Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

ING Prima Casa

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#91
Lungucristian2005

Lungucristian2005

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.06.2016
Buna ziua, am un dosar la Ing de luna trecută pe data de 26 am făcut antecontractul, bineînțeles ca nu au existat fonduri si am așteptat alocare fondurilor de către guvern. Pe data de 3.06.16 sau alocat fondurile pentru prima casa doar pentru dosarele deja aprobate cu opinii notariale si extrase  si etc etc (m-au zăpăcit). Astăzi este o săptămana de cand nu am nici un răspuns , mi-au zis de la sucursala centrală ca au trimes la fond , am sunat la fond si surpriza "dosarul nu este la ei " , am sunat din nou la banca si au zis ca este la fond ..... Si așa a continuat poveste de o săptămana.
Întrebare mea este : ce este de făcut a trecut cineva pe aici? Precizez ca nici pe site-ul fondului nu apare dosarul meu si nici un număr de înregistrare nu exista cel puțin așa auzit bankerii

#92
The_Expert

The_Expert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 06.05.2014
SOLICITAREA 2135xx
BANCA ING BANK N.V. AMSTERDAM
SOLICITANT xxxxxxx
Data Starea Se află la
09.06.2016 17:23 Solicitare în completare la banca BANCA
14.06.2016 09:50 Solicitare trimisa catre FNGCIMM FNGCIMM


#93
Jibraill

Jibraill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 16.06.2010
Salut , eu am ceva probleme cu consiliera. Dupa ce termin tot dosarul stau o saptamana , văzând ca inca nu apare nimic pe site ul de la fond ma duc iar la banca. De acolo mi e cere ca in certificatul energetic sa fie specifcat ca este special pentru ing si au nevoie de o declaratie din partea băncii dezvoltatorului ca o sa ridice ipoteca in favoarea ing. Nu stiu ce sa mai cred

#94
Lungucristian2005

Lungucristian2005

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.06.2016
Dacă ai încheiat antecontract si ai si opiniile notariale si extras de carte funciară , trebuie mai întâi sa îți dea banca centrală de pe Bvd iancu de HUNEDOARA statusul "aprobat " si abea după aceea este trimes la fond in 10 zile lucrătoare ( jibraill)

#95
Jibraill

Jibraill

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 16.06.2010
Am antecontract, opinii notariale, extras cf , certificat energetic dar mai doreste si acord de la banca dezvoltatorului in care sa mentioneze si acord de insituire rang subsecvent in favoarea ing. Asta dupa ce saptamana trecuta a spus ca dosarul e ok si ca urmează sa fie trimis la fond....

#96
nonameshadow

nonameshadow

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 06.05.2008
O fi zis ea ca dosarul e ok dar până nu zic și cei de la juridic același lucru degeaba...

Edited by nonameshadow, 15 June 2016 - 18:25.


#97
Lungucristian2005

Lungucristian2005

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 10.06.2016
Spun așa ca sa o lungească cu dosarul pentru ca numai sunt fonduri pentru dosare noi , dosarul meu l-am făcut in Martie si abea ieri a ajuns la fond .... Ce sa zic bafta

#98
Dust

Dust

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.07.2003
Foarte prost organizați cei de la ING. Cei din sucursală nu au știut să îmi spună ca va fi nevoie de așa de multe extrase de informare (3 până acum).
Nu este problema mea că ei sunt aglomerați și durează foarte mult până ajung la dosarul meu.

Îmi aduc aminte de o instituție de stat.

Expiră extrasul de informare de carte funciară pentru că durează foarte mult până ajunge banca la dosarul meu. Pe urmă se trezesc că nu au certificatul energetic al apartamentului, între timp iar expiră extrasul. Nici nu știu dacă ar trebui să râd sau să plâng.

Edited by Dust, 16 June 2017 - 11:24.


#99
Serban131

Serban131

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 13.07.2017
La mine a durat mult si bine ca sa ajunga contractul la Fond desi aveam toate actele necesare. Aproximativ 30 de zile a durat. Ne-au cerut in acest timp 3 extrase de informare, opinia notariala (de care a uitat doamna de la ING), cateva extrase de cont si 2 bucati adeverinte de la munca.

Acum este la fond si astept cu nerabdare:

10.07.2017 13:31 Solicitare în completare la banca BANCA
10.07.2017 13:47 Solicitare trimisa catre FNGCIMM FNGCIMM

Nu as mai recomanda acum ING sincer.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate