Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme retea vodafone - convorb...

De anul viitor, inmatricularea un...

Despre natura realitatii

ITP expirat = suspendarea inmatri...
 Audi a anunțat ca va schimba denu...

o intrebare va rog ?

Gareth Emery feat. Christina - Co...

PS4 Move
 Cast to LAN TV

Windows 10 Enterprise sau LTSB ?

Retur produs cumparat din magazin

Bere facuta acasa - lipsa spatiu ...
 Doogee s60 vs Ulefone Armor 2

Portare nr de telefon de la Tec T...

Setari torrent pentru Fiberlink 1...

Caut rezervor GPL TOROIDAL interi...

Forumul Softpedia folosește "cookies" pentru a oferi utilizatorilor o experiență completă. Vezi detalii sau închide mesaj (x)

Bitdefender free - ce parere aveti?

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

Nero-d

Nero-d

je m'en fiche/pohui

• Grup: Senior Members
  • ID membru: 10,873
  • Locație: out
am renuntat la Avira free (din diverse motive, nu le insir aici)
si dupa o scurta documentare (si vazand ca bitdefender e top) am bagat bitdefender varianta free (combinat cu Malwarebytes anti-malware premium)
de Windows Defender si "Malicious Software Removal Tool" nu cred ca s-a impiedicat vreun virus vreodata, deci le-am scos din sistem (W 7 ultimate 32)
asta, bitdefenderu, vad ca scaneaza el ceva pe acolo, dar nu-s convins ca e real time la accesarea unui fisier

nu-s genul care descarca poze cu extensia exe si nici executabile nu rulez inainte sa le scanez
din comportamentul meu de utilizator, singurele posibilitati de infectie sunt siteurile cu continut de virusi si viermii de retea
ma apara suficient in limite decente aceste 2 programe?

nu stiu cum lucreaza bitdefenderul asta free... am deschis un folder cu ceva fisiere virusate am selectat fisier cu mausul si n-a cârâit nimic... sa incerc sa rulez unul parca nu-mi convine Posted Image

cine foloseste... e multumit? isi face treaba? merita riscul? Posted Image

Edited by Nero-d, 04 October 2014 - 08:33.

slai

slai

User Incredibil

• ID membru: 132,739
  • Locație: Carpathian Garden, Land of Chaos.
e o.k.
io il pun pe calculatoarele pe care le fac, ca e antiprost si nu intreaba "vrei sa deschizi fiserul asta virusat?"
si nu mai am probleme, nu se intorc repede la mine.

vyctoras1985

vyctoras1985

MACH 20+

• Grup: Validating
  • ID membru: 816,743
am si eu o intrebare: cand stergi un fisier cu un program de consola te intreaba daca vrei sa stergi? eu am impresia ca de fapt consola e un mare risc de securitate

alexcrist

alexcrist

Watchdog

• Grup: Moderators
  • ID membru: 64,205
  • Locație: Galați/Iași, România

View PostNero-d, on 04 octombrie 2014 - 08:25, said:

am deschis un folder cu ceva fisiere virusate am selectat fisier cu mausul si n-a cârâit nimic... sa incerc sa rulez unul parca nu-mi convine Posted Image
Asta nu înseamnă neapărat că fișierul a fost accesat sau scanat.

Joacă-te cu astea și-o să vezi ce și când scanează, fiind și în siguranță: http://www.eicar.org...0-Download.html

nickro

nickro

Member

• Grup: Members
  • ID membru: 91,905
  • Locație: Alexandria
Bitdefender Total Security 2015 gratis 6 luni (oferta limitata).
http://sharewareonsa...y-giveaway-sale

Edited by nickro, 04 October 2014 - 09:13.

slai

slai

User Incredibil

• ID membru: 132,739
  • Locație: Carpathian Garden, Land of Chaos.
2015, nu's ce naiba i-au facut, dar l-am dat jos de pe 3 sisteme, ingreuneaza sistemul prea mult.
2014 a fost o.k.
oricum, de vre-o 2 ani, o tin astia din promotie in promotie...

masterbeta

masterbeta

Junior

• ID membru: 606,058
  • Locație: Canada

View Postslai, on 04 octombrie 2014 - 09:16, said:

2015, nu's ce naiba i-au facut, dar l-am dat jos de pe 3 sisteme, ingreuneaza sistemul prea mult.
2014 a fost o.k.
oricum, de vre-o 2 ani, o tin astia din promotie in promotie...
ai dreptate am si eu bitdefender total security 2014 licentiat, ma pus naiba sal upgradez la 2015 si de atunci rupe sistema in doua, l-am dat jos si stau cu Avira free))

Edited by masterbeta, 04 October 2014 - 09:21.

gumball3000

gumball3000

Guru Member

• ID membru: 98,747
  • Locație: la mine funcționează
Bitdefender free e cu mult peste mizeriile platite de Internet Security, cum a spus si slai, e antiprost, lucreaza in voia lui fara sa te intrebe: "Ti-am gasit 1000 virusi in PC, esti sigur ca vrei sa-i sterg?". Nu, boss, lasa-i acolo ca fac colectie...

Si prostul cand vede ca nu-i apare nimic pe ecran timp de vreo 2 zile ma suna apoi sa ma intrebe: "Da', auzi barosane, antivirusul asta care mi l-ai pus nu detecteaza nimic, de cand l-ai pus nu mi-a gasit nimic, ca ala vechi imi dadea mesaje din doua in doua secunde cand ma uitam pe site-uri xxx cu cai morti"... FML

Edited by gumball3000, 04 October 2014 - 09:26.

Robiacs

Robiacs

White and Proud

• ID membru: 632,751
  • Locație: Eindhoven
Pe sistemul meu din semnatura nici nu se simte, insa l-am pus si pe pc-ul fratelui meu ( un celeron e3400 socket 775 si 4gb ram ) si pe laptop ( HP 635, e slab ) si isi dau duhul cu el :)

_-AppleS-_

_-AppleS-_

✮✮✮✮✮✮✮✮

• ID membru: 871,179
Bitdefender Free e doar antivirus . Daca vrei s-o arzi la maxim pe free ia Comodo Internet Security.

easy90rider

easy90rider

Senior Member

• ID membru: 197,522
  • Locație: Neumarkt Am Mieresch, Rumänien
L-am avut instalat pe un laptop, nu mi-a placut. Am avut IS2014 pe PC nu mi-a placut.
Nu mi-a placut in sensul ca ingreuna sistemul, comparativ cu Kaspersky.
Oare de ce il dau free daca e atat de bun...

Nero-d

Nero-d

je m'en fiche/pohui

intreb pentru ca Avira, cand deschideam folderul, sarea de 5 metri in sus:
accesul la fisierul cutare a fost blocat! contine nu stiu ce bălărie
asta nu... in carantina nu le muta... nu nimic (am si eu ca tot omul niste chestii nasoale prin PC, dar stiu de ele)

are el pe aici prin loguri ca a detectat nu stiu ce cookie-uri cu probleme dar de virusi nu zice nimic

Dany_Darke

Dany_Darke

Black widow, the chick who knows!

• ID membru: 867,106
  • Locație: Pe scaun
acu ceva ani, am incercat si eu Bitdefender Free Edition, am pus pe sistem fresh instalat, fiind un pc mai vechi, doar xp-ul mai putea duce la viteza rezonabila.
a mers ceva vreme, a avut niste virusi la un moment dat de care stiam, antivirusul a stat calm, am zis ca poate i-a blocat sau chestii de genul. dupa ceva vreme a inceput sa se miste din ce in ce mai greu, pana cand a ajuns sa deschida un browser in ~1 minut.
problema era evidenta ca era de la virusi, l-am scos si am pus kav. dupa ce a gasit vreo 700 de virusi cu troieni si toata suita posibila, a curatat tot si mergea xp-ul ca in prima zi, era fresh fresh, de atunci m-am jurat ca nu mai folosesc antivirusul de la bitdefender. pana cand a fost reinstalat din nou windowsul a mai mers ~2-3 ani.

ei se tot lauda ca au cea mai mare rata de detectie, ca au premii si alte alea, poate au, nu contest, insa asta este ploaie de vara in comparatie cu rezultatele de pe teren.

654321

654321

Active Member

• ID membru: 153,644
  • Locație: inside the mind of a machine

View PostDany_Darke, on 04 octombrie 2014 - 18:31, said:

acu ceva ani, am incercat si eu Bitdefender Free Edition, am pus pe sistem fresh instalat, fiind un pc mai vechi, doar xp-ul mai putea duce la viteza rezonabila.
a mers ceva vreme, a avut niste virusi la un moment dat de care stiam, antivirusul a stat calm, am zis ca poate i-a blocat sau chestii de genul.
Pai daca imi aduc bine aminte, acum cativa ani, Bitdefender nu avea motor in timp real la antivirusul free. El era bun doar sa scanezi tu si atat.

Edited by 654321, 04 October 2014 - 18:41.

Dany_Darke

Dany_Darke

Black widow, the chick who knows!

• ID membru: 867,106
  • Locație: Pe scaun
asta nu mai stiu acum, timpul a trecut si nu mai stiu cum era. dar totusi imi aduc aminte ca tot cerea sa-si faca update, dar nu vroia pt ca nu ii bagam acel cont pe site la ei. si mai dadea cate o eroare ca nu a gasit contul si ca nu vrea sa faca update. era o tampenie. in fine, de atunci mi s-a scarbit de ei si nu am mai vrut sa aud de produsele lor. am avut posibilitatea sa iau o licenta cu 50 de lei si am refuzat

yony80

yony80

Junior

• ID membru: 259,342
  • Locație: Brasov
il am si eu instalat de aproape 1 an de zile pe un sistem cu windows 7.pana acum a detectat doar niste site-uri infectate.in mare parte sunt atent cam ce butonez pe net,alte probleme nu am intampinat iar windowsul ruleaza perfect pana acum.

Nero-d

Nero-d

je m'en fiche/pohui

in urma cu cativa ani, ingreuna mult sistemul si nici cine stie ce rezultate nu avea
acum situataita s-a schimbat... conduce in majoritatea topurilor comparative
asta e argumentul care m-a determinat sa-l incerc.
acum ramane sa ma si convinga
ieri i-am simtit prezenta cand am observat ca a blocat niste frameuri si reclame in browser :)
malvarebytes n-are scanare in timp real dar mai reactioneaza si el la siteuri... din care cauza m-am decis sa bag si un antivirus totusi

mouse3

mouse3

Member

• ID membru: 583,947
  • Locație: Brasov
De unde sa descarc BD-ul total security,licenta pe 6 luni?
Mai este vreo promotie,ca eu nu am gasit niciuna.Posted Image

Anunturi

Bitdefender 2017 - reducere 50% Bitdefender 2017 - discount 50%

Afla mai multe despre gama de produse Bitdefender 2017 pentru acasa si beneficiaza de o reducere de 50%!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users