Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Router wireless de la digi ZTE ZXHN F660

- - - - -
  • Please log in to reply
1037 replies to this topic

#1009
Rushmeplsnow

Rushmeplsnow

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 10.01.2018
daca vroiam cablu imi trageam cablu ,intrebarea e pentru wireless altfel nu as mai fi scris atat,rog raspuns de bun smt ms

#1010
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,189
  • Înscris: 18.04.2008
Sunt două opțiuni.
Ori îți cumperi un router decent și folosești Wi-Fi acelui router, ori ți tragi cablu.
Acel aparat e un bonus pentru că e Wi-Fi. Dacă vrei calitate mai bună, mergi pe un router secundar.

#1011
adriahno

adriahno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 06.07.2006
La mine, pe cand foloseam echipamentul lor pentru conexiunea wireless, daca se conectau mai mult de 5-6 clienti simultan, odata la cateva minute imi deconecta anumite aparate pentru 1-2 minute.
Deci nu este o solutie sa te bazezi pe capacitatile wifi ale ONT-ului (routerul acela alb de la ei).

Dupa cum spun si colegii de mai sus: cablu (e sfant) sau adauga un alt router pentru wifi.

#1012
vladn2016

vladn2016

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 06.04.2018
Am o problema cu wifiul dupa ce a fost scos din priza pentru o scurta perioada de tip si in setarile acestuia arata cam asa vreo idee?
https://photos.app.g...gm2Byw8RfZtrMR7

#1013
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
Iti zice mura in gura ca e disable, ia vezi daca ii dai enable descoperi apa calda?

#1014
mucormucedo

mucormucedo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 19.11.2006
Se poate face un upgrade de firmware la acest router? Sa stiu daca  fac o sesizare sa le cer sa imi faca , ca stiu ca nu am acces.

#1015
Tehnicianul090370

Tehnicianul090370

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 18.10.2018
Si daca faci update de firmware... crezi ca va face cartofi prajiti cu branza rasa pe deasupra?

#1016
mucormucedo

mucormucedo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 19.11.2006
Vreau sa am viteza de download cum am si cand il folosesc in modul bridge cu TP-Link-ul meu, asa l-am folosit pana acum dar am nevoie de 2 porturi USB si trebuie sa il folosesc ca router acum nu doar ca ONT.

#1017
me_iauras

me_iauras

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 08.01.2009
@mucomurcedo
pai poti avea ce vrei simplu ; treci ONT-ul inapoi in mod router  dar ii opresti wireless-ul si TP LInk-ul il treci din mod router in mod AP . Astfel ramai in continuare cu wireless-ul TPLInk-ului de care esti multumit dar cu routing-ul/DHCP/Firewall/UPnP/etc. pe ONT cu ambele echipamente avand porturile USB utilizabile in mod normal .

#1018
mucormucedo

mucormucedo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 19.11.2006
@me_iauras
Si nu mai conectez desktop-ul la ZTE. O sa il las o perioada asa. Nu sunt multumit de wireless pe TP-Link 1043ND v2 in ultimul timp, nu merge pre abine pe twitch si Zoom si acum sunt pe wireless-ul de la ZTE. Poate sunt multe retele wifi in bloc pe acelasi canal o sa vad ce si cum. Multumesc.

Nu stiu de ce tineam neaparat ca PC-ul principal sa fie conectat in router-ul care face conexiunea.

Edited by mucormucedo, 29 April 2020 - 19:45.


#1019
Ardelean1400

Ardelean1400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 13.11.2019
Salutare, de o luna am un nou router in casa de la digi, ZTE F618

Odata cu aparitia domnului au inceput sa apara si fenomenele.. paranormale,

Facebook si mailul imi sunt accesate zilnic, schimb parola, degeaba, scanez cu tot ce prind, degeaba, totul pare curat.. dar nu e

Mentionez ca sunt in carantina si am un laptop si un smartphone conectate la minunatie, deci nu avea cine si cum sa afle parolele. Banuiesc ca domnule vinovat pentru minunatia` ce se petrece si mai exact un ceva busit de vecin imi acceseaza gadgeturile prin wi fi . Intrebarea mea e, cum o face si ce pot face sa opresc activitatea asta ? este posibil ca deja sa aiba toate parolele mele de peste tot.

Nu ma pricep in ale calculatoarelor prea tare insa pana acum am gasit pe google ce securitate pot pune pe router si am facut asa

Wireless RF Mode am dat Isolation ON
SSID Enable SSID Isolation
schimbat parola default user/ user de la digi

In rest nu stiu ce sa-i mai fac si cum sa verific.... daca mai poate accesa

Parere cineva care se pricepe, please

#1020
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Nu are nicio treaba ont-ul ala ZTE cu problemele tale. Ai un dispozitiv virusat care iti afla parolele si dupa ce le schimbi.

#1021
Ardelean1400

Ardelean1400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 13.11.2019
Mai nu fi tu asa sigur.. am scanat cu tot ce se putea soft pe tel si laptop, degeaba

#1022
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Bine draga atunci succes in a devirusa un ont...

Edited by diZy, 02 May 2020 - 10:44.


#1023
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poate e ... nevasta :).

#1024
cccrys

cccrys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,433
  • Înscris: 18.08.2005
Se poate pune firmware original la F660?

#1025
visinica

visinica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 04.05.2008
Buna seara , am inceput topicul din 2014 si acuma e 2020 si routerul a mers non stop , nu am avut nici o problema
chiar merge bine
eu sant multumit
Posted Image Posted Image

#1026
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019
Am si eu o problema poate ma ajutati, nu sunt familiarizat cu ZTE F660 ideea e ca pe wifi desi e 2.4ghz nu trece de 50 mbps.
M-am gandit sa iau un Tenda 300mbps sa bag cablu de lan din portul GE in wlanu Tenda (Am ales automat dinamic IP) si sa ma astept la viteze mai mari prin wifi  Ciudat e ca de 100 mbs nu trec iar in meniul ZTE imi arata LAN 1 100 mbps full duplex. Cu alte cuvinte sunt cumva limitat de ZTE Digi? Nu prea vad logica desi am fiber 500 si daca bag Lanu ala direct in PC prind 490 mbps. Cum naiba fac sa scot mai mult de 100 mbps wifi cu routerul Tenda?

Routerul este Tenda F3 N300 mbps

Am inteles ca linkul este de 100mbps dar nu inteleg cum poate ajunge la cei 300mbs. Eu ma asteptam prin portul GE sa dau un lan in wlanu din Tenda si sa prind cel putin 200 (nu 300) decat 50 aia amarati de da ONT

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate