Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Google Chromecast

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
968 replies to this topic

#811
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 11.04.2005
Google Chromecast TV 2020 la 379 lei la ev_m_g, se pare ca e cel mai bun preț, de la noi.

#812
jhon51

jhon51

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 31.01.2010

 AxelRo, on 13 decembrie 2020 - 21:55, said:

Și eu i-am atașat un hub usc type-c cu ethernet. Încã mai butonez la Stremio.

 AxelRo, on 13 decembrie 2020 - 21:55, said:

Și eu i-am atașat un hub usc type-c cu ethernet. Încã mai butonez la Stremio.


#813
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 11.01.2007
Funcționează alimentat și din USB-ul TV-ului dar cu cablu Huawei,ce permite curent mai mare. Mă refer la cele având culoarea mov la mufă.

#814
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Exista demult optiunea de a derula un video de pe Youtube folosind telecomanda TV-ului ? Pana acum n-am bagat de seama.. =))

Trebuie sa vad daca functioneaza si in aplicatia Videostream.

#815
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Update: Am vazut ca exista demult aceasta caracteristica (si nu doar pentru chromecast) [https://www.howtogee...hy-you-should/]

Oricum, ma mir ca n-am bagat de seama pana acum... (poate nici nu m-a interesat asa mult, fiind mereu cu telefonul langa mine)

#816
taurasul

taurasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 25.06.2008
Se pot instala aplicatii apk de streaming video gen Voyo/Digi Online, compatibile smartphone, direct din Magazin Play. pe Google Chromecast TV ?

#817
bits

bits

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 11.01.2007
Digi Online se poate viziona doar prin Kodi ca add-on. Am încercat cu apk din sursă externă,se instalează dar nu funcționează.
Voyo RO n-am vazut în magazin,era unul,dar din altă țară.
Am mai văzut Antena Play.

#818
taurasul

taurasul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 25.06.2008

 bits, on 15 februarie 2021 - 19:07, said:

Digi Online se poate viziona doar prin Kodi ca add-on. Am încercat cu apk din sursă externă,se instalează dar nu funcționează.
Voyo RO n-am vazut în magazin,era unul,dar din altă țară.
Am mai văzut Antena Play.


Multam mult.

#819
snapisrl

snapisrl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 06.11.2004
am luat si eu un chromecast asta ultimul.
care ma sfatuiti si pe mine cum eu fel de customizare tunning pt el.
am vazut diverse schimbare de aspect meteo pe ecran principat si alte imbunatatiri.
exista custom rom  pt el ?

#820
snapisrl

snapisrl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 06.11.2004
nu a mai intrat nimeni pe aici de fix 1 luna :))

#821
vibecatalin

vibecatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,138
  • Înscris: 05.07.2006
Pentru orice custom rom la Android pe diferite aparate poti incerca XDA
Cat despre aparat functioneaza foarte bine fara tuning Posted Image

Edited by vibecatalin, 13 May 2021 - 22:22.


#822
singur_acasa

singur_acasa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 11.06.2007

 bits, on 15 februarie 2021 - 19:07, said:

Digi Online se poate viziona doar prin Kodi ca add-on. Am încercat cu apk din sursă externă,se instalează dar nu funcționează.
Voyo RO n-am vazut în magazin,era unul,dar din altă țară.
Am mai văzut Antena Play.

Voyo RO am vazut ca a publicat aplicatie pentru AndroidTV in PlayStore

#823
NeBuNyKy

NeBuNyKy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 15.09.2005
Nu pot face cast prin reteaua 5 Ghz.. si pana mai acum 2-3 saptamani a functionat.
Am plex pe PC, conectat la 2 GHz, chromecastul 5 GHz vede serverul si totul merge ok. Daca schimb reteaua la PC in 5 Ghz , chromecastul nu mai vede serverul de Plex.
Telefonul pe 5 GHz, chromecast pe 5Ghz... nu pot face stream din youtube. Tel conectat 2 Ghz, cast 5Ghz.. totul merge perfect.
Se intampla doar cand vin din dispozitive conectate pe 5 Ghz.

Ce pot verifica ?

#824
NeBuNyKy

NeBuNyKy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 15.09.2005
Am gasit de unde aparuse problema.
Am creat o retea de guest din router si am scos o bifa    Allow Guests to Access Each Other
Daca scot acea bifa o ia razna toata reteaua intre device-uri si casturi... cu toate ca sunt conectate pe 2.4 Ghz sau 5 Ghz in acelasi LAN.
Cred ca este buba de la router.

#825
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,941
  • Înscris: 24.04.2013
Nu e buba de la router, asa trebuie sa functioneze acea bifa: fara ea diversele device-uri conectate sa nu poata comunica intre ele ci sa aiba doar acces internet (fiecare separat). Deci nici telefonul sau PC-ul nu pot comunica cu Chromecast-ul. Bine ca ai rezolvat.

#826
NeBuNyKy

NeBuNyKy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 15.09.2005

 sags, on 27 mai 2021 - 14:29, said:

Nu e buba de la router, asa trebuie sa functioneze acea bifa: fara ea diversele device-uri conectate sa nu poata comunica intre ele ci sa aiba doar acces internet (fiecare separat). Deci nici telefonul sau PC-ul nu pot comunica cu Chromecast-ul. Bine ca ai rezolvat.

Ma asteptam ca pe reteaua Nebunyky 5GHz sa am si device-urile si chromecastul si sa mearga cu acea bifa scoasa... ca de sunt in aceeasi retea.
Si vroiam sa mai creez o retea Nebunyky-Guest din care sa nu ma pot conecta la reteaua 5 Ghz....Dar daca las bifa pusa pot accesa ce vreau eu din reteaua de 5 Ghz daca am o parola de admin.

Am renuntat la Guest.

#827
first_zipper

first_zipper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 06.12.2004
Am doua intrebari:
1). A reusit cineva dintre voi, pe Google Chromecast TV si cu "Wolf Launcher", sa puneti Widget pentru "Weather"?
2). Daca da, ce app de "Weather" utilizati si de unde ati descarcat app-ul.

P.S.
Eu am, din iulie-2021, Google Chromecast TV, 4K, HDMI, Bluetooth, Wi-Fi, Alb, aparat model GZRN si telecomanda model G9N9N, Made in Thailand, de la eMAG, la 399.99 lei;

E perfect functional si l-am imunatatit cu ceea ce am mai pus la el:
1 buc. Cablu cu conectori USB tip C tata la USB tip C tata, Baseus Cafule CATKLF-ALG1, 2m, 100W, 5A, negru cu gri, cu 39 .00 lei, de la eMAG;
1 buc. FIT Plus USB 3.1 Flash Drive 32GB, model MUF-32AB/EU, cu 53.51 lei de la FLAX COMPUTERS.
1 buc. Anker USB C Hub, 7 in 1 PowerExpand+ Adapter mit 4K HDMI, 60W Power Delivery, 1GBPS Ethernet, 2 USB 3.0 Ports und SD/microSD Speicherkartenleser, für MacBook Pro 2020/2019 / 2018, Chromebook, XPS model A83520A2, Made in China, model A83520A2, de la Amazon.de, la 45.99 EUR;
1 buc. Anker PowerPort Atom PD 2 GaN Tech Compact Type C Wall Charger 60 W 2-Port USB C Charger with Power Delivery for MacBook Pro Air iPad Pro iPhone XR XS Max X 8 Pixel Galaxy and More, model A2029,de la Amazon.de, la 45.99 EUR;

Dintr-o alta camera, de la un RPI3, ma folosesc alternativ de:
1 buc. Kit tastatura + Mouse Genius Slimstar 8000ME, Wireless, USB, Negru [G-31340045105], achizitionata din 2017, cu 79.99 lei de la eMAG.

[ https://i.imgur.com/bTLYvgf.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://i.imgur.com/cEib18p.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://i.imgur.com/KgHH4vg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://i.imgur.com/cXyyNY1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://i.imgur.com/UeT4rGg.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ https://i.imgur.com/zvuX4Qn.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by first_zipper, 05 August 2021 - 10:23.


#828
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,023
  • Înscris: 08.08.2002
Daca aveai toate alea prin casa e ok dar altfel eu as fi preferat la aceiasi bani un Nvidia Shield in loc de Chromecast cu Anker-urile acelea care i-au dublat pretul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate