Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Constructie casa P+M

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#163
Silviu_SIL

Silviu_SIL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 20.02.2014
In ultimele doua saptamani nu am reusit sa fac prea multe.
Au aparut si neplanificate. Bruno ( cainele ) s-a dovedit a fi foarte atletic, a inceput sa sara gardul si sa faca "scandal" cu ceilalti caini de  prin vecini sau cei trecatori ( ii cam pune la punct ). Nu am vrut sa il leg , dar nu am avut ce ii face si l-am legat cam 2 zile, parca nu era el , asa ca am decis sa inalt acest gard provizoriu. Mi-a dat putin de lucru dar acum nu mai poate sari ( sper ).

Citeam pe jurnale ca de cand ne-am apucat de casa mai greu cu sportul. Asa si eu nu mai merg la alergari sau alte activitati sportive din lipsa de timp, dar  mi-am adus "jucarii" pentru un nou sport Posted Image)

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   268.32K   39 downloads
  • Attached File  2.jpg   149.53K   42 downloads
  • Attached File  3.jpg   339.06K   41 downloads
  • Attached File  4.jpg   158.95K   40 downloads


#164
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,878
  • Înscris: 27.02.2008
ai grija la spinare...cu sportul asta cu..toporul...mai ales ..daca nu mai ai..exercitiu..

#165
Silviu_SIL

Silviu_SIL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 20.02.2014

View Postmanghels, on 08 iunie 2017 - 22:58, said:

ai grija la spinare...cu sportul asta cu..toporul...mai ales ..daca nu mai ai..exercitiu..
o sa incep usor :)

#166
Bylly00

Bylly00

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,729
  • Înscris: 27.06.2015
Trunchiurile vs toporisca aia? Don't bring an axe to a chainsaw fight - know what I'm sayin' ? :))

#167
cumparator

cumparator

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,219
  • Înscris: 11.03.2006

View Postmanghels, on 08 iunie 2017 - 22:58, said:

ai grija la spinare...cu sportul asta cu..toporul...mai ales ..daca nu mai ai..exercitiu..

... si la degete!

#168
manghels

manghels

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,878
  • Înscris: 27.02.2008
Sa vezi ce distractie e la sapat santuri..si fasonat / montat /legat / fier..Am mai sapat eu in trecut..dar acu am depasit limita (80 latime - 60 adancime  pe vreo 30+ m lungime..sa tot fie vreo 15mc de pamant..si inca nu e gata)..'Norocul' meu e ca am dat si de cateva straturi de piatra..pe care..bineinteles trebuia sa le sparg cu barosul..chiar si cu o pana/dalta..In primele zile..am facut niste bataturi la maini..de-mi venea sa ma las..apoi am intrat in ritm..Acu ..pentru restul  fundatiei gardului..ma gandes sa chem un buldo..ca sa termin mai repede...si sa torn betoane.

La spart lemne..e si mai funny..acolo lucreaza umerii si..mai ales spatele..asa ca nu e de joaca..Cum ziceai..ia-o usor..fa o incalzire..ridica vreo cateva 'curmaturi' deasupra capului..plimba-le prin curte..Posted Image

Edited by manghels, 09 June 2017 - 09:12.


#169
Silviu_SIL

Silviu_SIL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 20.02.2014
Si am inceput usor...
am reusit sa incep sambata. Am adunat inca 2 flacai Posted Image) ( fratemeu si un prieten  ) si dai "topoare". Am taiat cu drujba la dimensiune de 30 cm apoi crepate. Desi uni dintre noi ( nu eu ) erau increzatori ca si terminam, am reusit sa  taiem si sa crepam aproximativ jumate. Apoi le-am aranjat pe niste paleti de plastic , in doua randuri.
Cand am vazut ce namile au ramas.... cu "micuta" mea drujba nici o sansa. Asa ca am apelat la o cunostinta care are o drujba calumea  si astazi am reusit sa "feliem" busteniii cei mari.

ca si feedback dupa ziua de sambata: - toporul e super OK, isi face treaba
- a doua zi ne-am resimtit un pic, dar zic eu ca e OK.

Sper ca in urmatoarele doua dupamese sa termin.

Attached Files

  • Attached File  1.jpeg   381.73K   40 downloads
  • Attached File  2.jpeg   669.28K   37 downloads
  • Attached File  3.jpg   647.66K   33 downloads


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate