Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Alien: Isolation

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7h0cgmvIrZw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Unul din cele mai bune jocuri de tip survival-horror lansat în ultimii ani...chiar te ține cu inima în dinți!
Și este și un omagiu adus seriei Alien.

Pe la jumătatea jocului, există o misiune de tip Prometheus, unde ai ocazia să explorezi naveta inginerilor...niște screenshots:  :D

Attached File  Alien.png   2.51MB   74 downloads Attached File  Alien2.png   2.1MB   73 downloads

#2
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Este cam invers: una dintre cele mai mari dezamagiri ale anului.

Edited by Shock-G, 13 October 2014 - 21:40.


#3
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,662
  • Înscris: 05.02.2012
@shock-G : sa nu uitam de Watch Dogs :P

#4
ionut3107

ionut3107

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 16.09.2014
Ieri l-am instalat si am jucat aproximativ 40minute si sincer ma asteptam sa fie mai multi extrateresti, m-ai multa actiune.
Per-total un joc bunicel in lipsa de altceva.

#5
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
E groaznic de greu.

#6
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013

View PostShock-G, on 13 octombrie 2014 - 21:40, said:

Este cam invers: una dintre cele mai mari dezamagiri ale anului.
De ce? Elaborează puţintel... :)

View PostIon_de_la_Raion, on 13 octombrie 2014 - 22:12, said:

E groaznic de greu.
Şi pe easy? :lol:

#7
ionut3107

ionut3107

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 16.09.2014

View PostTinkerbelle, on 13 octombrie 2014 - 22:40, said:

De ce? Elaborează puţintel... Posted Image

Şi pe easy? Posted Image
Daca si pe easy ti se pare greu, inseamna ca nu esti un gamer adevarat.
Joaca Counter Strike (cu coduri) asa poate reusesti sa imupusti si tu pe careva

Edited by ionut3107, 13 October 2014 - 23:13.


#8
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Ai probleme oculare? De ce mă citezi pe mine, când nu eu m-am plâns de greutatea jocului?

#9
Master_Yoda

Master_Yoda

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,140
  • Înscris: 27.08.2014
Multi asteptau un alt alien shooter, din cauza asta tot apar comentarii negative. Jocul este superb si reproduce perfect atmosfera din primul film al seriei Alien.

#10
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
Este greu degeaba ziceti. Mult mai greu ca Outlast de exemplu. Nu imi place ca l-au stricat cu faze fps, sau ca au bagat oameni care trag in tine. As fi vrut sa fie cu adevarat gen Outlast sau Amnesia nu o amestecatura. Asa nu e nici fps dar nici ca Outlast. Un joc trebuie sa fie facut sa te destinda nu sa te umple de nervi. Sunt si "gameri adevarati" care joaca jocurile pe hard, dar aia sunt deja obsedati de jocuri, cred ca numai au viata reala, fara suparare. Eu n-as juca un joc pe hard nici sa fiu platit in aur.

Edited by gerbil, 14 October 2014 - 00:35.


#11
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostTinkerbelle, on 13 octombrie 2014 - 22:40, said:

De ce? Elaborează puţintel... Posted Image

Şi pe easy? Posted Image

Si.

View Postionut3107, on 13 octombrie 2014 - 23:12, said:

Daca si pe easy ti se pare greu, inseamna ca nu esti un gamer adevarat.
Joaca Counter Strike (cu coduri) asa poate reusesti sa imupusti si tu pe careva

Fotbalistii de la Chindia Targoviste nu sint fotbalisti adevarati ? Sau numai cei de la Read Madrid si Bayern Munchen sint ? Jocurile sint facute pentru toata lumea, nu doar pentru cativa. Cat timp platesti, trebuie sa ti se dea sansa sa poti beneficia de joc. Gamerii adevarati, cum le spui, n-au decat sa joace pe hard. Pe easy ar trebui toti sa poata termina. De ex. am terminat seriile Call of Duty, Battlefield, Sniper Elite, plus altele pe easy. Deci acolo s-a putut.

View Postgerbil, on 14 octombrie 2014 - 00:34, said:

ca au bagat oameni care trag in tine.

Asta nici eu nu pricep. De ce naiba trag oamenii in tine ? Si mai ales, ce egalitate de forte e asta ? La inceput, am o cheie franceza in mana si atat, ei sint multi si au arme.

#12
Tinkerbelle

Tinkerbelle

    Post Tenebras Lux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,305
  • Înscris: 22.04.2013
Nu mi se pare neapărat cel mai dificil joc, în schimb e extrem de stresant. Trăieşti constant cu frica că ceva e în spatele tău, n-ai nicio secundă liniştită.
Plus multe momente când îţi stă inima-n loc.

Bref, un adevărat joc de groază, dar după un anumit timp, devine aşa de neplăcută senzaţia de teamă, încât nu-ţi mai vine să joci.

#13
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostTinkerbelle, on 14 octombrie 2014 - 22:12, said:

e extrem de stresant. Trăieşti constant cu frica că ceva e în spatele tău, n-ai nicio secundă liniştită.
Plus multe momente când îţi stă inima-n loc.

Cam asa se simteau si aia din film. :D

#14
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
@Ion_de_la_Raion Uni au impresia ca jocurile sunt facute sa fie jucate doar de cei care vor sa faca cariera si de aici si comportamentul "gamerilor adevarati" la fel se intampla in toate jocurile si in LOL de ex daca nu sti sa joci precum unu din Diamond esti injurat si luat la suturi ca dece nu sti sa joci.

S-a cam pierdut ideea de joc de relaxare astazi daca nu esti profesionist nu prea ai voie sa te joci ca esti injurat si facut in toate felurile ca ti-ai permis sa deschizi un joc si i-ai deranjat pe "gameri adevarati".

#15
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Pai da, trebuie sa mori de rusine si sa stai cu capul plecat in fata gamerilor adevarati, tu un biet mucea.

Eu asa zic, pentru gamerii adevarati, pune dom'le nivel hard, nightmare, etc. si pentru omul de rand care, atentie, a dat si el aceeasi bani pe joc, pune un nivel care sa-l chinuie putin, dar nu mult, sa poata termina jocul. Nu zice nimeni ca monstrii sa-si traga singuri una in cap cand te vad asa nepriceput, dar nici asa, esti (ca rapidistii) singur impotriva tuturor. Oamenii trag in tine, alienii vor sa te pape si colac peste pupaza, nu vezi nimic.

Edit: nu sint un gamer si ma laud cu asta, dar de bine de rau, am terminat, cum spuneam, seria Call of Duty, Battlefield, Tomb Raider, Sinper Ghost Warrior, etc. Pe easy, normal.

Edited by Ion_de_la_Raion, 16 October 2014 - 14:59.


#16
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005

View PostIon_de_la_Raion, on 14 octombrie 2014 - 10:25, said:

Asta nici eu nu pricep. De ce naiba trag oamenii in tine ? Si mai ales, ce egalitate de forte e asta ? La inceput, am o cheie franceza in mana si atat, ei sint multi si au arme.

Să numai zic faza în care reușești să-i dai unuia în cap cu cheia aia franceză, ăla moare, pistolul îi cade pe jos, și tu de al naibii nu poți să-l iei că de, așa a vrut producătorul jocului.

#17
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Eu sint la inceput si vine un alien rau dupa mine juma de harta. Unde ma duc, ala vine dupa mine. Am vazut pe youtube sfarsitul jocului si la final se uita ca prostii alienii la tine, nu te mai ataca. (doar facehuggerii)

Eu nici pana acum nu am gasit plasma torch si am trecut pe langa o gramada de chestii unde-mi trebuie. Oricum, ma las pagubas. Au mai criticat si altii ca e greu jocul, nu doar noi.

Edit: Ripley asta noua e ceva gen Lara Croft. :D

Edited by Ion_de_la_Raion, 22 October 2014 - 15:49.


#18
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Mi-ati făcut chef să-l încerc. Acum mă bag să-l instalez.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate