Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

4 spitale,3 ambulante,3 recoltari de sange,4 diagnostice diferite!

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
alex_alf17

alex_alf17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 30.01.2009
Eram in Cipru si aveam mici dureri in zona lombara,apoi am facut o criza mai accentuata.Am chemat ambulanta si m-au dus la urgenta,mi-au administrat o injectie si mi-au spus ca am durerea din cauza la efort.Dupa saptamana am ajuns acasa in tara facand o noua criza numai ca acum durerea din partea lombara a ajuns si la testicule!m-a luat ambulanta si ma dus la spitalul de urologie Panduri,acolo am dat de un doctor plictisit de viata care m-a pus la un aparat (nu stiu cum se cheama) si a spus ca nu am nimic,nefacand alte analize ulterioare mi-a dat diagnosticul de discopatie lombara!Am urmat tratamentul prescris.Am fost de am donat sange pt analize(sa vad daca nu cumva am hepatita,etc).  La  scurt timp am facut o noua criza in timp ce eram cu prietena la o plimbare in parcul Titan.M-am dus la spitalul de urgenta de acolo,mi-au facut analize,recoltare sange si urina.Diagnostic:colica renala!Am urmat un nou tratament,dar crizele continuau si am chemat din nou ambulanta!I-am spus medicului de pe ambulanta:dureri in partea lombara ce duc catre testicule,acestea se umfla si devin calde  si am ajuns sa ma chinui sa urinez!M-a trimis la spitalul SF.Ioan.Am plecat,alte analize,recoltare sange,urina,ecografie,consult medic urolog.Diagnostic:Colica renala,prostatita cronica si infectie urinara!Alt tratament!Sunt Pastilat la greu si in casa deja am o farmacie!Am o prietena si pur si simplu mi-e frica sa nu cumva sa o imbolnavesc!Nu am avut contact sexual cu ea de frica ca nu stiu ce naiba am si sa nu cumva sa ia si ea!la ultimul diagnostic mi s-a recomandat sa nu fac sex deloc 3 saptamani si sa urmez tratamentul!Va scriu ca imi e frica sa nu cumva sa imbolnavesc pe cineva din casa!sa ia boala cumva din folosirea toaletei sau pe prietena ca doarme in acelasi pat cu mine!De mine nu este vorba,pot sa si crap,imi e frica sa nu ii imbolnavesc pe cei din jur!Va rog cei care va pricepeti sa imi dati niste raspunsuri:mai scap?ce urmari poate avea boala mea?se poate lua si prin alte cai?(inafara de trasmitere sexuala)Va rog sa imi raspundeti,sanatatea celor din jurul meu pentru mine e mai importanta!

#2
alex_alf17

alex_alf17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 30.01.2009
Cred in Dumnezeu,dar daca nu aveam nimic de unde durerile?de unde diagnosticele la intamplare!deci explica-mi te rog cum de am dureri!pe ce fond mi s-a dat diagnosticele si de ce am dat atata galagie de bani pe medicamente!nu muncesc si efort nu am depus in ultima saptamana!

#3
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Hernie inghinala

ai de grija, este considerata urgenta medicala iar netratarea ei poate duce la complicaţii grave

Edited by Bucifon, 17 October 2014 - 15:06.


#4
alex_alf17

alex_alf17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 30.01.2009

 Bucifon, on 17 octombrie 2014 - 15:05, said:

Hernie inghinala

ai de grija, este considerata urgenta medicala iar netratarea ei poate duce la complicaţii grave
O sa mor tanar inseamna!daca ar fii sa fie adevarat ce spui,inseamna ca de aceea avem foarte multe cimitire!Medici incompetenti!diagnostic dat cu aparatura si analize amanuntite!vreau raspuns doar in caz de diagnosticul este bun,sa nu cumva sa dau mai departe fara act sexual!daca ai cunostinte medicale,te rog raspunde-mi!te rog mult

#5
heathledger

heathledger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 01.01.2012
incearca si la spitalul militar

#6
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
hernia inghinala nu se da/ia. Citeste pe link sa te lamuresti. Daca sunt pietre la rinichi, nici alea nu se transmit sexual (ar fi culmea Posted Image). In principiu, nici infectia urinara, desi aici vorbim de E.coli care o poate afecta si pe prietena ta (nu ca ea n-ar avea de-ale ei). In orice caz, poate sa faca si ea o urocultura, costa vreo 30-40 lei la orice laborator.

Pe de alta parte, nu stiu cum de iti mai vine sa faci sex in starea in care esti...

Edited by Michidoo, 17 October 2014 - 15:22.


#7
Lupu24

Lupu24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,648
  • Înscris: 08.10.2010
Am avut si discopatie lombara, sau cel putin asa am fost diagnosticat. Aveam 14 ani, aprox 1.90, si nu aveam muschii destul de dezvoltati....( de cand m-am apucat de sala si am lucrat lombarii.. usor, usor mi-a trecut.. acum nu mai am nimic)

Tin sa precizez ca durerea era infernala, parca aveam un cutit acolo, si la fiecare miscare mai intra 1 cm.

Edited by lex404, 18 October 2014 - 00:57.
sters citatul inutil despre zeitati. Nu suntem pe Religie.


#8
alex_alf17

alex_alf17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 30.01.2009

 Michidoo, on 17 octombrie 2014 - 15:22, said:

hernia inghinala nu se da/ia. Citeste pe link sa te lamuresti. Daca sunt pietre la rinichi, nici alea nu se transmit sexual (ar fi culmea Posted Image). In principiu, nici infectia urinara, desi aici vorbim de E.coli care o poate afecta si pe prietena ta (nu ca ea n-ar avea de-ale ei). In orice caz, poate sa faca si ea o urocultura, costa vreo 30-40 lei la orice laborator.

Pe de alta parte, nu stiu cum de iti mai vine sa faci sex in starea in care esti...
durerile vin si trec,nu sunt permanente!deci nu zac in dureri infernale 24 de ore!da cand vin,e teroare!ms de raspuns,mai linistit!atat vroiam sa aflu!iar Hernie inghinala prea putina  posibilitatea sa fie asta...iar in legaturea cu sexul:nu ar fii vorba ca imi arde de asta!am intrebat daca mai exista si alta cale de a se trasmite infectia urinara,atat!multumesc de raspuns

#9
Michidoo

Michidoo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,425
  • Înscris: 15.01.2008
infectia urinara nu e considerata in sine o boala cu transmitere sexuala (BTS). Dar...trebuie te gandesti putin la modul cum functioneaza infectia asta. Se declara infectie urinara cand numarul bacteriilor creste peste o anumita limita. Daca te uiti prin analize, probabil o sa vezi ca infectia ta e cu E.coli (e cauza a peste 80% din infectii). Ei bine, E.coli din asta are si prietena ta, dar pentru ca numarul nu depaseste limita, nu o deranjeaza, nu are niciun fel de simptom, iar la o eventuala analiza n-o sa fie declarata infectie. Nu sunt doctor, dar banuiesc ca daca ii mai donezi si tu cate ceva, posibil sa se adune un pic cam prea multe si atunci apare infectia. Din punctul asta de vedere nu e recomandat contactul sexual. Sigur, poti sa te gandesti si la o eventuala infectare prin intermediul capacului de la WC, folosirea acelorasi prosoape etc. Totusi, se presupune ca esti pe tratament cu antibioticul la care e sensibil E.coli, astfel incat n-ar trebui sa mai ai ce dona...

Dupa ce termini tratamentul, cam la 10 zile, refaci analizele (sumar de urina, urocultura). Daca pana acum nu ai ales tu doctorul, ca ai ajuns numai pe la urgente, e bine ca acum sa cauti un urolog bun. Infectia urinara e una, dar colica renala si prostatita cronica trebuie confirmate ca diagnostic si trebuie sa se ocupe un doctor de ele.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate