Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Youtube-Adsense-Money

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
jelew_

jelew_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 15.06.2012
Buna ziua! Am deschis recent un canal (25.09) Youtube in care am incarcat cateva clipuri. Am facut de la inceput toata treaba cu monetizarea dar am asocaiat contul Adsense acum o saptamana (10.10). Am inteles ca se pot retrage banii facuti din clipurile de pe Youtube daca ajungi la o anumita suma (70 euro parca). Problema insa este ca eu nu vad nici un ban in contul Adsense este 0 peste tot desi in Youtube Analytics am 17.2 dolari (dupa cum e in atasament). Rog cei care cunosc sa raspunda la intrebarile: cand o sa observ banii facuti pe Youtube si in contul Adsense? O sa observ macar un raport daca nu ajung la limita de retragere? Eu sunt cam sceptic ca daca o sa ajung la suma de 100 de dolari nu o sa vad nimic in Adsense si toata munca mea de pe Youtube cu clipurile o sa fie degeaba. A retras cineva bani facuti pe Youtube prin Adsense?

Attached Files

  • Attached File  ccc.jpg   70.27K   48 downloads

Edited by jelew_, 17 October 2014 - 09:12.


#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,846
  • Înscris: 25.01.2007
Ce vezi tu acolo sunt venituri estimate. Se va face o verificare, daca ei cred ca e in neregula cu o parte din venituri, suma va mai scade.
Veniturile finale pot fi găsite în rapoartele lunare descărcabile la aproximativ 10 zile după finalul lunii.
Pot fi consultate pe pagina pentru plăți din AdSense la 15 zile după finalul lunii.

#3
jelew_

jelew_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 15.06.2012

View Postslai, on 17 octombrie 2014 - 09:42, said:

Ce vezi tu acolo sunt venituri estimate. Se va face o verificare, daca ei cred ca e in neregula cu o parte din venituri, suma va mai scade.
Veniturile finale pot fi găsite în rapoartele lunare descărcabile la aproximativ 10 zile după finalul lunii.
Pot fi consultate pe pagina pentru plăți din AdSense la 15 zile după finalul lunii.

Multumesc mult pentru raspuns! Am citit ca veniturile se vor verifica dar nu stiam nimic cand si in cat timp. Este totul in regula, acum stiu cat trebuie sa astept.

#4
banculescu

banculescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 901
  • Înscris: 04.10.2014
ce apare acolo sunt veniturile estimate, nu cele reale;  acum am zavut ca ai primit raspuns.

Edited by banculescu, 17 October 2014 - 14:23.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate