Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II
 Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 

Ce hotel sa aleg ?

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#37
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006
Am facut o simulare pe Booking.com pentru sfarsitul lui iunie si mi-a dat in jur de 1700 de euro All Inclusive (doua persoane adulte si un copil de 4 ani).
Mai trebuie cam 400 euro benzina (nu stiu motorina cat costa), cardul HGS pentru autostrada - 35 lire si costul a 3 pasapoarte, evident... Vigneta Bulgaria 10 euro si... cam atat.
La Rixos Premium Belek ma refer.

Daca costurile sunt prea mari, cauta ceva si in Kusadasi si esti mai castigat (e si mai aproape de Romania - nu mai oboseste fetita pe drum, ai foarte aproape si obiectivele din jurul Selcuk-ului).

Edited by florinbad, 23 October 2014 - 20:04.


#38
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postflorinbad, on 23 octombrie 2014 - 20:00, said:

Am facut o simulare pe Booking.com pentru sfarsitul lui iunie si mi-a dat in jur de 1700 de euro All Inclusive (doua persoane adulte si un copil de 4 ani).
Mai trebuie cam 400 euro benzina (nu stiu motorina cat costa), cardul HGS pentru autostrada - 35 lire si costul a 3 pasapoarte, evident... Vigneta Bulgaria 10 euro si... cam atat.
La Rixos Premium Belek ma refer.

Posted Image cum să iei resorturi turcești de pe buking?????? acolo prețurile-s cît china!

#39
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006

View Postrottweiler2007, on 23 octombrie 2014 - 20:02, said:

Posted Image cum să iei resorturi turcești de pe buking?????? acolo prețurile-s cît china!
Stiu, are Booking.com un adaos...

#40
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View Postarschery, on 23 octombrie 2014 - 19:54, said:

Si eu tind sa merg la începutul sezonului, cum a fost apa in iunie? ai fost in prima jumatate a lui iunie sau catre sfarsitul lunii?
Am fost si la inceputul lui iunie si spre sfarsitul lui iunie. Este OK oricand, de fapt spre sfarsitul lui iunie mie mi s-a parut prea cald. Cel mai bine este dupa 15 septembrie, preturi mai mici, vreme excelenta, apa foarte calda. Baie am facut si in mai, anul asta chiar la inceputul lui mai.

#41
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010
Multumesc  pentru infomatii. O sa merg pe Rixos Premium Belek

Edited by arschery, 27 October 2014 - 12:08.


#42
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010
Acum mai ramane o intrebare, ce hotel sa aleg in Kusadasi? Aici pretentiile sunt mult mai mici, nu vrem parc acvatic, nici 5 stele. Ma gândeam la Grand Ozcelik ce spuneti?

#43
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postarschery, on 28 octombrie 2014 - 10:27, said:

Acum mai ramane o intrebare, ce hotel sa aleg in Kusadasi? Aici pretentiile sunt mult mai mici, nu vrem parc acvatic, nici 5 stele. Ma gândeam la Grand Ozcelik ce spuneti?

vrei musai un hotel prost cu olinclusiv?

#44
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010
Nu, in Kusadasi nu vreau AI vreau demipensiune, si nu vreau un hotel prost.
Am niste prieteni care au fost in acel hotel acum 6 ani si a fost OK nu stiu daca s-a schimbat ceva intre timp.
Daca are cineva ceva recomandari....

#45
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postarschery, on 29 octombrie 2014 - 20:54, said:

Nu, in Kusadasi nu vreau AI vreau demipensiune, si nu vreau un hotel prost.
Am niste prieteni care au fost in acel hotel acum 6 ani si a fost OK nu stiu daca s-a schimbat ceva intre timp.
Daca are cineva ceva recomandari....

cu un minim de efort te-ai putea uita pe saiturile agentiilor de turism si ai vedea că GrO are olinclusiv
cu un minim de efort ai putea citi impresii scrise de cei care au stat la GrO în ultimii 2 ani

dacă vrei demipensiune în kușadasi,  alege:

1. Ilayda Avantgarde
2. marbel
3. charisma

#46
arschery

arschery

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 631
  • Înscris: 29.11.2010
Multumesc Rott, dupa ce stabilesc perioada am sa te contactez.

Edited by arschery, 30 October 2014 - 21:52.


#47
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View Postarschery, on 30 octombrie 2014 - 21:52, said:

Multumesc Rott, dupa ce stabilesc perioada am sa te contactez.

am facut două greșeli în postul de mai sus:

1. pe saiturile agențiilor de turism hotelul ilayda apare cazare cu mic dejun darrrr tu poți solicita supliment pt cină
2. hotelul marbel are concept all inclusive

un alt hotel bunuț cu demipensiune este hotelul ozcelik (atenție! nu grand ozcelik)

#48
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.07.2008
Mi se pare mie sau preturile pt 2015 au luat-o rau razna? Ma uit la Paloma Club, la Aqua Fantasy si ma crucesc...

#49
rottweiler2007

rottweiler2007

    iubirea-i mare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,881
  • Înscris: 13.12.2007

View PostDeborah77, on 05 noiembrie 2014 - 13:53, said:

Mi se pare mie sau preturile pt 2015 au luat-o rau razna? Ma uit la Paloma Club, la Aqua Fantasy si ma crucesc...

AQF e luat de francezi
PCS e luat de spanioli

prin preț selecteaza
nu vor români și bulgari

#50
Deborah77

Deborah77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 22.07.2008
Asta nu e bine, chiar par misto hotelurile alea. Ce imi recomanzi in loc? Cu Aquapark? As incerca sa ma bag si pe ceva site-uri straine atunci...

#51
ivanya

ivanya

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 14.01.2012
Anul acesta voi alege din nou Marmaris, oscilez intre Marti Resort si Aqua. M-ar interesa o comparatie intre cele doua, plusuri si minusuri. Multumesc anticipat!

#52
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.09.2008
As dori sa merg in Turcia anul asta. Avand copil de 2 ani jumatate am ajuns la urmatoarele concluzii: perioada optima de mers ar fi iunie sau septembrie personal prefer spre sfarsitul lui iunie pentru ca ziua este mai mare. Transportul cu charter ma costa pentru 3 persoane (peste 2 ani copilul plateste bilet intreg) in jur de 750 de euro. Ca si zona am ales antalya si mi s-a prezentata niste oferte in care pretul minim la un hotel decent fara surprize ar fi in jur de 900 euro in aceasta perioada (de exemplu mi s-a facut oferta la Delphin Botanik care ajungea spre 1700 euro cu early booking). Ca si cheltuieli deci ar fi de la 1600 de euro + in conditiile de mai sus. E posibil ca in perioada urmatoare sa apara oferte mai avantajoase decat early booking. E ok pretul sau sunt si alte agentii specializate pe turcia care pot oferi preturi mai bune?

#53
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
pt rogue80'
..."(de exemplu mi s-a facut oferta la Delphin Botanik care ajungea spre 1700 euro cu early booking)." .... Nu te sfătui pentru Delphin Botanik, este cel mai slab şi vechi din  tot lanţul Delphin... Alege De Luxe, Platinum sau cele mai scumpe din Lara, dar nu  Botanik!

#54
rogue80

rogue80

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.09.2008
Multumesc. Botanik am dat ca exemplu pentru ca mi s-a dat oferta si mi s-a zis ca ar fi cam cel mai de jos la ce mi-as dori eu si sub daca m-as cobora ca si conditii nu as fi multumit. Ma interesa in principal daca suma de 1700-1800+  de euro cu avion pentru un sejur de 7 nopti 2 adulti + un copil este o suma corecta. Asta in mare pentru ca e posibil rezervare prin agentie direct la hotel in functie de oferte + bilet charter + asigurare drum la hotel de la aeroport sa ma ajunga un pic mai ieftin dar nu spectaculos (100-150 euro).

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate