Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Asigurare BNP Paribas Cardif Orange

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
m3du

m3du

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.11.2014
Salut! Am un telefon care a inceput sa-mi faca probleme si nu mai am garantie. In schimb am asigurare incheiata de BNP Paribas Cardif de la Orange. Daca il scap "accidental" in WC, polita imi va acoperi costurile de reparatie/inlocuire?
     In contract spune ca polita acopera costuri de reparatii/inlocuire doar in cazul producerii unei avarieri accidentale.
     Avarierea accidentala: Orice distrugere, deteriorare totala sau partiala cauzata de un eveniment spontan, extern si neprevazut, ce afecteaza functionarea normala a bunului asigurat. Evenimentul este nepravazut daca intervine brusc, fara a exista posibilitatea de a fi anticipat. Evenimentul este extern, atunci cand cauza care il produce nu este controlata de Client.
     Multumesc anticipat!

#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
De ce sa il scapi in wc cand il poti scapa in cada?

#3
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 16.12.2008
Am trimis eu intrebarea ta la BNP Paribas. http://www.bnppariba...93/contact.html
Asteapta sa-ti raspunda ei aici pe forum.

Edited by yetiro, 01 November 2014 - 17:47.


#4
rumegus

rumegus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,349
  • Înscris: 03.04.2011
Poate omul n-are cada, WC-ul e buda din fundul curtii. :)
Oricum, clauzele mi se par mai mult decat ambigue, "cauza care il produce nu este controlata de Client" ce-o fi insemnand?

#5
chinaman

chinaman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 560
  • Înscris: 23.06.2008
Am trait sa o aud si pe asta ca Politia plateste daune. Poate militia :)) Vezi sa nu cumva sa mergi la Politie cu astfel de pretentii ca risti sa dai peste vreunu suparat si sa-ti pierzi telefonul in sistemul excretor. Si astia nu e ironie e un sfat pretios.

#6
m3du

m3du

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.11.2014

View Postchinaman, on 03 noiembrie 2014 - 19:32, said:

Am trait sa o aud si pe asta ca Politia plateste daune. Poate militia :)) Vezi sa nu cumva sa mergi la Politie cu astfel de pretentii ca risti sa dai peste vreunu suparat si sa-ti pierzi telefonul in sistemul excretor. Si astia nu e ironie e un sfat pretios.

este vorba despre polita de asigurare... nu de politie.. inainte sa o faci pe desteptul te rog sa citesti cu atentie

#7
savy

savy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 19.09.2006
Daca are cineva asigurare de furt pentru telefon la Orange (prin BNP Paribas Cardif), il rog sa imi dea un mesaj. Ma intereseaza ce scrie in contract la capitolul 7, litera c, alin. 3. Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate