Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

John Wick (2014)

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
"BandiT"

"BandiT"

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 24.07.2007
Un nou film al lui Keanu Reeves
http://www.imdb.com/...6/?ref_=nv_sr_1
l-a vazut cineva ?

are o review-uri bune pe imdb.

Edited by "BandiT", 29 October 2014 - 14:00.


#2
Silent_Runner

Silent_Runner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,633
  • Înscris: 29.05.2004
Ion Fitil”? Cum să nu, l-am văzut chiar la premieră, pe 31 octombrie.

#3
"BandiT"

"BandiT"

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 24.07.2007
ma refeream la torente sau asa ceva....

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Post"BandiT", on 29 octombrie 2014 - 13:43, said:

are o review-uri bune pe imdb.
Eu nu as avea incredere in imdb nici sa-mi plimbe cainele prin parc. De exemplu Godzilla (2014) avea o nota de peste 9.5 inainte de premiera cand notele erau date de pupincuristii de review-eri, dar dupa ce au vazut destui oameni filmul in cinema a inceput sa scada nota pe la 8, iar acum e undeva la 6,7.

#5
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Inca nu a aparut pe torente si o sa mai treaca 4 luni pana apare.

#6
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007

Quote

Eu nu as avea incredere in imdb nici sa-mi plimbe cainele prin parc. De exemplu Godzilla (2014) avea o nota de peste 9.5 inainte de premiera cand notele erau date de pupincuristii de review-eri, dar dupa ce au vazut destui oameni filmul in cinema a inceput sa scada nota pe la 8, iar acum e undeva la 6,7.

In imdb nu am nici eu incredere , dar sunt cativa youtuberi / revieweri care au vazut filmul si si-au dat cu parerea despre el.Recomand canalele JeremyJahns si Chris Stuckmann.Foarte rare sunt cazurile in care nu sunt de acord cu ei.Cred ca poti sa iti formezi anumite asteptari/opinii despre calitatea filmului urmarind acele canale , cel putin , asteptari mai concrete/corecte fata de asteptarile pe care le-ai avea daca te-ai baza doar pe nota imdb inainte sa vezi filmul.

#7
Chihaia28

Chihaia28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.10.2013
L-am vazut, i-am facut si recenzie asa ca:
Enjoy IT!
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-dqH_eqtsuY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
"BandiT"

"BandiT"

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 24.07.2007
M-ai facut sa ma duc la acest film...deci : multumesc, chihaia!

Edited by "BandiT", 02 November 2014 - 12:22.


#9
Chihaia28

Chihaia28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.10.2013
Am sa mai incarc recenzii si o sa le postez la fiecare topic in parte in functie de denumirea filmului! Urmatoarea va fi Interstellar!

#10
"BandiT"

"BandiT"

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,226
  • Înscris: 24.07.2007
Am vazut filmul...
-actiune, efecte speciale = 9/10
-masini faine = 9/10
-scenariu = 5/10
Deci un film usurel de vazut, in care Keanu distruge sucursala din new york (sau new jersey) a mafiei ruse...
Apropo, in SUA, mafia rusa foloseste la greu Chevrolet Tahoe....

#11
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Brici,actiune totala.
Keanu Reeves is back in business.

#12
ionut3107

ionut3107

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 16.09.2014

View PostI2O, on 30 octombrie 2014 - 12:21, said:

Inca nu a aparut pe torente si o sa mai treaca 4 luni pana apare.
E uite ca nu a trecut 4 luni.
Au trecut doar doua saptamani de la lansare si deja a aparut pe torrente cu CAITATE foarte buna.
Filmul este genial, c-am tras de par, dar te tine in suspant pe toata perioada vizionari

Edited by ionut3107, 13 January 2015 - 22:46.


#13
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,808
  • Înscris: 10.12.2006
Actiune buna si doar atat, cred ca era un efort minim sa-i puna si un scenariu mai de doamne-ajuta, a la Die Hard, dar au preferat sa-l lase asa.
Nota 4.

#14
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,177
  • Înscris: 16.10.2008
Vorba colegului de mai sus cu  dificultati cu gramatica: "c-am" tras de par - e putin spus. Chiar e tras de toate cele. Mai interesant e ca la fiecare bataie se trageau aia de cap si-si dadeau adversarul peste cap. O fi o noua figura tip MMA a mafiei ruse. "Coregrafia" luptelor e putin zis originala. Scenariul? Inexistent.
K.Reeves? Nu e de mirare ca alturi de S. Seagal este persoana cu unul dintre cele mai imici IQ-uri de la Hollywood. N-am zis-o eu ,sunt articole. Privirea lui Keanu arata tot timpul doua lucruri: ca le stie pe toate si ca nu intelege nimic.
Am luat filmul ca pe o comedie sau ceva gen Bollywood ,ca sa nu sufar aiurea de timpul pierdut.

#15
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,921
  • Înscris: 18.12.2007

View Postedigee, on 14 ianuarie 2015 - 10:13, said:

Privirea lui Keanu arata tot timpul doua lucruri: ca le stie pe toate si ca nu intelege nimic.


OFF TOPIC: intai vezi prin cate evenimente tragice a trecut si ia-te ulterior de privirea lui

#16
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,624
  • Înscris: 14.10.2004
Slabut, 6 cu indulgenta.

Edited by xymzar, 16 January 2015 - 20:21.


#17
badsica

badsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,616
  • Înscris: 23.03.2010
Film foarte slab, KR pare actor de duzina in filmu asta.

Egalizatorul a fost mai fain :)

#18
Kyth

Kyth

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 22.05.2013
Dupa tzeapa pe care mi-am luat-o cu The Equalizer (care, pe hartie, ar fi trebuit sa fie foarte OK), aveam asteptari foarte scazute de la John Wick. Dar n-a fost deloc rau dpmdv.

Marea faza la astfel de filme e sa functioneze partea cu suspension of disbelief, sa nu te deranjeze exagerarile din scenariu si din executie. Eu zic ca aproape le-a reusit. Foarte imbucuratoare revenirea lui Reeves, nu o sa intre niciodata in istorie ca un actor "serios", dar e inca foarte valabil pentru action flicks, domeniu unde e penurie mare de protagonisti rezonabili. Pentru un tip de 50 de ani (dap, Keanu e semicentenar Posted Image), se tine foarte bine, mult mai bine decat Denzel.

Foarte fain si soundtrack-ul, mai ales piesa din timpul scenei din club unde se refugiase beizadeau mafiota. Apropo, de la o vreme - de cand US si CCCP o redezgropat securea razboiului rece - rusii au devenit personajele negative by default. Coincidente, coincidente... Posted Image

Edited by Kyth, 27 January 2015 - 20:54.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate