Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Rugaminte pt USERI

* * * * * 5 votes
  • Please log in to reply
68 replies to this topic

#37
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,516
  • Înscris: 09.09.2017
Cu placere!

#38
LORELYAN

LORELYAN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,704
  • Înscris: 15.08.2006

View Postnikolas, on 18 august 2019 - 18:11, said:

Salutare! Exista posibilitatea sau o setare prin care sa nu mai vad postarile unui user pe un topic? Multumesc

View Postr_murphy, on 18 august 2019 - 18:20, said:

se numeste ignore, il gasesti sus, apasind pe sageata de linga nickname, doar ca nu se poate "doar pe un topic". ori de tot, ori deloc.

O prostie. E ca si cum la o nunta, n-ai vrea s-o vezi pe soacra mare ! Trebuie sa te mutilezi !
Plus ca nu se va intelege nimic din deranjul celorlalti !

Edited by LORELYAN, 25 August 2019 - 21:17.


#39
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,098
  • Înscris: 06.12.2012
Către admini / proprietari.

Știți că treaba de mai jos nu e valabilă, da? Odată ce ești proprietar deții 100% din responsabilitate. Nu mai inventați termeni juridici. ;)

Quote

Chiar daca din momentul postarii, proprietatea asupra tuturor mesajelor revine SoftNews NET, dreptul moral de autor si responsabilitatea continutului apartin in totalitate celor care au postat respectivele mesaje. Desi incercam sa monitorizam cat mai bine continutul mesajelor publicate, SoftNews NET nu poate fi trasa la raspundere pentru oricare din regulile incalcate de membrii acestui forum, cu atat mai mult cu cat caracterul "real time" al postarilor face posibila oricand incalcarea accidentala a legii.


#40
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,985
  • Înscris: 04.09.2018
Pai nu are cum sa stie fiecare informatie daca e legala sau nu, daca-s sute de mesaje ce faci ? Uite un exemplu, eu am postat fara sa vreau FB unui transsexual ca sa ajut pe unul Marian la topic "cum mai ies din situatia asta" aici care dorea sa fie fata, i-am dat ca sa discute, acela nu este celebru ca celalalt si nu am stiut. Trebuia sa sterg numele de aici, mozii au sters si f bine au facut, dar eu cadeam de vinovat.
Ce stiau cei de aici ca nu aveam voie ? Ce stiau ei ca doar unul accepta sa-i pun FB aici, si celalalt nu ? Nici nu aveau cum sa verifice ca asta doar eu stiam.

Doar cel de posteaza stie daca e legal sau nu ce a facut, si de multe ori doar postacul stie, de aia responsabilitatea e a lui.
Mozii au sters abia dupa ce au aflat ca am facut chestia asta si nu aveam acceptul persoanei ! Altfel nu stiau.

Daca imi vinzi un laptop furat, devine proprietatea mea, dar eu nu stiu ca e furat, tu esti de vina. Politia la tine vine la o adica.

Edited by MinettoMatoi, 13 October 2019 - 01:53.


#41
speedyspeed

speedyspeed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 12.02.2008
Salutare,
Din ce am observat nu mai pot posta in anumite forumuri.
Se poate sa ma ajutati cu o informatie, cum pot face sa aflu motivul?

#42
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
S a mărit nr de postari necesare pe a avea acces la toate ariile forumului. Acum e 240, după încă nouă intri in drepturi depline :)

Edited by CovertTwo, 25 October 2019 - 21:07.


#43
MARIN-lON

MARIN-lON

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,849
  • Înscris: 03.09.2019
Eu i-aș sfătui pe moderatori să nu fie prieteni doar cu unii useri și să-i suspende sau baneze pe ăia care sunt provocați și ăia care provoacă scandalul nu pățesc nimic.Regulamentul nu contează și de aia sunt și arii goale unde nu mai postează aproape nimeni.

#44
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
Ăia provocați nu trebuie să dea curs provocărilor, să dea raport.
Scrie în regulament.

#45
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 18.12.2007

View PostMARIN-lON, on 26 octombrie 2019 - 22:55, said:

Eu i-aș sfătui pe moderatori să nu fie prieteni doar cu unii useri și să-i suspende sau baneze pe ăia care sunt provocați și ăia care provoacă scandalul nu pățesc nimic.Regulamentul nu contează și de aia sunt și arii goale unde nu mai postează aproape nimeni.

Ioane, esti la al nu stiu catelea cont si tot nu ai inteles cum functioneaza forumul.
Moderatorii fac treaba pro bono si nu pot citit toate posturile de pe toate topicurile de pe toate ariile de care sunt responsabili. Important este ca participantii la discutie sa tina cont de regulile forumului si anume sa nu alimenteze flame-ul si sa raporteze posturile care nu isi au locul acolo, fix cum a spus si colegul crisstonne.
Contribui direct la buna sau proasta functionare a comunitatii, in functie de cat de mult respecti regulamentul. Inainte sa te plangi uita-te la tine si vezi cu ce ai contribuit la starea actuala si cu ce ai fi putut si poti contribui in continuare ca lucrurile sa se imbunatateasca.

#46
MinettoMatoi

MinettoMatoi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,985
  • Înscris: 04.09.2018
Daca cineva provoaca dar nu incalca regulamentul, trebuie sa-l ignori Marine, nu sa raspunzi la provocari, daca provoaca si incalca regulamentul dai report, e f simplu. Ca daca raspunzi la o provocare care nu a incalcat regulamentul, cu un raspuns care il incalca, tu ti-o iei. Ca sunt unii care provoaca subtil fara sa incalce nimic, dar tu cazi in capcana, te enervezi, te ambalezi si cazi tu jos.
Zici ceva, unu face misto asa decent de tine, chestie care nu e incalcare de regulament, tu raspunzi cu nervi, insulte sau altele, si bum pierzi tu, asa ai facut in iulie cand ziceai cum iti inseli tu nevasta, te-ai aprins degeaba, nu te insultase nimeni, doar unii facusera misto dar nu agresiv, un misto dulce.

#47
marin1973

marin1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,587
  • Înscris: 19.11.2019
Pe toate ariile moderatorii sunt prieteni cu userii vechi care postează pe ariile alea.

Nici o șansă pentru un user să scrie ceva fără să nu fie luat în râs de prietenii moderatorilor de pe ariile alea.

Edited by marin1973, 11 December 2019 - 22:53.


#48
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 18.12.2007
Daca userii sunt vechi inseamna ca au inteles regulile comunitatii, le-au acceptat si le-au respectat. Nu are nicio legatura cu prietenia.
Daca nu ai mai face atat offtopic si flame pe toate ariile pe care postezi (inclusiv aici) si nu ai mai comenta moderarea probabil ca ai avea sansa sa devii si tu user vechi. Daca te ia cineva in ras foloseste butonul de raport si atat. Nu raspunzi cu aceeasi moneda. Pe langa faptul ca nu e constructiv mai este si neregulamentar.
Inceteaza cu teoria conspiratiei si victimizarea ca nu tine.

Edited by AlexEn, 12 December 2019 - 11:34.


#49
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,183
  • Înscris: 13.01.2011
@marin
Ai idee de cîte ori am fost luat în rîs în toți anii în care am postat pe aici?
Contează cum parezi, dacă o faci din vîrful ,,penelului", cu umor și condescendență, ori cu parul, ca omul de grotă.


#50
flory68

flory68

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 03.01.2020
Buna ziua,
Intrebare...Este posibil sa trimitem un mesaj privat unei persoane inscrise pe forum, cum se porcedeaza?

#51
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 18.12.2007
Nu ai acces la mesajele private (nici sa trimiti, nici sa primesti) pana nu ajungi la 24 de mesaje. Daca citeai cu atentie regulamentul cu care ai fost de acord la inscriere vedeai si aceasta precizare la punctul 10.

Edited by AlexEn, 06 January 2020 - 10:04.


#52
flory68

flory68

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 03.01.2020
merci pentru raspuns...............

#53
vapeClouds

vapeClouds

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,419
  • Înscris: 25.10.2018
cred ca problema nu este asa de simpla.

SP nu are un sistem democrat de a rezolva problemele...

moderatorii au numai rugaminti la useri... insa ii trateaza ca pe jeguri... cenzura in floare , topicuri sterse , banari fara motiv si fara argument... multe din topicuri is pur si simplu STERSE. fara drept de apel , fara nimic...

cred ca inainte de a avea rugaminti la useri , SP ar trebuii sa scape de cenzura si dictatura. ce nu le convine dispare. daca cineva face o plangere , este stearsa si plangerea...

daca esti banat nu ai drept de apel...

hai sa recunoastem ca SP e un forum unde is cativa care decid pt restul. NU este un forum unde lumea poate sa scrie liber ce doreste.

it s a shame!

#54
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,825
  • Înscris: 18.12.2007
Asta e ca si cum te-ai plange ca in democratie nu ai libertatea de a pune muzica tare noaptea.
Daca vrei sa faci parte dintr-o comunitate, ii respecti regulile. Libertatea nu inseamna ca poti face ce, cum si cand vrei.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate