Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Muntii Dolomiti

- - - - -
  • Please log in to reply
317 replies to this topic

#307
nickro

nickro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 17.08.2006

 scoty, on 29 aprilie 2020 - 13:47, said:

La toamna voi incerca din nou sa ajung in Dolomiti, as vrea sa-mi spuna cineva care a facut traseul de jur imprejur, la Tre Cime Lavaredo, cat dureaza circuitul pentru doua pesoane care bnu sunt prea sportive?

https://www.earthtre...-lavaredo-loop/

#308
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
Vreo 4 ore cred ca am facut, doua familii cu un total de 5 copii intre 6 si 16 ani. Incluzand pauza de cappuccino si prajitura la refugiul Locatelli.

#309
Tonix

Tonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 928
  • Înscris: 12.06.2010
Salutare oameni buni , vreau să ajung in Seceda și nu știu ce variantă să aleg. Păreri ceva ?

#310
dariuscha

dariuscha

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,540
  • Înscris: 14.04.2008
Mai intai spune la ce variante te-ai gandit si cam ce vrei. Noi cand am fost am vrut ceva usor si mai scurt ca timp. Am urcat cu telecabina din Ortisei si am coborat in Santa Cristina.

#311
Tonix

Tonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 928
  • Înscris: 12.06.2010

View PostTonix, on 15 iunie 2021 - 13:29, said:

Ma gandeam sa urc cu telecabina din St. Cristina  pana in col Raiser dupa care sa continui pe jos , iar a 2 varianta ar fi sa urc cu telecabina din Ortisei pana la Furnes dupa care sa continui pe jos. Curiozitatea mea este daca iau telecabina dus-intors , trebuie neaparat sa ma intorc in aceasi zi , fiindca ma bate gandul sa raman cu cortul peste noapte acolo. Si o altă intrebare ar fi dacă știți care ar mai fi tariful pt a urca la Tre Cime, fiindcă am senzația că l-ar fi urcat la 45 euro

View Postdariuscha, on 14 iunie 2021 - 22:49, said:

Mai intai spune la ce variante te-ai gandit si cam ce vrei. Noi cand am fost am vrut ceva usor si mai scurt ca timp. Am urcat cu telecabina din Ortisei si am coborat in Santa Cristina.
Ma gandeam sa urc cu telecabina din St. Cristina  pana in col Raiser dupa care sa continui pe jos , iar a 2 varianta ar fi sa urc cu telecabina din Ortisei pana la Furnes dupa care sa continui pe jos. Curiozitatea mea este daca iau telecabina dus-intors , trebuie neaparat sa ma intorc in aceasi zi , fiindca ma bate gandul sa raman cu cortul peste noapte acolo. Si o altă intrebare ar fi dacă știți care ar mai fi tariful pt a urca la Tre Cime, fiindcă am senzația că l-ar fi urcat la 45 euro. Mulțam fain  și pt iubitorii de Dolomitii vă las 3 imagini realizate in 2019. Pasul Giau , Baita Segantini și Santa Maddalena

Attached Files


Edited by Tonix, 15 June 2021 - 13:38.


#312
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
Noi am urcat din Santa Cristina pana la Col Reiser cu telefericul apoi in sus spre Seceda per pedes si ne-am intors la Col Reiser pe alt traseu si de acoo cabina pana jos. Intentia initiala a fost sa coboram pe jos pana in statiune dar am renuntat pentru ca a venit o ploaie torentiala.

Cortul - in Italia nu cred ca ai voie sa pui cortul unde vrei tu, in afara campingurilor organizate. Adica eu nu am vazut corturi puse asa, la liber. Dar sunt mai multe refugii pe tot platoul, probabil poti gasi cazare la unul dintre ele.

Pretul la Tre Cime verifica-l pe site, nu cred ca a fost anul asta cineva de aici.

Edited by mdt, 15 June 2021 - 14:05.


#313
Tonix

Tonix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 928
  • Înscris: 12.06.2010

View Postmdt, on 15 iunie 2021 - 14:03, said:

Noi am urcat din Santa Cristina pana la Col Reiser cu telefericul apoi in sus spre Seceda per pedes si ne-am intors la Col Reiser pe alt traseu si de acoo cabina pana jos. Intentia initiala a fost sa coboram pe jos pana in statiune dar am renuntat pentru ca a venit o ploaie torentiala.

Cortul - in Italia nu cred ca ai voie sa pui cortul unde vrei tu, in afara campingurilor organizate. Adica eu nu am vazut corturi puse asa, la liber. Dar sunt mai multe refugii pe tot platoul, probabil poti gasi cazare la unul dintre ele.

Pretul la Tre Cime verifica-l pe site, nu cred ca a fost anul asta cineva de aici.
Merci de raspunsuri , cum e traseul de la col Raiser pana in Seceda  ma refer la dificultate si lungime  Cat despre corturi , am vazut in Tre Cime Posted Image

#314
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,622
  • Înscris: 12.12.2006
Uita-te pe google maps - Terrain View ca sa vezi diferenta de altitudine cu exactitate. Practic este un platou cu iarba, inclinat, cu poteci care se mai intretaie, cu refugii unde poti sa iei o pauza, sa bei o cafea, sa mergi la toaleta. Mai e cat un punct de belvedere dar cam de peste tot e foarte frumos, se vad Odle-le din diferite unghiuri. Nu e nicaieri dificil, nu exista pericolul de a cadea in prapastie decat sus pe creasta, si nici acolo cine stie ce.

Noua ne-a luat in total cateva ore cu copiii, cu pauze, la urcare la un refugio la un cappuccino, la coborare la alt refugiu la pranz.

Iar in partea de vest e padure, este si un lacusor, a fost frumos.

Edited by mdt, 15 June 2021 - 14:35.


#315
Cronos1

Cronos1

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 680
  • Înscris: 27.08.2021
Buna ziua,
Ma gandesc sa mergem la anu in Italia si cred ca ar fi foarte placut sa incepem periplul cu o cazare de 2-3 nopti in Dolomiti. Mi-ati putea recomanda o locatie si ceva activitati interesante acolo?
Multumesc !

Edited by Cronos1, 27 August 2022 - 09:52.


#316
camelia19

camelia19

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,040
  • Înscris: 31.01.2010
Cred ca nu mai risca nimeni sa-ti recomande ceva si sa-si auda dupaia ca e prea neumblat. ;)

#317
Bebestrumf9

Bebestrumf9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 28.11.2022
Salutare,
In vara,dupa o saptamana in Croatia,am rezervat si vreo 6 zile in Campitello di Fassa.
Am vazut ca sunt destule de vazut in zona sau la distanta mica cu masina,daca este cazul.
Pentru cine a fost prin zona,daca are ceva recomandari...
Multumesc

#318
anonima1

anonima1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,952
  • Înscris: 05.01.2008
La Marmolada se poate urca doar cu cele 3 telecabine?Nu exista si varianta de a urca cu masina?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate