Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

A+E Networks va lansa televiziunea H2 în România ?

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#1
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009

A+E Networks va lansa televiziunea H2 în România ?


A+E Networks lansează televiziunea H2 în România, conform unui promo care rulează de câteva zile la actualul canal History, dedicat pietei românesti.

[ https://i.imgur.com/AXHVTfP.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

H2 este prescurtarea denumirii canalului american History 2, deținut de A+E Networks si operat ca un joint-venture între Hearst Corporation și divizia Disney–ABC Television Group a The Walt Disney Company.
Canalul difuzeaza documentare istorice si de știință, precum și programe de divertisment pseudo-științifice. H2 oferă sute de ore de programe originale, unele reluări ale celor difuzate anterior pe History Channel, mai ales cele de dupa anul 2005 ( dar si din perioada 1995-2005 ), precum si pseudo-documentare sau programare "de investigație".
Televiziunea a fost lansată în anul 1996, cu denumirea de History International (HI), fiind inițial axată pe programe dedicate istoria lumii. Pe 26 septembrie 2011, canalul a fost rebranduit ca H2, iar programele oferite au fost reorientate si spre alte nișe ( de exemplu reality, stiinta etc ). Există si H2 HD, varianta High-Definition a acestui canal, difuzată in diverse țări.

De mentionat că  la data de 29 octombrie 2014, H2 se va lansa în Polonia ( urmat de canalul pentru femei Lifetime Channel, in noiembrie 2014), ceea ce vine ca o confirmare a posibilitatii lansarii acestui canal luna aceasta, si pentru piata din Romania. Insa cum nu exista o informare de presa in care sa fie precizata expres lansarea si in Romania, asa cum a fost specificată pentru Polonia, considerăm ca stirea trebuie tratată deocamdată ca un zvon.

Sursa: http://hdsatelit.blo...unea-h2-in.html

Edited by megafanro, 13 October 2014 - 23:57.


#2
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Cred că fac și ăștia aceeași prostie ca și cei de la Discovery! Multe canale și conținut din ce în ce mai slab! Oricum până apare în grila lui RDS vom fi campioni europeni la fotbal!

#3
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Cred ca suntem satuli cu-n singur History, daca au acelasi gen de emisiuni de cacat.

#4
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
De ce se numește History?

#5
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014
Probabil va fi un fel de History OLD!

#6
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Pe vremuri era interesant History, chiar aveau documentare bune. De cativa ani au luat-o la vale, cu Pawn Shop, Storage Wars etc.

#7
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Sunt si emisiuni bune pe History dar din pacate mai rar. A fost ceva recent despre Primul Razboi Mondial. H2 e cam tot asa, scrie si in articol.

#8
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,467
  • Înscris: 17.06.2007
H3 când urmează să îl lanseze?

#9
pykko

pykko

    I love, therefore I am

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,228
  • Înscris: 10.02.2006
Daca va semana cu Viasat History e binevenit. Daca nu, mai bine sa nu mai cheltuieasca banii degeaba.

#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006

 donmarinica, on 13 octombrie 2014 - 22:44, said:

H3 când urmează să îl lanseze?

Imediat dupa H2.

#11
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

 mediasettv, on 13 octombrie 2014 - 21:45, said:

Probabil va fi un fel de History OLD!

History Classic...Posted Image

#12
CoL00SaL

CoL00SaL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 23.12.2013
Nici nu stiam ca exista H2...Posted Image
L.E: Am vazut promo cu H2 pe H HD.

#13
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,381
  • Înscris: 05.09.2005
As vrea H2 doar daca este un fel de History din 2001-2005.. Pe vremea respectiva inca se mai faceau documentare. Acuma..in mare parte sunt doar porcarii

#14
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007

 MihaiPasca, on 14 octombrie 2014 - 11:22, said:

Nici nu stiam ca exista H2...Posted Image
L.E: Am vazut promo cu H2 pe H HD.
https://www.facebook...History?fref=ts

#15
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009
Am prins si eu promo la H2 pe History HD zicand launching on the 29th October, dar cred ca se refera doar la Polonia. Asa scrie si aici: http://en.wikipedia..../H2_(TV_network)
Pe History Channel SD a prins careva promo?

Edited by Kalman2007, 14 October 2014 - 13:03.


#16
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007

 Kalman2007, on 14 octombrie 2014 - 13:01, said:

Am prins si eu promo la H2 pe History HD zicand launching on the 29th October, dar cred ca se refera doar la Polonia. Asa scrie si aici: http://en.wikipedia..../H2_(TV_network)
Pe History Channel SD a prins careva promo?
"October 9th, 2014
H2 logoA+E Networks is set to launch its H2 and Lifetime networks in Poland for the first time, and also is launching H2 in the Nordics.
A+E Networks said that H2, an extension of its History channel brand, will go live in Poland on October 29, with the female-skewing Lifetime channel to follow in November.
The launches will expand A+E Networks’ channel offering to four in Poland, with History and Crime + Investigation already available in the country.
“These two launches mark a very important milestone for A+E Networks in Poland as they showcase the diversity and strength of our portfolio. We expect these new channels to deliver the strong results seen from a range of other international launches in 2014,” said Izabella Wiley, general manager at A+E Networks Poland.
Details of which pay TV operators will offer H2 and Lifetime are still being finalised.
At the same time, A+E Networks launching the H2 channel for the first time across the Nordic region after signing a deal with Canal Digital.
Through the deal, the channel will be available in more than 700,000 homes in the Nordics and will sit alongside History, which launched in the region in 2007.
“I am delighted that we [A+E Networks] are expanding our presence in the Nordic region through this agreement with Canal Digital. H2 is the perfect complement to History, offering viewers a chance to delve even further into the riches of world history, famous figures and historical events,” said Christian Hoeyer, Nordic sales distribution director at A+E Networks UK."

Deci in Po-land; nu si in Ro-land!

#17
LUMEN_OBSCURUS

LUMEN_OBSCURUS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 749
  • Înscris: 03.07.2014

 Shock-G, on 13 octombrie 2014 - 21:51, said:

Pe vremuri era interesant History, chiar aveau documentare bune. De cativa ani au luat-o la vale, cu Pawn Shop, Storage Wars etc.
asa este...History a fost un canal foarte bun , foarte interesant, la orice ora aveai ce vedea pe el...acum de cele mai multe ori cand dau pe History , tot razboiul depozitelor e...Posted Image Posted Image

#18
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,840
  • Înscris: 07.07.2009

 LUMEN_OBSCURUS, on 14 octombrie 2014 - 19:03, said:

asa este...History a fost un canal foarte bun , foarte interesant, la orice ora aveai ce vedea pe el...acum de cele mai multe ori cand dau pe History , tot razboiul depozitelor e...Posted Image Posted Image
Razboi deci = History :lol:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate