Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Card Skrill Moneybookers - intrebari

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
DSH

DSH

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.09.2006
salut!,

detine cineva un card Skrill MB?
daca da, ce parere aveti despre el . se merita? comisioanele , daca au fost probleme?
as vrea sa renunt la ing si bcr si sa raman doar cu un cont de MB - cu card atasat ( de la ei )...

sincer , nu ma pricep; asa ca daca am spus ceva deplasat imi cer scuze. :)
multumesc anticipat!

#2
rid

rid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,785
  • Înscris: 23.02.2006
Am eu, normal ca "se" merita. Mai intai si mai intai ai acces instant la bani. Apoi nu mai esti 'contorizat' de nimeni din tara din moment ce banii nu ating cont bancar romanesc. Pt. unii conteaza si asta. Restul nu mai merita mentionat.

#3
DSH

DSH

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.09.2006
poate suna stupid dar pot scoate banii de la orice bancomat de la noi?
daca da , e PERFECT!

( chiar nu ma pricep )

#4
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,805
  • Înscris: 10.12.2006
De la orice bancomat, se face conversia la cursul bancii de care apartine bancomatul.

#5
DSH

DSH

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 17.09.2006
multumesc!

#6
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Am patit-o cu Skril, mi-am pierdut definitiv increderea in ei.
Eu platesc aproape peste tot cu cardul Skrill, si tocmai din cauza ca au un sistem cretin care updateaza tranzactiile odata la saptamana in cont m-am obisnuit sa imi notez dupa fiecare tranzactie cati bani imi raman in cont, balanta se actualizeaza instant.
Asa ca am lasat contul acum 2 zile cu 1088 de euro si ma pomenesc acum cand am verificat ca mai am 759, fara sa mai fac nicio tranzactie, cand am verificat se updatasera 2 tranzactii, una o retragere la atm de 251,29 si una o plata la Real hipermarket de 73,70 euro.
Problema este ca ambele erau scazute de cate 2 ori, deci cand au updatat mi le-au mai retras odata din cont Posted Image
Le-am scris dar ce pot sa le fac daca o sa-i doara undeva, nimic Posted Image

LE: I sunai si-mi zisa o tipa ca au o problema tehnica si ca multi au patit asa, ca se rezolva sa nu-mi fac probleme...

Edited by bogdan_popescu, 26 November 2014 - 17:45.


#7
charmides

charmides

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 18.04.2004
googaleste asta : skrill moneybookers reviews

N-o sa-ti placa ce citesti ...

#8
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

 charmides, on 26 noiembrie 2014 - 18:22, said:

googaleste asta : skrill moneybookers reviews

N-o sa-ti placa ce citesti ...
Am mai vazut dar nu ma gandeam ca mi se va intampla si mie.
Oricum m-am mai linistit, chiar au o problema tehnica, pe facebook pe pagina lor e plin de persoane care se plang ca au fost conturile debitate de 2 ori la tranzactiile dintr-o zi de acum 4-5 zile.
Am 3 prieteni care folosesc si ei skrill si 2 dintre ei au patit ca mine, deci clar ca e o problema tehnica si sper ca se va rezolva curand, ma gandesc ca nu ne face pe toti de bani, problema e ce te faci daca chiar aveai nevoie de banii aia, un prieten a plecat in Germania sa-si ia masina si cand i-am zis aseara a verificat si patise la fel, si problema la el e ca se baza pe banii aia cu cheltuielile acolo.

Edited by bogdan_popescu, 27 November 2014 - 09:17.


#9
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

 bogdan_popescu, on 26 noiembrie 2014 - 17:25, said:

Am patit-o cu Skril, mi-am pierdut definitiv increderea in ei.
Eu platesc aproape peste tot cu cardul Skrill, si tocmai din cauza ca au un sistem cretin care updateaza tranzactiile odata la saptamana in cont m-am obisnuit sa imi notez dupa fiecare tranzactie cati bani imi raman in cont, balanta se actualizeaza instant.
Asa ca am lasat contul acum 2 zile cu 1088 de euro si ma pomenesc acum cand am verificat ca mai am 759, fara sa mai fac nicio tranzactie, cand am verificat se updatasera 2 tranzactii, una o retragere la atm de 251,29 si una o plata la Real hipermarket de 73,70 euro.
Problema este ca ambele erau scazute de cate 2 ori, deci cand au updatat mi le-au mai retras odata din cont Posted Image
Le-am scris dar ce pot sa le fac daca o sa-i doara undeva, nimic Posted Image

LE: I sunai si-mi zisa o tipa ca au o problema tehnica si ca multi au patit asa, ca se rezolva sa nu-mi fac probleme...
si anume ce ti s-a mai intamplat, in repetate randuri, de-a lungul timpului si nu s-a solutionat sau ai fost ignorat de ai ajuns sa-ti pierzi "Definitiv" increderea(!?) in ei?
asta e o problema comuna care se intampla din cand in cand atat din vina bancii cat si din vina comerciantilor, platformelor tehnice, etc...
si nu am cunostinta de vreuna ramasa in istorie nerezolvata ca si studiu de caz.

#10
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Intai am crezut ca doar mie mi s-a intamplat asta, de-asta am zis ce am scris mai sus, m-am gandit ca procedeaza asa si daca clientul are multe tranzactii si nu-si da seama ramane cu paguba, pentru ca daca nu notam cati bani mi-au ramas nici nu bagam de seama, chiar si cand am vazut ca-s mai putini m-am gandit in primul moment ca poate am mai scos odata de la ATM si am uitat sa notez.
In al doilea rand nu-s multumit de ei si din cauza ca updateaza tranzactiile in cont extrem de greu, la o saptamana, balanta instant dar nu-mi explic de ce tranzactiile le updateaza asa greu.
Nu in ultimul rand suportul, daca ai o problema si le scrii primesti raspuns in cel mai fericit caz la o saptamana, daca-l primesti si atunci, uneori nu raspund deloc.
Inca un aspect foarte important este ca si cand updateaza tranzactiile nu au trecuta data reala a tranzactiei ci data cand au fost updatate, deci nu poti verifica cand ai cheltuit ceva sau cand ai scos de la atm.


Ca si comparatie am cont si card si de la Neteller, diferenta e uriasa, tranzactiile apar instant in cont cu toate detaliile, plus ca limitele zilnice la atm si pos sunt mult mai mari.

Edited by bogdan_popescu, 27 November 2014 - 10:08.


#11
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
pai una e sa fii nemultumit de servicii (Caz in care nu inteleg de ce ramai clientul lor) - pentru ca asta inseamna o nepotrivire intre voi de tipul client - furnizor (de servicii);
si alta e sa-ti pierzi increderea ca urmare a unor dezamagiri repetate in a fi servit/ajutat/etc. ceea ce nu e cazul, cel putin pentru situatia asta.

#12
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Singurul lucru care ma tine e ca nu imi ia niciun comision la schimbul valutar, cat este cursul bnr (sau al lor) la euro exact cu atat imi schimba si ei in lei, pe cand la neteller imi calculeaza un euro cu 4,26 de exemplu cand la bnr este 4,44.
Cand o sa trecem si noi la euro o sa raman exclusiv pe neteller.
Mi-au anulat cele doua tranzactii dublate ;)

#13
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004
Am Cont Skrill si card B.Transilvania verificat de Skrill.
Am 12.21 $ si cum nu folosesc ( PTCircle a murit ) asa ca am vrut sa transfer banii pe Card dar nu am gasit cum . Mai mult , din greseala am mai incarcat Skrill-u cu 12$
de pe card . Acum am 24 $ pe Skrill. Deci sa incarc de pe card se poate ........
Intrebarea este Cum transfer banii pe card ?
Daca ma poate ajuta cineva ii multumesc frumos ...... Nu degeaba .

#14
ZIGZAG20

ZIGZAG20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,971
  • Înscris: 20.04.2013
Ce card ai?

#15
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008

 titi33, on 28 noiembrie 2014 - 12:36, said:

Am Cont Skrill si card B.Transilvania verificat de Skrill.
Am 12.21 $ si cum nu folosesc ( PTCircle a murit ) asa ca am vrut sa transfer banii pe Card dar nu am gasit cum . Mai mult , din greseala am mai incarcat Skrill-u cu 12$
de pe card . Acum am 24 $ pe Skrill. Deci sa incarc de pe card se poate ........
Intrebarea este Cum transfer banii pe card ?
Daca ma poate ajuta cineva ii multumesc frumos ...... Nu degeaba .
Apesi retragere din contul tau, se vor retrage in contul tau bancar BT, din 24 de dolari se opreste comision de 2,95 euro, deci retragi ce mai ramane. Banii nu intra imediat, astepti cateva zile.

#16
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004
Am Card VISA  Banca Transilvania . Este verificat pe Skrill.Pana acum am incarcat in Skrill bani incarcand datele cardului. Ca dovada am gresit si cu datele cardului am mai depus azi bani in Skrill.
Exista rubrica , metoda de incarcare cu cardul, dar de retragere , nu.
Azi am vrut sa scot pe card dar nu am rubrica .
Este numai o rubrica de retragere prin Cont bancar. Aici imi cere :
SWIFT =
IBAN    =
De unde le pot lua ? Sa ma duc la Banca ?

Am o chitanta de depunere numerar si aici am scrie :
Cont :        RO59BT......................01 Cont curent
Referinta : FJB...............
Ma poate lamuri cineva .
Rog mult.

#17
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Pai inseamna ca nu ai cont bancar adaugat si verificat la Skrill, nu poti retrage direct pe card decat pe contul bancar atasat cardului.
Adaugi si verifici conform instructiunilor contul bancar (IBAN si Swift) apoi poti retrage banii din 2 clickuri)

#18
titi33

titi33

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 828
  • Înscris: 06.05.2004
IBANUL si SWIFT tre' sa ma duc la banca sau le pot cere telefonic in baza datelor de pe card ?
Culmea ca de pe card  Card pot sa incarc , normal era sa si pot descarca . In PayPal asa merge.
O seara buna .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate