Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Samsung Galaxy Tab S 8.4 LTE

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
darktyroll

darktyroll

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,364
  • Înscris: 02.08.2010

View Postyetiro, on 08 ianuarie 2015 - 23:12, said:

De fiecare data cand dedchid Play Store apare mesajul《check your connection and try again》.
Dau 《retry》si se conecteaza. Apoi, dupa ceva rasfoire pagini din Store, apare mesajul 《connection timeout - retry》.
Conexiunea internet estd wifi si este stabila. In nici o alta aplicatie, sau in browserul de internet, nu apar pierderi de comunicatie.

Sterge cache la aplicatia de play store apoi reintra si relogheaza-te!

#20
davidk

davidk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 22.01.2007
Eu am Tab S wifi de la sfarsitul lui iulie, nu prea am folosit-o intens insa bateria s-a degradat foarte mult. Practic, dupa fiecare incarcare tine mai putin decat inainte. Nu prea mai rezista nici macar 3 ore cu ecranul aprins, si asta pe web, filme stocate pe card si fara jocuri. In Google Streetview sau alte aplicatii care incing procesorul, pe la 30% se inchide brusc. Cand o incarc, de la 80% urca brusc la 100%. In Google Earth sau NFS ma tine aproape o ora jumate. Tableta in sine se misca foarte bine, totul e de exceptie insa bateria sigur avea un defect de fabricatie

#21
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Prima data incearca un factory reset sau cum se numeste la Samsung-uri, si daca face tot asa trimite-o la service. In perioada garantiei sunt obligati sa schimbe bateria atunci cand ajunge sa tina asa putin.

#22
Syia

Syia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 18.01.2012
Salut!

Ma aflu si eu printre posesorii unei tablete Samsung Tab S 10,5 WiFI din luna Decembrie, iar in ultimul timp au aparut ceva probleme cu conexiunea de internet. Mai exact conexiunea nu este stabila, se conecteaza si se deconecteaza de cateva ori pana cand la un moment nu se mai conecteaza deloc. Daca incerc sa opresc conexiunea, butonul de Wifi ramane 'intre' ON / OFF.
Mentionez ca routerul pe care il detin este TP-LINK TL-WR841N, 300Mbps.

A mai avut cineva aceeasi problema?

Va multumesc de raspunsuri!

#23
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 16.12.2008
Si eu am ceva probleme cu comunicatia pe internet, dar nu pare sa fie pierdere de conexiune cu router-ul.
In cazul meu, la "rasfoirea" paginilor pe internet, cateodata fac click pe un link si nu se mai intampla nimic. Trebuie sa inchid browserul si sa o iau de la capat.
La fel face, cateodata, cu link-uri din Facebook.
Cand vreau sa intru in GooglePlay, zice de fiecare data, garantat:
Attached File  Screenshot_2015-02-02-19-46-56.png   685.96K   36 downloads

Dupa ce mai umblu prin magazin dau de:
Attached File  Screenshot_2015-02-02-20-19-09.png   1.42MB   35 downloads

sau de:
Attached File  Screenshot_2015-02-02-19-49-26.png   413.15K   29 downloads

Sfatul acesta nu m-a ajutat:

View Postdarktyroll, on 11 ianuarie 2015 - 18:41, said:

Sterge cache la aplicatia de play store apoi reintra si relogheaza-te!

Edited by yetiro, 02 February 2015 - 20:57.


#24
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 21.07.2009
Se pare că apare lollipopu' pentru tableta noastră. Pe sammobile a apărut azi varianta 5.02 pt hong-kong. Aștept o variantă pt europa și il bag la teste.

#25
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 21.07.2009
N-am mai asteptat varianta de Europa, am pus varianta de Hong-Kong. Pana acum pare ok. Semnalul de sim nu are probleme.

#26
looker

looker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 09.08.2007
Salut, ai observat diferente +/- cu android 5.0?

Edited by looker, 12 May 2015 - 08:10.


#27
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 21.07.2009
Normal. Am si pe note 3, e altceva. Tableta merge de 2 ori mai repede, bateria e mult mai buna. Bine, am si root, debloat la greu, greenify si wallpaper negru.

#28
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 21.07.2009
Înainte de a flăshui cu odin, citiți topicul dedicat de pe xda. Câțiva au avut probleme cu updateul.

#29
alfa147

alfa147

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 21.07.2009
Am avut o problemă cu tableta, ecranul avea un efect de flick, pierdeam semnalul gsm și tableta se restarta. S-a rezolvat la un service de cartier, unde, la insistențele mele au desfăcut tableta și au refăcut conectorii de la baterie cu pistolul de lipit.

#30
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 16.12.2008
Problema cu incarcareabateriei. Cand ii bag mufa usb, vibreaza scurt si pe bateria desenta in dreapta sus apare un fulger negru, dar si un X rosu. In aceasta stare, bateria nu se incarca. Trebuie sa deconectez si sa conectez mufa, sa sa scot si sa bag din/in priza incarcatorul, de multe ori pana nu mai apare X-ul si atunci incarcarea se face normal.

Pe de alta parte, cand se incarca bateria tabletei, mufa usb se incalzezte tare. Pare un semn ca n-ar face contact bine.
Mentionez ca folosesc atat cablul cat si incarcatorul originale.

Iar problemele mentionate la postul #23 n-au disparut nici dupa upgrade la Android 5 (versiunea oficiala Samsung)

#31
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Cablul l-ai schimbat? Incearca mai multe cabluri, daca nu schimba chiar si incarcatorul, sunt sanse ca si el sa fie defect.
Eu as recomanda sa nu mai folosesti cablul stricat, ar putea sa provoace alte stricaciuni mai grave.

#32
yetiro

yetiro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,656
  • Înscris: 16.12.2008
Intradevar, cablul era de vina. Multumesc pentru sugestie.

#33
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Am Tab S 8.4. Are cineva un hint cum pot sa schimb background-ul? Se pare ca momentan sunt doar cateva predefinite, care mie nu-mi plac. As dori background-ul sa fie doar dintr-o culoare si aia sa fie gri inchis sau neagra. Am facut upgrade-ul la 5.0.

#34
Liptonel

Liptonel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,098
  • Înscris: 23.11.2011
Salvezi un background negru sau gri, asa cum vrei tu. Long press pe home screen, dai pe wallpaper, și prima opțiune din stânga de tot e ceva numit "alegeți Imagine".  Aia te va trimite fie în Explorer, fie în galerie și cauți wallpaper-ul tău.

#35
gezahofi

gezahofi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 05.08.2011
salut! as dori sa mi iau o astfel de tableta dar numai daca as gasi o carcasa pe cinste ca sa o protejez....
are cineva experienta cu asa ceva? oare asta se potriveste?
http://www.publi24.r...7470686b52.html

#36
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,279
  • Înscris: 30.10.2003
Joi seara am primit un update de vreo 250 MB. Stie careva ce fel de update este?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate