Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Caut pe cineva sa imi faca un website

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
ba kleampa, stai prost cu inflatia... acolo in tara ta cresc preturile de la 30$ la 200E peste noapte?

PS: am auzit de la anumiti "patroni" de ai tai ca nu iti faci treaba cum trebuie, ce zici, e adevarat? :D

#20
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
iti zic eu ca e adevarat...da hai sa nu ii facem reclama proasta baiatului...

#21
Nigel

Nigel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 24.08.2005

View Postagain, on Jan 6 2006, 22:06, said:

ba da,dar cei cu firme de webdesign de pe forum ii sar in cap ca ia 100$/site

understand? concurenta

Și iasă ceva din ofertele astea? Aproape în fieacare zi văd că apare cineva cu vreo ofertă, am nevoie de cineva să-mi facă... bla bla bla. Sunt pe bune? sau doar așa... se sondează cîți web designeri mai sînt și care mai e tarifu.

#22
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
majoritatea sunt tepe dar la useri gen zuppy, danic si altii (care sunt de ceva vreme pe forum) te poti incumeta. prefer sa fac o oferta de 100-200 euro serioasa decat una de 500 neserioasa!

#23
stoflorin

stoflorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 12.12.2005
Din fericire oferta este serioasa. Insa persoanele cu care am discutat pana acum nu sunt destul de serioase (fara legatura cu cei de pe forum). Intr-adevar, 500euro mi se pare exagerat ptr php-ul care il vreau. Un pret intre 100-200 euro mi se pare mai convenabil. Din nou, sunt disponibil ptr discutii si eventual sa incepem treaba.

Va asigur ca oferta este serioasa. Din pacate persoanele la care am apelat nu au dovedit seriozitate. Sincer mi se pare foarte mult 500 euro ptr ce doresc sa fac. Un pret intre 100 si 200 eruo pare mai apropiat de realitate. Astept sa incep treaba. Am primit cateva emailuri dar mai mult cu intrebari de genul: cat dai? sau cati bani ai?  Inteleg ca fiecare este interesat de pret insa consider ca nu asa se incepe o colaborare. Nici macar nu am apucat sa explic ce doresc.

#24
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003
sa fii sanatos. site cu tot cu design si cu CMS la 200E numai kleampa iti face si calitatea e pe masura :)

#25
Nigel

Nigel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 24.08.2005
Deci vedeți? tot kleampa e soluția de avarie. Atunci ce aveți cu el, dacă e harnic și muncitor băiatu?  :P

#26
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003

View PostNigel, on Jan 7 2006, 13:02, said:

Deci vedeți? tot kleampa e soluția de avarie. Atunci ce aveți cu el, dacă e harnic și muncitor băiatu?  :P

ziceam ca "unii mai tine si la calitate" :P

#27
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
add poti sa nu mai folosesti nickul meu in nici un post de-al tau?
tot ce faci e sa ma denigrezi
de ce? pt ca iti fur clientii ... daca nu esti in stare sa-l convingi sa ia de la tine cu 500 ... nu mai incerca sa strici scopul acestui topic

omu` are dreptul sa aleaga  .... e alegerea lui daca cel pe care l-a ales e in stare sa ii faca ce are nevoie

#28
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,137
  • Înscris: 09.09.2003

View Postagain, on Jan 7 2006, 13:16, said:

add poti sa nu mai folosesti nickul meu in nici un post de-al tau?
tot ce faci e sa ma denigrezi
de ce? pt ca iti fur clientii ... daca nu esti in stare sa-l convingi sa ia de la tine cu 500 ... nu mai incerca sa strici scopul acestui topic

omu` are dreptul sa aleaga  .... e alegerea lui daca cel pe care l-a ales e in stare sa ii faca ce are nevoie

bine dragutza, dar am zis eu vrodata ceva de "again"? eu ziceam de kleampa. ce te aprinzi asa? imi furi clientii, auzi... :lol: Pana una alta e democratie si fiecare zice ce vrea atata timp cat nu contravine regulamentului, daca mai ai probleme d-astea, use PM.

incercam sa ajut comunitatea webdeveloperilor din romania sa evolueze. oamenii au dreptul sa fie informati. si eu ii informez pe gratis, deocamdata. Poti sa zici ca am oferit consultanta gratuita initiatorului topicului. De aici incolo e decizia lui dupa ce iti vede "portofoliul" :) anyway... bafta in afaceri. Nu-ti iau eu clientii, am cerut 500 E pentru ca sa stie omul cam, cat costa o astfel de aplicatie si sa fie cu ochii in 4 cand cineva ii ofera 200. Stiam ca n-o sa dea atatia bani ca romanul se uita mai intai la pret si dupa aia la calitate, asta e.

#29
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
dupa cum am mai spus el hotareste pe cine sa aleaga(dupa ce vede portfoliul,modul de comunicare, fata :) ...)

#30
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
faza e ca tu nu ai portofoliu si nu ai notiunea de raport calitate/pret. auzi la el, fura clienti... uita-te la tine, esti ca un tigan. te bagi peste tot cu preturile tale "la reducere" insa nu iti faci treaba calumea. stai pe curu tau si invata!

#31
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,915
  • Înscris: 03.12.2005
cum naiba sa nu il alegi pe kleampa? e minor, are cosuri, sta in vitan si se face boss in orice domeniu daca ies bani (kleampa, hint: incearca prostitutie).

are toate elementele unui programator de succes. in plus, probabil ca a downloadat de pe internet tot ce-au furat romanasii de la templatemonster & the like, si iti poate oferi garantia unui proces de succes.



thread starter:
ca sa stii cat sa ceri pe un lucru trebuie sa stii ce ai de facut. publica specificatii detaliate, la modul "doresc, un design original, un script care sa faca cutare si cutare lucru, doresc sa il pot administra in cutare fel,vreau sa am urmatoarele optiuni disponibile, vreau sa mearga pe urmatoarele platforme", MINIM.

daca nu stii ce ceri, nici altcineva nu va sti ce sa iti ofere. aici se include si pret, si look&feel al produsului finit. daca e un produs de dimensiuni mici-medii, 100-200E nu e un pret mic, nici chiar pus pe rentacoder, iar pt un programator cu capul inca montat pe umeri 250$ in mana (echivalentul unui bid pe la 320$ pe RAC) nu sunt putin.

#32
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
nu-mi spune acum ca un webdeveloper trebuie sa stea in dorobanti, sa aiba ochii albastri,blond, eventual fotomodel

iti garantez ca in afara de proiectele mele si tutorialul lui oriceon,nimic nu mai am in calc. referitor la webdevelopment

#33
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
tutorialul lui oriceon... :w00t: :w00t: :w00t:

kleampa, ala e tutorial pentru incepatori. daca tu oferi servicii php la pret de 200Euro, nu crezi ca ar fi bine sa stii ce scrie in manualul ala pe de rost? (cel putin acel manual) si daca nu ai libraria ta cu resurse (cum am eu :P) cum poti sa satisfaci cererea omului cand iti cere niste grafice web pe care nu le gasesti la orice pas? ma impresionezi...

PS: la webdev nu trebuie sa fi blond, din contra ^_^

Edited by aolex, 07 January 2006 - 17:50.


#34
gcm

gcm

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,255
  • Înscris: 12.11.2005
@aolex...nu cred ca esti pe terenul de fotbal...(ca si limbaj)

#35
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,915
  • Înscris: 03.12.2005
kleampa, esti bestial.

descrie atunci la nivel de concept cum ai face implementarea unui site de opinii/review-uri. se pare ca e varianta care se apropie cel mai tare de ce doreste omul. detaliaza despre tehnologiile pe care ai de gand sa le folosesti, si cum ai de gand sa asiguri securitatea produsului.

#36
danburzo

danburzo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 436
  • Înscris: 12.06.2005
Yet Another Thread Down The Crap Hole (YATDTCH)...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate