Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Vodafone - HorizonGO - până la data de 30 iulie 2021.

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1380 replies to this topic

#505
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Nu, pentru că UPC poate trimite comenzi către receiver, dar nu-ți poate controla ție televizorul. Cum crezi că ar putea cardul să comande televizorului schimbarea canalului?

#506
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Asa ma gândeam si eu ca ar fi logic, CAM+card nu are cum sa schimbe canalul  însă atunci ar fi trebuit listate la remote control doar receiverele nu si cardurile.  Ma rog vreau si eu prea mult de la săraca aplicație Horizon GO ...

#507
gigsnet

gigsnet

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,363
  • Înscris: 22.10.2014
E bine ca sunt listate si cardurile ca le poti lua seria fara sa le mai scoti din tv. E chiar folositor.

#508
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Schimbare la grafica Posted Image

Attached File  yyy.png   407.33K   68 downloads  Attached File  y2.png   284.13K   65 downloads

Edited by Kalman2007, 19 May 2015 - 22:04.


#509
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005
Mi se pare cel mai profi de la noi. Asteptam posturi, pentru ca e cazul...

#510
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Mie mi se pare cel mai puțin profi. E singura aplicație de gen care nu funcționează pe telefonul meu (am discutat și cu alții care au acest model și pățesc la fel) . Îmi merg perfect: HBO GO, SeeNow, Voyo, DigiOnline, Telekom TV, Orange TV, TVR+ și orice alte stream-uri live am testat. Prin Horizon GO pot folosi telecomanda sau ghidul, dar dacă vreau să vizionez ceva mă aleg cu un mare crash! Pe alte dispozitive da, îmi merge și streaming-ul ok (cu lipsurile care se tot spun pe-aici). Așadar bucuria mea că UPC are o astfel de aplicație nu-mi folosește la nimic.

#511
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,457
  • Înscris: 24.05.2010
Cu toate că ei zic că aplicația nu merge pe telefoane cu root, eu îi pot contrazice. Eu am telefonul root-at și merge bine mersi aplicația.
@sergiu,
Ai încercat să contactezi dezvoltatorul aplicației pe google play? Parcă android ai?

#512
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Așa e, despre un model cu Android vorbesc. Un octocore de 1,7 cu 3 GB ram, full HD. E root-at, dar de curiozitate am încercat și cu el neroot-at cu același rezultat. Am în casă încă 7 device-uri cu Android, toate root-ate, confirm că pe toate funcționează (la o adică există RootCloak, dar nu e nevoie) . Nici nu mai știu dacă ei zic că nu funcționează cu root sau doar că nu oferă suport tehnic. Nu am contactat dezvoltatorul, am considerat că nu-și vor bate capul, fiind un caz izolat. Dar poate ar trebui. La UPC chiar că nu am cu cine discuta, dar nici nu dau neapărat vina pe ei. Și nici nu arde atât de tare, există alte surse mult mai complete, e totuși o facilitate de care nu mă pot folosi. Oricum, mersi pentru sugestie, probabil într-o zi îți voi urma sfatul ca să fiu cu inima împăcată.

#513
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Octacore dar ce model de telefon? Conteaza mult si cine produce acel telefon si ce marca e.

Edited by Kalman2007, 20 May 2015 - 23:21.


#514
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Huawei Honor 6 H60-L12, testat cu mai multe variante de rom oficial stabil sau developer. Pot să știu scopul întrebării (adică de ce nu sunt suficiente specificațiile pentru a trage concluzii tehnice), mă poți ajuta să rezolv problema?

Ai completat acum că e importantă marca, vrei să dwzvolți puțin?

#515
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Deci nu e vorba de o firma necunoscuta. Ce versiune de Android este pe el?
Eu nu am avut probleme cu Horizon chiar daca nu le am root-ate. Am incercat cu Android 4.2.2 si 4.4.4 (Xperia J si Xperia M 2).
Nu stiu ce as putea sa recomand daca ai incercat deja atatea variante :(

Edited by Kalman2007, 20 May 2015 - 23:31.


#516
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Are ultima versiune oficială pentru el, adică Android 4.4.2. Sper într-o remediere odată cu lansarea (promisă în iunie) pentru el a versiunii 5.1. Deși am o vagă bănuială că Horizon GO tot nu va funcționa. Tocmai am explicat că nu am avut probleme pe nici un alt device, de la firme mai mult sau mai puțin cunoscute.
Eu tot nu văd relevanța întrebării de mai devreme. Tind să cred că nu aveai vreun ajutor de dat, sperai doar să spui că am un jaf de telefon și asta e cauza, fără vreo explicație tehnică. Dacă mă înșel îmi cer scuze.

#517
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Am intrebat modelul pentru ca chiar am crezut ca e vorba de o firma necunoscuta si de obicei cu alea sunt probleme :D Am vazut cazuri.

#518
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
E ok, înțeleg că era doar o curiozitate. Oricum eu sunt de acord cu tine că telefoanele no name au tot felul de probleme inexplicabile, dar nu cred că se aplică în cazul Horizon. N-am auzit pe nimeni cu probleme, indiferent de marcă. Exceptând modelul meu, desigur (mai știu pe cineva cu aceeași problemă).

Sau tu știi și alte cazuri de probleme cu Horizon?

#519
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
La mine functioneaza ok Horizon dar HBO GO nu :lol: Nu imi deschide nici un film. L-am lasat balta pentru ca oricum niciodata nu voi viziona un film pe telefon.

#520
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Ca să vezi... Altă ciudățenie!

#521
SERGIUTANDARICA

SERGIUTANDARICA

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,046
  • Înscris: 19.09.2004
Sigur că nu sunt condiții bune pentru vizionarea unui film pe telefon. Dar uneori pot exista timpi morți și prinde bine o muzică, o știre, un talk-show, o competiție sportivă când vrei să fii la curent în timp real și nu ești acasă. Dar mă pot gândi chiar și la un anumit film sau serial când sunt de exemplu într-un hotel (sau la țară, sau unde vrei tu) și-mi conectez telefonul la televizor (chiar prin cablu, dacă nu pot altfel). Am mai spus, sunt și alte posibilități de streaming, dar e mai mult o ambiție, adică dacă este, de ce să nu fie? Dacă se poate, eu de ce nu pot? Da, știu, încăpățânarea mea, bat-o vina!...

Oricum, felicitări UPC pentru Horizon GO, chiar dacă mie nu îmi funcționează decât telecomanda (e chiar utilă, mai ales când am uitat să pun ceva la înregistrat) . E foarte adevărat că mai trebuie aduse îmbunătățiri, mai ales prin adăugarea unor canale. E totuși de lăudat că există.

LE: Deci mai pățesc și alții de-astea. Și nu te enervează că nu găsesti explicația?

View PostSERGIUTANDARICA, on 21 mai 2015 - 00:07, said:

Ca să vezi... Altă ciudățenie!


#522
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Daca ma foloseam de el atunci m-ar fi enervat dar asa nu prea m-a interesat :D

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate