Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua
 sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...
 

Cand te muti...

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#145
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Vrand nevrand tot se fac comparatii. La naiba, eu fac comparatii si intre restaurante, unde se mananca mai bine un anumit fel, unde e recomandat sa mergi sa iei ciolan cu fasole, unde e bine sa mananci scaricica, unde se poate manca biftec tartar fara herpes a doua zi, etc. Si e normal pana la urma. Gustul nu e decat un simt educat, de aia unuia nascut in Romania i se pare normal sa manance vaca in timp ce un indian ar lesina la ideea asta, iar altii in tari indepartate (din fericire) mananca gandaci prajiti si ii considera o delicatesa, in timp ce eu cred ca as muri de foame cu ei in fata...

Si vb din experienta cu gustul de plastic. La 20 de ani nu stiam niciunul sa gatim, ea totusi mai mult decat mine, si prima ciorba putea lejer sa intre la categoria apa colorata cu vag gust de ciorba. La cartofi prajiti eram asi amandoi in schimb :D. Dupa 4-5 incercari si duplex live cu mama parca devenise mancabila. Dupa 1 an de sarguinta eram super incantat de rezultat iar acum, (alta fata, alta experienta de ani de zile) cand ajung acasa descopar ca imi place mai mult gustul de la casa noua ;). La asta ma refeream, nu la fite. Cine e fitos, sa se descurca :P

Edited by MembruAnonim, 21 October 2014 - 01:07.


#146
YourDreamComeTrue

YourDreamComeTrue

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 06.09.2014

View PostDeria_Leena26, on 20 octombrie 2014 - 23:36, said:

Referitor la zona, voi stiti ce va convine, in functie de oferta si de distanta fata de serviciu. Nu va grabiti, studiati bine piata si vizitati in tihna locuintele alese. Majoritatea proprietarilor cer chiria in avans pe 1 luna, 2, 3, plus garantie, contravaloarea unei chirii. Atentie si la acest aspect.

Multumesc frumos Deria. Sunt niste sfaturi foarte utile. Am cam urmat pasii astia si m-am lovit cam de toate cele enumerate de tine mai sus. Aseara am dormit in casa noua. Posted Image  Imi place foarte mult, e utilata cu tot ce trebuie. Sper sa ne acomodam repede. Cel mai greu a fost sa gasim ceva care sa ne placa. Weekendul trecut am stat numai pe site-uri de imobiliare si am avut mare noroc sa obtinem o vizualizare si sa ne placa suficient de mult incat sa zicem da pe loc. A fost totul asa rapid ca in momentul cand am zis ca maine venim sa achitam si sa ne mutam nici nu eram prea siguri ca avem toti banii aia. Nu ne-am gandit din timp sa punem special deoparte. Noroc ca ne-au mai ramas bani din vacanta.

Multumesc tuturor celor care mi-au impartasit din experienta lor. :)

#147
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006
Succes cu casa noua si tot ce implica asta!

#148
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008
YDCT, aveai atatea necunoscute si temeri, ca aveam impresia ca nu o sa te muti vreodata. Te-ai mutat totusi, aproape ca nu imi vine sa cred :rolleyes:

#149
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Viata nu e ferita de riscuri, cateodata e bine sa nu mergi pe 100% precautie, sa mai si te lasi dus de instinct. Si chiar daca dai cu capul de prag, o sa vezi ca daca inveti din greseli o sa ajungi sa zambesti de toate greselile care te-au facut mai intelept. Si mai batran :)

#150
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View PostMembruAnonim, on 21 octombrie 2014 - 09:05, said:

e bine sa nu mergi pe 100% precautie
Doar atunci se intampla lucruri minunate.

#151
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Doar atunci poti avea surprize. Placute sau neplacute, ce-i drept. Cand esti control freak nu ai emotii decat negative.

#152
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012

View PostMembruAnonim, on 21 octombrie 2014 - 13:07, said:

Doar atunci poti avea surprize. Placute sau neplacute, ce-i drept. Cand esti control freak nu ai emotii decat negative.
Cu timpul vei percepe surprizele neplacute ca fiind placute, bucuros ca ai iesit cu bine din situatia respectiva. La cateva secunde dupa ce era sa mor (mi s-a intamplat de mai multe ori) ma simteam ca un fel de Dumnezeu, dar mult mai puternic.Posted Image

#153
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,976
  • Înscris: 18.12.2007
Ce face adrenalina din oameni... Posted Image

#154
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Parca si conteaza cu ce ma imbat. Toti se imbata cu cate cava. Asta-i licoarea mea preferata.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate