Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Vodafone - HorizonGO - până la data de 30 iulie 2021.

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
1380 replies to this topic

#919
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Cred ca "doamnele" care sunt la UPC si raspund cand apelezi RC ori sunt proaste ori nu cunosc limba romana.
Cum naiba e posibil ca din februarie de cand am sesizat ca un canal tv are subtitrarea nesincronizata si unele programe din aplicatia online nu aiu deloc sau lipseste pe alocuri, sa nu se rezolve nimic?
Azi ma suna una care imi spune ca "in legatura cu sesizarea nr. X..." apoi ma intreaba care e problema. Pai la draq, tu nu citesti ce am scris in acea sesizare, trebuie s-o iau de la capat cu povestea pentru fiecare toanta?
Cum credeti ca a redactat "doamna" sesizarea cu privire la canalul tv AMS HD, pozitia 163??? Clientul reclama probleme cu subtitrarea la canalele Auto Motor HD si Sport HD! Ea a crezut ca sunt doua canale tv desi am spus clar ca e vorba de pozitia (nu pozitiile) 163.

Stabilisem ieri sa ma sune de la tehnic din oras dupa ora 2 cineva sa stabilim o ora, ma trezesc cu un telefon de "la centru" care ma intreaba "unde sunteti?" ca e deja tehnicianul la adresa... Era o ploaie de numa', ii spun omului sa plece in drumul sau ca desteptele de la RC au transmis aiurea, in loc de functionare defectuoasa a unor canale (3) au spus ca nu functioneaza deloc.
Asa cand e multi nescoliti unde nu trebuie...

In concluzie: in aplicatie mie nu imi "scrie" pe Fine Living si Food Channel iar pe AMC am doua filme cu subtitrare iar al treilea e fara. La voi merg subtitrarile pe aceste canale?
Dar pe AMS HD (canal 163) e sincronizat?

#920
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Pe AMS HD e ok subtitrarea. Mai lipsește însă câteodată o propoziție sau este afișat sub 1 secundă. Eu oricum îl dezactivez.
În aplicație subtitrarea funcționează pe FLN, Food Network. AMC nu am testat.

Edited by Kalman2007, 09 June 2017 - 17:39.


#921
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Si atunci unde e problema? La mine, pe orice urmaresc aplicatia tot la fel se vede, lipsa.
Daca stau vreo 2 minute apare pentru 1-2 fraze si subtitrarea.
Interesant e ca de atatea ori am sesizat si pana acum nu au fost in stare sa ofere un raspuns sau sa remedieze asa cum au facut-o cu alte canale care au avut anterior probleme. Eu nu am ce sa setez.

Referitor la AMS HD: din ce ai spus aia nu e ok deloc, ok e cand nu sunt deloc probleme, daca afiseaza subtitrarea cateva clipe si nu reusesc sa vad ce scrie e ok?

PS: nici Viasat Nature nu are subtitrare. Astia nu au un om care sa verifice macar din cand in cand daca e totul ok?

Edited by danghetau, 09 June 2017 - 18:15.


#922
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Unele programe in aplicatia Horizon Go (doar in aplicatie!) nu mai au buton de inregistrare.
In trecut foloseam functia de programare a inregistrarii de la distanta pentru unele canale tv, acum am fost nevoit sa folosesc browserul, acolo merge.
Aplicatia tine tot de UPC, asa mi-a spus cea de la retentie, nici asta nu au rezolvat-o.

#923
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Am incercat sa ma uit pe un canal (Fishing and Hunting) si primesc urmatoarea eroare (folosesc o conexiune Telekom):
Programul nu este disponibil
Ne pare rău, din motive de drepturi de autor, acest program este disponibil doar clienților aflați pe teritoriul României.

#924
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Daca esti client UPC de televiziune si internet, poti folosi Horizon Go prin intermediul oricarei conexiuni la internet, inclusiv Wi-Free de la UPC. Cu toate acestea, exista anumite canale ce nu vor fi accesibile decat prin intermediul unei conexiuni de internet de la UPC.
Acestea sunt: Look Plus, Look TV, Balkanika MTV, CGTN, RTL, Fishing & Hunting si canalele din pachetul suplimentar Panonia: Cool TV, DoQ, Film+, Film+ 2, Muzsika TV, RTL+, RTL II, RTL Klub, Sorozat+.

Edited by Kalman2007, 19 June 2017 - 10:40.


#925
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Am prins si eu singurul canal salvat din alea sa-l vad cu o conexiune nonUPC...

#926
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006

View PostKalman2007, on 19 iunie 2017 - 10:39, said:

Daca esti client UPC de televiziune si internet, poti folosi Horizon Go prin intermediul oricarei conexiuni la internet, inclusiv Wi-Free de la UPC. Cu toate acestea, exista anumite canale ce nu vor fi accesibile decat prin intermediul unei conexiuni de internet de la UPC.
Acestea sunt: Look Plus, Look TV, Balkanika MTV, CGTN, RTL, Fishing & Hunting si canalele din pachetul suplimentar Panonia: Cool TV, DoQ, Film+, Film+ 2, Muzsika TV, RTL+, RTL II, RTL Klub, Sorozat+.
Cu mentiunea ca Look TV si Look Plus le-au deblocat intre timp. Mie de exemplu imi functioneaza cu IP de RDS. Posted Image

Acum ceva timp nu functionau.

DOQ ala maghiar vad ca imi functioneaza. Posted Image))

DOQ varianta cu audio in engleza nu, cica acest canal nu permite streaming IP.

Edited by catalinman, 19 June 2017 - 18:52.


#927
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
In afara tarii nu merge încă aceasta aplicatie.
Doar Digi 24 merge, e aplicatie in Magazin.

#928
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Rectific, acum sunt in Portsmouth si vad ca merg programele.
Dimineata primeam mesaj cum ca aceste programe nu pot fi vizualizate in afara tarii. Distanta fata de locatia de dimineata sa zic vreo 40 miles.

#929
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Prin HDMI am conectat telefonul la un televizor dar surpriză: nu e permis partajarea pe un display secundar. :lol: deci imaginea se vede numai pe telefon.

#930
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,012
  • Înscris: 08.08.2002
Sunt box-uri cu Android care permit acest lucru.

#931
nehru

nehru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 512
  • Înscris: 16.12.2001
Care sunt acele box-uri?

#932
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Iar merge mizerabil aplicatia, chiar si in browser. Apare buffering dupa doar 5 secunde si este inutil sa incerci sa vezi ceva. Parca pana in ora 22 a mai mers dar dupa aia ciuciu, zici ca e posedata.
Culmea e cu aceeasi conexiune la internet acele programe se vad perfect folosind tvron.net sau mw web tv.
Ce e gresit la astia cu aplicatia lor?

#933
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
nu se ocupa nimeni de ea.. aia e problema si e vai de mama ei .. Din pacate

#934
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,594
  • Înscris: 21.08.2008
Atunci la ce mama naibii te mai suna înapoi? Sa le mai expun a cata oara problema si tot sa nu rezolve? De vreo câteva luni e problema.

#935
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
Dupa 100 de ani au aparut si canalele lipsa din GHID.  Magic TV, ROCK, AXN SPIN, AL JAZZERA EN & ARAB, MOOZ SD, MOTORS SD

#936
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Tare bine arată Posted Image

Attached File  h1.png   14.1K   42 downloads Attached File  h2.png   17.57K   42 downloads Attached File  h3.png   12.33K   38 downloads

113 e Romance TV, AXN Spin nici nu apare.

Edited by Kalman2007, 19 July 2017 - 13:32.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate