Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Info Coronavirus/Vaccinare vs Fake News

Unde gasesc Word Viewer 2003 Serv...

Radiere masina care nu a fost inm...

Poate un motor acționa ca sa...
 La multi ani @Mike1alike!

La multi ani @danghetau!

Golf IV sau Mini Cooper R50

Cum sa trec peste prima mea relat...
 Schema amplificator Awaline - ILX...

This app can not run on pc

Caut apartament cu 3 camere Pta R...

Emisiuni pentru tineri in Romania...
 Reviste pentru tineri in Romania ...

Achizitie televizor Philips 43PUS...

Cum se numesc aceste mici parti d...

Foișor dimensiune stalpi

Premiile Nobel

- - - - -
  • Please log in to reply
129 replies to this topic

parabellum

parabellum

Senior Member

• Grup: Senior Members
Pacea o fi grandioasa, dar premiul pentru ea e o gluma sinistra.

Uneori e si cel pentru alte chestii... precum lobotomia mai sus mentionata.

lupini

lupini

Guru Member

View Postparabellum, on 15 octombrie 2021 - 10:07, said:

Pacea o fi grandioasa, dar premiul pentru ea e o gluma sinistra.

Faptul că noi doi putem acum scrie nestingheriţi aici pe forum, se datorează stării de pace. Pentru mine, Premiul Nobel pentru Pace e cel mai important deoarece pe fondul acestei stări, se pot da şi restul premiilor.

Să ne gândim că în timpul Primului Război Mondial au fost cele mai puţine premii Nobel pentru ştiinţe, şi doar unul singur pentru pace, în 1917, acordat Crucii Roşii Internaţionale. Iar apoi în timpul celui de-Al Doilea Război Mondial, între 1940 - 1942, nu s-au acordat deloc.

Prin urmare, Pacea, ea stă la fundamentul oricărei situaţii bune. De asta consider că Nobelul pentru Pace e cel mai important: trebuie întâi răsplătiţi cei care creează cadrul propice pentru ca o societate să funcţioneze.

Edited by lupini, 15 October 2021 - 14:01.

maccip

maccip

44 ani

Pacea e importanta si premiul ar trebui sa-l iau eu ca-s baiat bun, am facut si rele, dar nu mare lucru.
Premiile astea mi se par la fel cu cele Oscar, se dau pe tot felul de criterii politice si ideologice. Din punctul meu de vedere, nu au nicio valoare.

lupini

lupini

Guru Member

View Postmaccip, on 15 octombrie 2021 - 21:42, said:

Premiile astea mi se par la fel cu cele Oscar, se dau pe tot felul de criterii politice si ideologice. Din punctul meu de vedere, nu au nicio valoare.

Fără premii, viaţa e pustiu. :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate