Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

nisip pietre la rinichi

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
feras

feras

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.09.2014
in urma cu cateva luni am fost la un control  de rutina si am fost surprins sa aflu ca am  doua  pietre la un  rinichi una se afla in calicele superior iar cealalta in bazinet si la celalalt rinichi  am nisip     as dori sa cunosc persoane care se afla intr.o situatie similara ca a mea  de preferat din zona moldovei al iasului pentru a ma  ajuta cu ceva  recomandari   ce medici sunt de evitat si la care sa ma adresez cu  mare incredere  sau de ce nu ceva tratamente naturiste care au dat cu adevarat rezultate  , doresc  situatii  si tratamente care sau concretizat  fara " vecinul meu cunoaste pe cineva care la randul lui are un prieten  si prietenul are un coleg de servici  care a avut o problema asemanatoare si  a rezolvat totul consumand minim 1.5 -2 litri de apa pe zi " haide.ti sa lasam povestile  deoparte  ,vreau sa cunosc situatii reale   cu tratamente care au dat cu adevarat rezultate sau trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea ca operatia e singura optiune ....va multumesc anticipat  si va raman recunoscator   pentru un sfat bun sau o recomandare

#2
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008
Nu tin minte tratamentul , dar poti sa consumi zilnic ceai de cozi de cirese cu matase de porumb ,
Dar tin minte ce este mai important ca aceste dureri m-au ajutat sa ma las de fumat !
La mine motivul principal ce a creeat aceasta piatra la rinichi precum si imflamarea articulatiilor de la degetele mari , atit la picioare cit si la miini a fost hipotiroida , deci te sfatuiesc sa faci si o analiza de TSH .

#3
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

 focuscsv, on 04 octombrie 2014 - 19:38, said:

Nu tin minte tratamentul , dar poti sa consumi zilnic ceai de cozi de cirese cu matase de porumb ,
Am consumat eu tratamentul asta. Frate, la cateva minute dupa ce-l bei, ai niste dureri de zici ca iti iasa rinichiul din piatra. M-am lasat de astfel de "sporturi extreme". Is curios, asta-i leac babesc sau ii ceva recomandat de doctori? ( Ma refer la doctori, studii medicale, nu ce scria in "click pentru femei" ).

P.s. Cat te-a costat analizele ca sa descoperi pietrele?

#4
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008
@Business_style
Da , ceaiul este recomandat de doctor !
Si pina la doctor este primul medicament !
Pietrele au fost descoperite la ecograf, facut de un doctor internist.
(in 2007 am dat 50 lei pe consult inclus ecograf)

Nu prea ai avut raspuns la subiect , te framinta raspunsul altuia?

#5
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
alea mici se pot elimina si consumand rowatinex (picatorile sunt mai bune) si nospa impreuna + mult lichid
berea ajuta si nu e la misto chestia

Edited by onlyone, 04 October 2014 - 20:48.


#6
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
Tine-o numai pe suc de mere, proaspat facut, timp de 3-5 saptamani si scapi de aceste pietre. Merele contin o substanta care ataca aceste pietre. Vei bea cam 3 litri pe zi, nu mananci nimic altceva, dupa 3-5 zile te obisnuiesti. Vei elimina pietre verzi si maron (e posibil sa te usture) care plutesc in apa de la toaleta (alea maron sunt mai vechi ca varsta). Stiu 5 persoane care au facut asta si asa au scapat de belea.

Insa pentru asta iti trebuie vointa.

#7
feras

feras

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.09.2014
ceai din cozi de cirese  si matase  a  tot fost consumat de foarte multe  persoane dar fara prea multe rezultate, rowatinex  la fel nu  sau vazut rezultate nospa e doar pentru durere iar cu sucul de mere consumat  timp de 3-4 saptamani  fara sa mananci si altceva pare putin  cam dur organismul are nevoie totusi de o alimentatie cat mai  variata, as  dori sa vorbesc personal cu una din cele 5 persoane sa vad daca analizele  si marimea pietrelor e asemanatoare  multumesc

#8
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005

 feras, on 06 octombrie 2014 - 07:37, said:

iar cu sucul de mere consumat  timp de 3-4 saptamani  fara sa mananci si altceva pare putin  cam dur ...as  dori sa vorbesc personal cu una din cele 5 persoane
Omule, eu ti-am spus metoda si rezultatele ei bune (nu e un regim dur, e usor de tinut).

Daca tu crezi ca iti aduc eu oameni care sa iti demontreze tie, sa iti faca prezentari cu proiectorul, sa te roage, sa te pupe, etc... eu cred ca esti cel putin aerian!
(pot face toate chestiile mentionate de tine, dar te pun la plata)

Pana la urma tu ajungi la bisturiu, nu eu. (nu iti doresc sa simti cum sunt colicile renale...)

#9
Clarra

Clarra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 506
  • Înscris: 29.12.2014
Apropo de suc de de mere si pietre la rinichi: http://stirileprotv....la-rinichi.html

Eu am scapat de nisipul la rinichi consumand mai multe lichide, in special limonada si ceaiuri neindulcite.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate