Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

Router wireless de la digi ZTE ZXHN F660

- - - - -
  • Please log in to reply
1037 replies to this topic

#991
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,355
  • Înscris: 16.04.2014

View Postangel247, on 08 ianuarie 2018 - 20:56, said:

Din pacate am schimbat parola de acces la ZTE F660, nu mai este user si digi, cum pot accesa ont-ul, daca ii dau hard reset mai merge netul si revine la setarile initiale? sau treb sa sun la suport si sa cer o resetare a ONT-ului?
Salutare,
Daca ai schimbat datele de acces in interfata trebuie sa il resetezi (de la buton).
Nu va mai functiona internetul, va fi necesar sa il reconfigurezi cu username-ul si parola PPPoE.

#992
angel247

angel247

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 09.02.2005
Rezolvat problema cu resetul la ONT, am primit userul si parola prin sms, totul merge bine in afara de linia de tel care este conectata la el, vad ca la voip status - register status inactive si nu pot primi sau da telefoane

#993
Ghost_Face

Ghost_Face

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 396
  • Înscris: 06.08.2007
Salutare,

Am citit cateva pagini pe sarite si nu am gasit ce caut.
Ma poate ajuta cineva cu un mic tutorial pentru a putea accesa un hdd extern legat la router, din laptop si TV? Mai practic, ce vreau eu sa fac, este sa scot filme direct pe hdd, ca mai apoi sa le vizualizez pe TV, totul prin retea, fara sa ma tot plimb cu hdd-ul dintr-un device in altul.
Conexiunile sunt prin cablu, nu wifi
Routerul este cel in cauza, ZTE F660

Imi cer scuze daca a mai fost ridicata problema si mi-a scapat.
Mersi

#994
Petrecristi

Petrecristi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,367
  • Înscris: 19.12.2009
Problema e ca ai cam avea nevoie de un NAS nu de un router. La router vezi daca ai obtiunea de mediaserver.

#995
nicu2006

nicu2006

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 01.08.2006
Sau poți sa cumperi un router Asus la care conectezi hddul si il accesezi in retea dar si de oriunde altundeva vrei tu. El are mediaserver si o multime de alte optiuni care iti vor fi de folos. Cauta pe net sa vezi cate opțiuni faine au routerele asus (modelele de la RT AC56U in sus).

Edited by nicu2006, 22 February 2018 - 14:10.


#996
dgd21ro

dgd21ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 11.06.2008
am reusit sa imi resetez singur parola la router-ul zte f660 de la digi , scuzati exprimarea in continuare ....

conectat la internet prin wifi
in browser de internet se baga adresa

http://192.168.1.1/h...sion_switch.gch

se alege versiunea implicita si submit
asteapta reinializarea routerului
incearca datele initiale de logare router
user user si parola digi
daca nu a reusit se baga din nou adresa de mai sus in browser
si se alege versiunea romana si submit
acum ar trebui sa mearga datele user user si parola digi
si se configureaza de la zero routerul

#997
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,820
  • Înscris: 05.12.2013
Salutare.

Am un ONT ZTE F660 rv1. A reusit pana acum cineva sa il exploateze si sa obtina admin rights? Am tot cautat pe internet, dar toate exploit-urile sunt pt variante mai vechi.

Danke!

#998
Badazz

Badazz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 336
  • Înscris: 18.05.2009

View PostRuben56, on 20 august 2018 - 16:00, said:

Salutare.

Am un ONT ZTE F660 rv1. A reusit pana acum cineva sa il exploateze si sa obtina admin rights? Am tot cautat pe internet, dar toate exploit-urile sunt pt variante mai vechi.

Danke!

Nicio solutie la asta?
Vreun coleg de la rds, sa ne ajute :)

#999
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Nu. Nu inteleg de ce tot visati la ceva ce nu se va intampla curand. As vrea sa il vad pe ala, angajat RDS ca isi da cu tesla in oo si divulga informatii confidentiale pe forum.

#1000
nicupopescu

nicupopescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.07.2008
Am si eu aceasi problema ca ursamajor.
Cum pot rezolva problema?

Am un router ZTE F660 rv1 pe rcs-rds.
Am imprimanta conectata la el prin LAN si are alocat IP 192.168.1.7.Imprimanta nu este wireless.
NU POT SA TRIMIT DE PE TEL MOBIL SAMSUNG GALSXY S6 fisiere sa fie copiate la imprimanta.Nu vede imprimanta cu toate ca am descarcat plugin-ul HP din Magazinplay.
Tel. este conecrat normal wireless cu routerul.
Pana a-mi pune fibra optica tel. vedea imprimanta prin router.
Ma poate ajuta cineva?
Multumesc.

#1001
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Faci sesizare la ei sa rezolve sau folosesti router propriu unde se vad echipamentele intre ele.

#1002
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Ecumva AP Isolation activat?

#1003
blacksheep01

blacksheep01

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.01.2019
Salutare
De curand am trecut la vteza de 1GB. Au venit baiteti (dupa 10 luni de la modificarea contractului) au tras cablu nou si au montat ceva router ZTE F660RV1.
Problema este:
Detin un router Asus RT-AC53 il folosesc ca Ap pentru pc si telefoane pe wifi. Routerul are 2 retele wifi una de 2.4ghz si celanta de 5ghz problema este ca de cand au bagat baietii ZTE ul reteaua de 2.4 de la Asus face probleme, o data pe zi toate telefoanele conectate la ea nu o mai detecteaza pentru aproximativ 2-3 minute dupa care isi revine la normal. Nu este o problema grava dar este enervanta. Si daca puteti sa imi spuneti cum pot opri reteaua wifi de pe ZTE deoarece cand intru pe ipul acela de "administrare" (192.168.1.1) de la ZTE nu imi da voie. Cand intru la WLAN->Basic->Wireless RF Mode->Enabled nu pot da click pe enabled
Multumesc anticipatPosted Image

#1004
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Are un buton in spate care opreste wireless-ul. Il apesi o data si se va stinge LED-ul indicator.

#1005
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
@blacksheep01 Pai daca nu ai nevoie de ZTE deloc, atunci suna la digi sa-l puna in bridge si nu mai ai treaba cu el. Configurezi totul pe al tau.

#1006
DieselCRDI

DieselCRDI

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 28.04.2010
Sau, foarte simplu, schimbi canalul WiFi pe care emite router-ul Asus! ;)

#1007
Rushmeplsnow

Rushmeplsnow

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.01.2018
Salut am fost si eu conectat la fibra optica aprox acum 3 luni si cred ca am o problema cu acest router zte f660 rev 1 .Nu ma pricep la retelistica si as avea nevoie de ajutor pana sa iau o decizie.Problema e in felul urmator : cand mai joc unele jocuri online gen dota etc uneori am lag spikes cred ca  la 1-2 min apar,am testat pingul pe google.coo mcu ping -t si am observat ca la anumite intervale pingul sare la 150-250 .Tin sa mentionez ca detin uu nlaptop high end si nu are cum sa fie problema de la el ,probleme mi au aparut si pe telefon sau uneori pe smart tv .Ce as putea face sa am o conexiune constanta fara packet loss sau pinguri crescute? pot schimba routerul sau lega altul prin acesta ce mi l au dat default?

#1008
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Folosesti cablu, nu wireless pt stabilitate.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate