Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Tuns cu forța de o profesoară, în fața colegilor.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
382 replies to this topic

#37
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008
De exemplu niste idioti cu parul lung si mintea scurta

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/E19EPlofKcY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Si niste baieti destepti si tunsi regulamentar

http://www.stiripesurse.ro/ponta-basescu-s-a-rotit-ca-un-titirez-extrem-de-meschin/

Edited by sailor62, 29 September 2014 - 19:49.


#38
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postlelali, on 29 septembrie 2014 - 19:43, said:

Posted Image da da.
O sa stau din profil, nici o grija. Posted Image


Iar tu esti elev. Tu vii sa te educi, nu sa-mi demonstrezi cat esti de jmecher, modern si mai stiu eu ce plm vezi tu pe MTV. Peste o luna vii cu cercel in putza ca stii tu ca la buda se fac experimente.

Da, as putea face un compromis daca ai fi olimpic, dar daca pana si pamantul e prost ca te tine... logic ca as masura peretii cu freza ta.


Uite, d-aia am renuntat la invatamant.

Invatamantul a avut doar de castigat. Sa mai faca la fel inca vreo cateva zeci de mii, si avem o sansa la evolutie. Si ca un sfat pe viitor, in caz ca te gandesti sa te intorci: nu te mai uita in chilotii elevilor.

#39
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Eu cand eram elev pe vremea lui Ceausescu, am patit asa:

Batut cu rigla la palma de nu mai puteam sa tin creionul in mana.
Tras de perciuni pana a ramas invatatoarea cu perciunul in mana (nu vreti sa stiti ce durere infioratoare).
Tras de urechi de ajungeam cu urechile acasa cat farfuria de la ceasca de cafea
Lipit guma de mestecat in par de cateva ori (m-a tuns maicamea zero sa ma satur)
Spalat cu mopul tot etajul scolii pentru rea purtare.
Pedepsit sa stau cate 1-2 ore dupa program sa scriu pedepse.
Etc.

Credeti ca a comentat maicamea vreodata ceva? Invatatoarea era dumnezeu. Si ne batea ca pe hotii de cai, nu misca unul in front, avea respectul nostru neingradit, atentia noastra maxima.

Eu cred ca mi-a prins bine in viata militaria aia trasa in clasele primare. Ne-a invatat respectul de dascal.

Edited by izometric, 29 September 2014 - 19:48.


#40
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View PostBob493, on 29 septembrie 2014 - 19:39, said:


Pentru ca esti profesoara lui, nu instructorul de la Hitlerjugend. Cum naiba ajung asemenea specimene sa lucreze in invatamant, e o problema care ma depaseste.



cu cati copii ai lucrat tu vreodata? dar cu cate grupuri de copii ai lucrat vreodata? de ce varsta? cum te impuneai? da cum te impui daca sunt constant conectati pe facebook de pe telefoane, nu merita nici sa treaca clasa dar daca nu ii treci vin parntii si bat cu pumnul in masa? crezi ca iti pastrezi impartialitatea daca iti pasa de copii aia? cand iti vine unu la tabla si nu stie nimic desi vorbim de chestii de baza, si isi flutura intre "nu stiu"-uri bretonul din ochi sau intarzie dimineata 20 de minute dar vine machiata si aranjata ca din cutie crezi ca te poti abtine sa zici calm asta e? DACA ITI PASA? profesorii buni tin la copii lor. si cand tii la cineva vrei sa il ajuti sa se schimbe in bine si uneori e nevoie de tough love pt asta. nu zic agresivitate verbala dar impunerea regulamentului e o solutie.

#41
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View Postsailor62, on 29 septembrie 2014 - 19:45, said:

De exemplu niste idioti cu parul lung si mintea scurta

Pisi, vorbim de elevi.

View PostBob493, on 29 septembrie 2014 - 19:45, said:


Invatamantul a avut doar de castigat. Sa mai faca la fel inca vreo cateva zeci de mii, si avem o sansa la evolutie. Si ca un sfat pe viitor, in caz ca te gandesti sa te intorci: nu te mai uita in chilotii elevilor.
Nu prea ai cum, ca e moda cu pantalonii in vine, decolteu in talpi si atitudine de ratat in devenire. Nu ai cum, serios.

#42
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011

View Postnastyworld, on 29 septembrie 2014 - 19:44, said:

Da exact, SUA au educatie varza,de asta ei sunt putere mondiala si noi vai de capu nostru,de superiori ce suntem.
Aici n-ai nimerit-o. La capitolul invatamant preuniversitar, SUA stau extrem de prost (asa cum s-a scris mai sus). In ceea ce priveste universitatile americane, e cu totul alta poveste si, pana la urma, elitele scolite in acele universitati de top ajuta natiunea americana sa fie ceea ce este.

#43
RonerT

RonerT

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 29.09.2014
Nu cred că ar fii niciodată normal aşa ceva, nici acum 200 de ani nici acum. Profesorii ăia trebuie bătuţi până se învaţă minte. Că altfel nu merge cu ei , normal nu toţi , dar cei care merită adică majoritatea.

Edited by RonerT, 29 September 2014 - 19:50.


#44
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View Postnastyworld, on 29 septembrie 2014 - 19:44, said:

Da exact, SUA au educatie varza,de asta ei sunt putere mondiala si noi vai de capu nostru,de superiori ce suntem.
Traiasca partidul si tovarasii Ponta si Stalin!!Posted Image Ce ne-au redat mandria!!Posted Image

putere mondiala nu sunt din cauza educatiei. ba pardon, sunt. ca au oamenii una din putinele optiuni de viitor sa se bage in armata dupa liceu. si cine are sansa de mai sus ajunge foarte sus. sunt 2 paturi ale societatii in sua. saraci de numa si putred de bogati. patura de mijloc a disparut aproape de tot. nu intelegi chiar deloc cum merg treburile. suedia nu e asa "putere mondiala" insa e una din cele mai bune sisteme de educatie si o populatie care beneficiaza de echilibru la conducere. puterea mondiala vine din ambitia liderului nu din lupta poporului. foarte greu intelegeti...

#45
superm

superm

    The difference is...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,770
  • Înscris: 30.07.2008

View PostBob493, on 29 septembrie 2014 - 19:34, said:


Nu avem educatie si din cauza profesorilor ca tine, cu scoala de pedagogie facuta pe vremea lui Stalin. Scoala e scoala, ai zis-o bine. Atata timp cat isi vede de ea, nu te f-te pe tine grija cat fard are pe ochi. Mama voastra de comunisti, nu mai scapam odata de voi...

In liceu aveam parul suficient de lung Posted Image  , depasea linia umerilor ... Aveam profesori care la inceputul anilor de liceu (clasa a IX a) comentau pe baza acestei "frizuri" ...doar comentau . Dupa cateva luni si cateva lucrari si controale s-au linistit . O singura data am inteles de ce , la o ora un alt coleg a fost avertizat sa se tunda ca are parul cam lung dar a comentat ca mie de ce nu mi se face aceeasi observatie . In acel moment profesoara a spus : PE EL NU IL INCURCA LA INVATAT ! Am trait netraumatizat pana in clasa a XII a cand m-am plictisit si m-am tuns  ... Nimeni nu s-a luat de freza mea atat timp cat am invatat !
Cum o fi in cazul de fata nu stiu dar adevarul sigur e la mijloc ...

#46
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
Izometric, zice ca te-a batut profesoara si ti-a prins bine. Is curios castigi peste 2000 de euro pe luna?

Eu da, chiar mai mult ( doar inginer, in romania )Si pe mine m-a batut o profesoara. Apoi a venit parinitii mei, si au batut-o de fata cu toata clasa ( nu, nu sunt tigan ). Dupa ce am vorbit cu ei, peste multi ani, mi-au zis ca profesoara era fustrata ca a parasit-o sotul , si se razbuna pe elevi.

Ce legatura are salariul ma intrebi ? .. poi daca imi acceptam soarta ca asa e sistemul, si ce zice "dumnezeu" poate nu as fi avut incredere in mine, sa imi negociez un salar foarte bun. Poate credeam ca ce primesc, aia merit.

Orice ar zice lumea, un profesor nu are voie sa atinga un elev. Ala care il atinge e cioban, nu profesor.

#47
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postlorelei20, on 29 septembrie 2014 - 19:47, said:

cu cati copii ai lucrat tu vreodata? dar cu cate grupuri de copii ai lucrat vreodata? de ce varsta? cum te impuneai? da cum te impui daca sunt constant conectati pe facebook de pe telefoane, nu merita nici sa treaca clasa dar daca nu ii treci vin parntii si bat cu pumnul in masa? crezi ca iti pastrezi impartialitatea daca iti pasa de copii aia? cand iti vine unu la tabla si nu stie nimic desi vorbim de chestii de baza, si isi flutura intre "nu stiu"-uri bretonul din ochi sau intarzie dimineata 20 de minute dar vine machiata si aranjata ca din cutie crezi ca te poti abtine sa zici calm asta e? DACA ITI PASA? profesorii buni tin la copii lor. si cand tii la cineva vrei sa il ajuti sa se schimbe in bine si uneori e nevoie de tough love pt asta. nu zic agresivitate verbala dar impunerea regulamentului e o solutie.

Doamne, ce de tampenii. Invatatoareo, treaba ta e sa ii predai copilului programa scolara, si daca chiar iti pasa, sa o faci intr-un mod cat mai atractiv pentru el. Educatia e treaba parintilor, deci nasul tau stalinist nu are ce cauta in oala aia. Daca are probleme comportamentale, vorbesti cu parintii si daca nu se corecteaza, iei masuri. Daca problema ta e ca are parul vopsit roz, bretonul lung si adidasi aurii, locul tau nu e in invatamant ci in lagarele de reeducare din Coreea de Nord. Deja mi-e groaza la gandul ca pana copilul meu va ajunge la scoala, inca nu vor fi murit toate fosilele comunistoide care nu ar fi trebuit niciodata sa calce intr-o unitate de invatamant.


P.S. Gramatica limbii romane nu e o conditie obligatorie ca sa lucrezi in invatamant? Jesus, si mai emiti si judecati de valoare...

Edited by Bob493, 29 September 2014 - 19:59.


#48
casablanca1000

casablanca1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,157
  • Înscris: 25.08.2011
Daca pustiul nu facea galagie la ore si-si vedea de treaba, atunci ce relevanta avea freza lui?
Profa aia se comporta ca o baba NeFe chinuita de simptome de menopauza si se descarca pe unii mai slabi ca ea.   Posted Image Sa se ia de mana cu colega ei de breasla (alta proasta si aia) care a scos elevele in curtea scolii sa le verifice daca poarta chiloti

#49
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012
Sincer, copii din ziua de azi sunt varza la capitolul respect. Am avut si eu profesori severi, dar nimeni nu si-o lua in freza asa degeaba fara s-o merite. Pun pariu ca acel "elev" a facut ceva de a provocat. Scoala trebuie sa te invete sa respecti reguli, daca nu respecti la scoala nu vei respecta nici in viata. Si la multe joburi trebuie sa fii la costum si tuns, si nu mai comenteaza nimeni ca e comunist. La scoala nu-ti arati curu in colanti si nici nu vii cu atitudine de smecher. Ce dreaq v-ati tampit?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZM14wzRaMaw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#50
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
Am asistat la asa ceva in timpul scolii. Era anul 1994 (ce-am imbatranit) iar un baiat cu 3 ani mai mare facea parte dintr-o familie in care tatal era roacăr. Fiul era incurajat din familie sa poarte frizura de "satanist" (sau maica-sa stia sa tunda numai lung ?).
Profesorul de matematica si cel de educatie tehnologica au pus un scaun in centrul curtii scolii, au strans pe toata lumea si au luat-o la fuga prin scoala sa-l prinda pe roacar. L-au prins, l-au tuns, toata lumea a ras (patitul isi freca chelia razand si el) SI NU A ZIS NIMENI NICI PÂS!
In cazul asta tunsoarea era folosita pentru a sfida profesorii si pentru a se ridica deasupra celorlalti prin tupeu si smechereala. Sunt sigur ca profesoara i-a zis de 100 de ori sa vina tuns iar parintii i-au tinut partea (chiar daca nici ei nu erau de acord cu tunsoarea dar cand se zgandare romanul la tupeu...).

Pe vremea mea, maică, daca iti luai o palma la scoala sa fii sigur ca-ti luai una si acasa.

Edited by John_Biggun, 29 September 2014 - 20:01.


#51
sailor62

sailor62

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,208
  • Înscris: 28.07.2008

View Postlelali, on 29 septembrie 2014 - 19:49, said:

Pisi, vorbim de elevi.


Vorbesc in cunostinta de cauza , d'aia m'am bagat in discutie, fi'miu a fost in primii 5 de la liceu si mereu avea probleme de genul cu idiotu de director crescut si facut de comunisti.
Deci da vorbim de elevi si nu de soldati, vorbim de scoala si nu de armata.

#52
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View PostBob493, on 29 septembrie 2014 - 19:53, said:


Doamne, ce de tampenii. Invatatoareo, treaba ta e sa ii predai copilului programa scolara, si daca chiar iti pasa, sa o faci intr-un mod cat mai atractiv pentru el. Educatia e treaba parintilor, deci nasul tau stalinist nu are ce cauta in oala aia. Daca are probleme comportamentale, vorbesti cu parintii si daca nu se corecteaza, iei masuri. Daca problema ta e ca are parul vopsit roz, bretonul lung si adidasi aurii, locul tau nu e in invatamant ci in lagarele de reeducare din Coreea de Nord. Deja mi-e groaza la gandul ca pana copilul meu va ajunge la scoala, inca nu vor fi murit toate fosilele comunistoide care nu ar fi trebuit niciodata sa calce intr-o unitate de invatamant.

1 la mana nu sunt invatatoare.
2 la mana care is masurile pe care le iei? eu am zis clar ca impui regulamentul nu violenta.
3 la mana ti se pare ok la 13 ani sa evolueze asa? vorbesti cu parintii ca nu e in regulament. chiar nu intelegi conceptul de respect? e din aceeasi clasa cu oamenii de exemplu tatuati pe fata. trebuie sa fie extraordinari sa poata fi angajati.
4 la mana inceteaza cu comunismul. esti traumatizat? da-i drumul. mergi in sua. te tine cineva aici? asta nu e comunism. e ramasita de bun simt, pierdut si ala in generatia de azi.

#53
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View Posttaosil, on 29 septembrie 2014 - 19:53, said:

Izometric, zice ca te-a batut profesoara si ti-a prins bine. Is curios castigi peste 2000 de euro pe luna?

Eu da, chiar mai mult ( doar inginer, in romania )Si pe mine m-a batut o profesoara. Apoi a venit parinitii mei, si au batut-o de fata cu toata clasa ( nu, nu sunt tigan ). Dupa ce am vorbit cu ei, peste multi ani, mi-au zis ca profesoara era fustrata ca a parasit-o sotul , si se razbuna pe elevi.

Ce legatura are salariul ma intrebi ? .. poi daca imi acceptam soarta ca asa e sistemul, si ce zice "dumnezeu" poate nu as fi avut incredere in mine, sa imi negociez un salar foarte bun. Poate credeam ca ce primesc, aia merit.

Orice ar zice lumea, un profesor nu are voie sa atinga un elev. Ala care il atinge e cioban, nu profesor.

asta ti se pare tie o lectie de viata buna de dat unui copil? sau mai multor copii? mizerabil.

#54
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
@lorelei20 stii ca respectul se castiga nu se impune nu ?

Daca ma iau dupa gandirea ta, daca eu am 2 m si 100 de kile pot sa ii cer lui ala de 1.60 si 50 de kile, sa ma respecte .. doar is mai mare.

Asa si profesorii, fac ce vor cu elevii, ca pot si is mai mari. E normal cand cresc, copii aia sa fac ce vor la aia mai slabi.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate