Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Farmacie online sau portal cu produse farmaceutice

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
Nu stiu daca e locul potrivit (nu am gasit o alta arie) dar vreau sa va intreb daca stiti ceva de farmablu.ro ? M-am uitat la cateva produse si sunt foarte ieftine fata de pretul lor dintr-o farmacie de cartier. Stiu si eu ca farmaciile de cartier isi pun si ele adaos ddestul de mare dar totusi preturile de pe acest site sunt mult prea mici. A comandat cineva de la ei, si daca da produsele au fost intr-adevar ok ? Mi-e sa nu fie contrafacute sau ceva (desi la cate apar pe site ma gandesc ca ar fi cam greu.)
Ii rog sa raspunda doar pe cei ce au cumparat sau stiu din surse sigure despre acest site nu asa din auzite. Multumesc

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Nu recomand nimanui sa cumpere medicamente de pe internet.
In peste 90% din cazuri sunt falsificate.

#3
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
In judetul Neamt este lantul de farmacii Ardealul. Au si comenzi online. In general site-ul e folosit de cei plecati in strainatate, comanda si platesc medicamentele si farmacia livreaza acasa la parintii/copiii/rudele celor plecati. Preturile insa sunt la fel ca in farmacie.

#4
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
Bine, nu e vorba chiar de medicamente, ar fi de exemplu sampoane, creme, etc.

#5
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,555
  • Înscris: 11.06.2010
Vad ca vand catre farmacii din clinici si spitale ...or fi un fel de depozit, de aia si preturile mai mici...probabil.

#6
Spadan

Spadan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 22.11.2009
Nici nu cred ca au voie sa vanda medicamente online. Cred ca sunt niste restrictii si li se permite sa puna pe piata doar suplimente, cosmetice etc

#7
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Nu vand medicamente online. Am verificat 3: Bromazepam, Seretide si Tussin. Toate au specificat ca nu se vand online.
http://farmablu.ro/content.php?p=315

In ceea ce priveste autenticitatea produselor cosmetice, nu stiu ce sa-ti zic...sincer nu as incerca.

Totusi, studiind putin firma ( A & B PHARM CORPORATION SRL ) pare a fi ok ( salariati multi, probabil se mai ocupa si cu altele, cifra de afaceri ok, profit ok, opereaza din 2004, cod CAEN farma ). ps. au farmacie Offline in Roman.

#8
Clipboard01

Clipboard01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 22.07.2014
Nu se vand online medicamentele cu reteta - antibiotice, sedative, antidepresive,stimulante,etc. Poti sa cumperi medicamente fara reteta insa: aspirina, paracetamol, antiseptice, vitamine, suplimente, etc.

Edited by Clipboard01, 21 October 2014 - 11:24.


#9
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 04.10.2014
farmaciile online nu mai au cheltuieli cu vanzatorii, depozite, spatii, etc; din acest motiv  isi permit sa practuce un pret mai scazut; la fel ca orice magazin online;

acum despre calitatea produselor nu ma pot pronunta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate