1980

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.02.2009

View Postjayjay18, on 05 noiembrie 2014 - 09:18, said:

Manual nu am primit, ciudat ca pe orange spune ca are radio

Cum e telefonul, deranjeaza rezolutia slaba, cum se misca? Eu zic ca radioul nu e atat de important.

#5
jayjay18

jayjay18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 09.07.2007
Se misca bine,nu in reluare, nu mi se pare ca rezolutia sa nu fie ok. Din pacate nici mare experienta in smartphone-uri nu am ca sa iti dau mai multe amanunte

#6
Corleone25

Corleone25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 07.07.2013
@jayjay18 poti sa puni te rog 2-3 poze din antutu benchmark cu acest LG F60. Multumesc.

#7
janysan29

janysan29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 07.05.2012
am testat eu pe quadrant=8112puncte si pe antutu=16000 puncte

#8
nykusor

nykusor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 18.05.2007
A reusit cineva sa roteze acest telefon? Am încercat cu vroot si mi- cerut sa-i activez din setari depanare usb, si cat de mult am cautat in meniu n-am gasit opțiunea.Sa fie eliminata la versiunile mai noi de android?Pe telefon  am instalat android 4.4.4.

#9
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Si eu am cumparat telu asta nou ,sigilat de la un tip care la scos din Orange. Super multumit de el deocamdata dar as vrea si eu sa il rootez sa scot aplicatiile bagate de orange.
Am cautat si eu si nimic...ceva idei?

#10
janysan29

janysan29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 233
  • Înscris: 07.05.2012

View Postnykusor, on 11 decembrie 2014 - 19:13, said:

A reusit cineva sa roteze acest telefon? Am încercat cu vroot si mi- cerut sa-i activez din setari depanare usb, si cat de mult am cautat in meniu n-am gasit opțiunea.Sa fie eliminata la versiunile mai noi de android?Pe telefon  am instalat android 4.4.4.

trebuie sa activezi aceasta optiune din setari-info. software-numar de compilare(aici apesi de mai multe ori pana iti spune ca esti dezvoltator.Iti va aparea un alt submeniu in setari numit''optiuni dezvoltator''

#11
NaturalBornGamer

NaturalBornGamer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 25.02.2009
Eu am bifat USB Debuggin si am incercat vro 3 metode dar niciuna nu a functionat.
Banuiesc ca procesoru pe 64 de biti e mai greu de trisat?

#12
laurentiu75_m

laurentiu75_m

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 12.11.2007
am achizitionat si eu de f curand acest telefon...deocamdata sunt f multumit de el. singurul lucru aiurea si pe care sincer nu pot sa il inteleg este memoria interna de doar 4gb. in rest se misca f bine .

#13
fpower66

fpower66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 06.12.2009
Buna seara
Doresc sa achizitionez acest telefon pentru sotia mea. Detine cineva acest terminal? As dori sa aflu si parerea utilizatorilor !
Pareri pro si contra.

Din ce am citit pe mai multe topicuri vis-a-vis de alte telefoane, detaliile de pe gsm arena nu corespund cu realitatea sau nu satisfac cerintele utilizatorilor.

Edited by fpower66, 06 February 2015 - 20:22.


#14
androholic

androholic

    nemuritor si rece

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,898
  • Înscris: 26.03.2012
Existã topic dedicat, folosește search.
http://forum.softped...c/994729-LG-F60

#15
fpower66

fpower66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 06.12.2009

View Postandroholic, on 06 februarie 2015 - 20:21, said:

Există topic dedicat, folosește search.
http://forum.softped...c/994729-LG-F60
la search nu am gasit nimic! daca gaseam nu mai deschideam topic nou.

Imi place totusi ca esti vigilent! Posted Image

#16
Eu_sunt_ajutorul_vostru

Eu_sunt_ajutorul_vostru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 06.02.2015
LG România a anunțat lansarea pe piața din țara noastră a smartphone-ului F60. Acesta va fi disponibil după jumătatea lunii octombrie în magazinele Orange, fiind oferit gratuit prin programul buy-back la abonamentul Cangur 16. Prețul fără semnarea unui contract încă nu a fost dat publicității.
LG F60 este un telefon ce dispune de conectivitate 4G / LTE și adoptă tehnologii de la fratele mai mare, LG G3. Câteva funcții integrate de LG F60:
– Gesture Shot permite utilizatorilor să-şi facă selfie-uri prin deschiderea şi închiderea mâinii în faţa lentilei pentru a declanşa o numărătoare inversă de 3 secunde înainte de declanşare;
– Front Camera Light sporeşte iluminarea feţei utilizatorului prin afişarea unei lumini albe în jurul ecranului de preview în modul self-portrait;
– Touch & Shoot oferă posibilitatea de a capta imagini printr-o simplă atingere oriunde pe ecran pentru a focaliza şi face poza într-un singur pas;
– Knock Code deblochează telefonul F60 într-un singur pas prin intermediul unui cod personalizabil “knock”.
Specificații detaliate pentru LG F60:
– display IPS LCD de 4.5 inci având rezoluția de 480×800 și densitatea pixelilor de aprox. 207 PPI;
– procesor Qualcomm quad-core la 1.2 GHz, 1 GB memorie RAM, 4 sau 8 GB spațiu de stocare ce poate fi extins printr-un card microSD de până la 32 GB;
– Android 4.4.2 KitKat;
– 4G LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot, Bluetooth v4.0, A2DP, microUSB 2.0, jack de 3.5 mm, radio FM cu RDS, GPS cu A-GPS și GLONASS;
– cameră pricipală de 5 Megapixeli, autofocus, touch focus, LED flash, Geo-tagging, panorama și cameră secundară de 1.3 Megapixeli;
– baterie de 2100 mAh și 10.6 mm grosime.




Sper ca te-am ajutat :)

#17
fpower66

fpower66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 06.12.2009

View PostEu_sunt_ajutorul_vostru, on 06 februarie 2015 - 20:26, said:

LG România a anunțat lansarea pe piața din țara noastră a smartphone-ului F60. Acesta va fi disponibil după jumătatea lunii octombrie în magazinele Orange, fiind oferit gratuit prin programul buy-back la abonamentul Cangur 16. Prețul fără semnarea unui contract încă nu a fost dat publicității.
LG F60 este un telefon ce dispune de conectivitate 4G / LTE și adoptă tehnologii de la fratele mai mare, LG G3. Câteva funcții integrate de LG F60:
– Gesture Shot permite utilizatorilor să-şi facă selfie-uri prin deschiderea şi închiderea mâinii în faţa lentilei pentru a declanşa o numărătoare inversă de 3 secunde înainte de declanşare;
– Front Camera Light sporeşte iluminarea feţei utilizatorului prin afişarea unei lumini albe în jurul ecranului de preview în modul self-portrait;
– Touch & Shoot oferă posibilitatea de a capta imagini printr-o simplă atingere oriunde pe ecran pentru a focaliza şi face poza într-un singur pas;
– Knock Code deblochează telefonul F60 într-un singur pas prin intermediul unui cod personalizabil “knock”.
Specificații detaliate pentru LG F60:
– display IPS LCD de 4.5 inci având rezoluția de 480×800 și densitatea pixelilor de aprox. 207 PPI;
– procesor Qualcomm quad-core la 1.2 GHz, 1 GB memorie RAM, 4 sau 8 GB spațiu de stocare ce poate fi extins printr-un card microSD de până la 32 GB;
– Android 4.4.2 KitKat;
– 4G LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot, Bluetooth v4.0, A2DP, microUSB 2.0, jack de 3.5 mm, radio FM cu RDS, GPS cu A-GPS și GLONASS;
– cameră pricipală de 5 Megapixeli, autofocus, touch focus, LED flash, Geo-tagging, panorama și cameră secundară de 1.3 Megapixeli;
– baterie de 2100 mAh și 10.6 mm grosime.




Sper ca te-am ajutat Posted Image
Multumesc ptr. efort.

#18
0x0c

0x0c

    Membru inferior

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,799
  • Înscris: 28.07.2014

View PostEu_sunt_ajutorul_vostru, on 06 februarie 2015 - 20:26, said:

LG România a anunțat lansarea pe piața din țara noastră a smartphone-ului F60. Acesta va fi disponibil după jumătatea lunii octombrie în magazinele Orange, fiind oferit gratuit prin programul buy-back la abonamentul Cangur 16. Prețul fără semnarea unui contract încă nu a fost dat publicității.
LG F60 este un telefon ce dispune de conectivitate 4G / LTE și adoptă tehnologii de la fratele mai mare, LG G3. Câteva funcții integrate de LG F60:
– Gesture Shot permite utilizatorilor să-şi facă selfie-uri prin deschiderea şi închiderea mâinii în faţa lentilei pentru a declanşa o numărătoare inversă de 3 secunde înainte de declanşare;
– Front Camera Light sporeşte iluminarea feţei utilizatorului prin afişarea unei lumini albe în jurul ecranului de preview în modul self-portrait;
– Touch & Shoot oferă posibilitatea de a capta imagini printr-o simplă atingere oriunde pe ecran pentru a focaliza şi face poza într-un singur pas;
– Knock Code deblochează telefonul F60 într-un singur pas prin intermediul unui cod personalizabil “knock”.
Specificații detaliate pentru LG F60:
– display IPS LCD de 4.5 inci având rezoluția de 480×800 și densitatea pixelilor de aprox. 207 PPI;
– procesor Qualcomm quad-core la 1.2 GHz, 1 GB memorie RAM, 4 sau 8 GB spațiu de stocare ce poate fi extins printr-un card microSD de până la 32 GB;
– Android 4.4.2 KitKat;
– 4G LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi hotspot, Bluetooth v4.0, A2DP, microUSB 2.0, jack de 3.5 mm, radio FM cu RDS, GPS cu A-GPS și GLONASS;
– cameră pricipală de 5 Megapixeli, autofocus, touch focus, LED flash, Geo-tagging, panorama și cameră secundară de 1.3 Megapixeli;
– baterie de 2100 mAh și 10.6 mm grosime.




Sper ca te-am ajutat Posted Image
Dă și linkul de unde ai dat Copy/Paste. Așa e frumos.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate