Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

Situs inversus complet

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
trackback

trackback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 04.08.2011
Sunt persoane pe acest forum care au situs inversus complet ?

#2
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,211
  • Înscris: 05.06.2002
pe wikipedia scrie ca incidenta ar fi de 1/10.000 si daca te uiti pe pagina principala a forumului vezi ca are 675.514 membri. deci statistic ar trebui sa fie in jur de 67-68 asemenea membrii. acu depinde daca vreunul din acestia vede topicul tau si-ti raspunde.

#3
Clipboard01

Clipboard01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 22.07.2014
Stiu pe cineva care a avut asa ceva, din pacate a murit in timpul operatiei de reasezare a organelor la locul corect.

#4
trackback

trackback

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,394
  • Înscris: 04.08.2011

View PostClipboard01, on 07 octombrie 2014 - 08:29, said:

Stiu pe cineva care a avut asa ceva, din pacate a murit in timpul operatiei de reasezare a organelor la locul corect.

Wow. Pai probabil avea ceva complicatii sau malformatii ?! In mod normal daca ai asa ceva nu ai de ce sa vrei sa le reasezi daca organele functioneaza corespunzator.

#5
rinser

rinser

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 03.11.2010

View PostClipboard01, on 07 octombrie 2014 - 08:29, said:

Stiu pe cineva care a avut asa ceva, din pacate a murit in timpul operatiei de reasezare a organelor la locul corect.

Stii sau stiai?

#6
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,211
  • Înscris: 05.06.2002
din cate stiu cu situs inversus complet traiesti ok, problema apare cand numai anumite organe nu sunt pe pozitie. cred ca tipul care a murit la operatie avea numai anumite organe care nu erau pe pozitie si din cauza asta avea probleme iar medicii au considerat ca se impune operatia de corectare a pozitiei cu riscurile care decurgeau din ea.

#7
Clipboard01

Clipboard01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 22.07.2014
Tipul era perfect sanatos, ghinionul lui a fost doar ca s-a nascut in Romania, si un doctor a decis ca trebuie sa ii fie puse organele corect, asa cum a invatat el la facultate.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate