Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

decoder kaon na1000hd

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
piciu-clau

piciu-clau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.10.2014
sunt in Italia si am adus din tara un decodor hd kaon na1000hd,l-am montat in locul celui care i-l aveam inainte si nu am semnal,l-am montat la un vecin care are si el decodor digi normal si nu merge nici la el,l-am dus la un antenist roman si mi-a zis ca merge doar ca trebuie sa vina el sa faca ceva ,nu stiu unde ,la antena sau la decoder,si ma costa 50 euro,ma puteti ajuta cu ceva informatii,multumesc.

#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,005
  • Înscris: 28.10.2006
Decodorul este imperecheat cu cartela!
Daca bagi cartela in alt receptor decat cel cu care a fost imperecheata NU VA FUNCTIONA!
Parerea mea ca "hack-uirea" receptorului cu 50 de euro e la risc!

#3
Ion_Pribeagu

Ion_Pribeagu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 20.07.2014

View Postviceroy56, on 08 octombrie 2014 - 19:14, said:

Decodorul este imperecheat cu cartela!
Daca bagi cartela in alt receptor decat cel cu care a fost imperecheata NU VA FUNCTIONA!
Parerea mea ca "hack-uirea" receptorului cu 50 de euro e la risc!

Kaon parca era folosit de Focus din cate imi amintesc. N-as baga mana in foc dar parca la ei nu se punea problema "imperecherii" cartelei cu receptorul, cel putin la inceputuri asa se laudau. Un model de Kaon se putea emula pe vremea cand era o moda sa "spargi" DIGI (pana acum 4-5 ani, pana sa treaca pe Nagra 3, sau cum ii spun ei Nagra 4). Daca pe Intelsat 1002 - satelitul pe care emite DIGI - nu are acces la nici un program (adica nu ii da nici lista de canale) inseamna ca nu i-a facut setarile corect. Tot acolo e si Thor (diferenta de 0,6 grade,adica deloc). Sa mai insiste! Iar "antenistul" i-a cerut 50 euro pentru ca astea sunt preturile de pe acolo ca sa-ti regleze o antena / seteze un receptor. Din pacate nu merge ca pe la noi, "pe-o bere".
L.E. Scuze, nu mai sunt la curent cu noile echipamente ale DIGi - aud ca folosesc si Kaon. Daca e asa, adica DIGI - atunci musai trebuie "imperecheate". O parte din cheia privata e pe cartela iar cealalta e in receptor, asa e in Nagravision. Mea culpa!  Posted Image

Edited by Ion_Pribeagu, 08 October 2014 - 19:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate