Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Tuns cu forța de o profesoară, în fața colegilor.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
382 replies to this topic

#19
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View Postlorelei20, on 29 septembrie 2014 - 19:14, said:

fara machiaj excesiv
Cand am lucrat in invatamant, aveam cateva ore si la gimnaziu. O singura data am trimis o eleva de clasa a VII-a parca, sa se spele sau sa o aduca pe maica-sa. Era machiata gen Marilyn Manson, horror arata.

A venit maica-sa, m-a facut cu ou si cu otet ca deh, daca ea nu are nimic impotriva cine sunt eu sa comentez? A avut nota scazuta la purtare, la orele mele a lipsit.


Maaaari sechele a avut saracuta, nu a terminat nici 8 clase ca... s-a maritat.



Din punctul meu de vedere, bine i-a facut. Scoala e scoala, nu discoteca, nu podium, nimic.  Ne mai plangem ca nu avem educatie, ca respect pentru e in cantitati industriale. Mhm.

#20
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Se spune ca agilitatea mea s-a nascut atunci cand invatatoarea (o amica de-a mamei mele) a incercat sa - mi dea cu batul peste mana. Ii multumesc pe aceasta cale invatatoare-i care m-a atins de vreo 1-2 ori din 5 incercari pentru ca mai tarziu am invatat sa fug mai iute decat golanii din cartier!

#21
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011

View Postalexman6x6, on 29 septembrie 2014 - 19:21, said:

Va concluziona ca o mustrare este suficienta si va permite in continuare unui astfel de specimen uman sa fie cadru didactic .
Da, din pacate va permite in continuare si unui astfel de specimen uman sa fie elev la scoala respectiva, dandu-i de inteles ca poate sa incalce cate reguli vrea neuronu' lui, ca nu pateste nimic.

#22
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View Post-same-, on 29 septembrie 2014 - 19:29, said:

Așteptăm și varianta în română a acestui post.

iti lipsesc virgulele? mbine. hai sa scriem corect pt dumitale.

la mine in liceu, pt ca au ras de un profesor ca era mai gras omu, au ajuns cei mai de fite si populari tipi din scoalal(cu bolidele parcate in fata scolii) sa spele cu periuta de dinti ornamentele de la scara profesorala de metal. 1 saptamana intreaga. asta in 2010 cred la cel mai bun liceu din orasul meu. asa ca, nu trebuia tuns de ea, dar trebuia trimis acasa cu atentionare de tuns si, daca nu se respecta, suspendare si pana la exmatriculare si scaderea notei la purtare.

#23
myke58

myke58

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 13.03.2012
Si eu am ramas traumatizat pe viata acum 35 de ani,in armata,cind nesimtitul ala de maior comandant de companie m-a obligat sa-mi dau mustata jos fiindca asa a vrut muschii lui.De atunci am cosmaruri noaptea ,visez un balaur cu foarfeci de taiat gardul viu care da buzna peste mine si-mi taie mustata si parul(de fapt chestia cu parul e alegorica ptr ca nu mai am breton de vreo 10 ani din cauze naturale).Hai ba lasati-o balta cu traumatizarea asta,pun pariu ca pisoiul ala mic avea si cercel in ureche,un tatuaj cu Rambo pe spate si asculta manele in casti.Cred ca mai traumatizati sunt amaritii aia de profesori care nu mai au loc sa-si parcheze Daciile de BMW-urile alea de fite si vin imbracati de la SH.Ce sa spun,s-a oripilat pisoiasul ca a ramas fara 2 cm de par.Hai sictirPosted Image

#24
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007

View PostWilberforce, on 29 septembrie 2014 - 19:10, said:

Asta cam are iz penal, (aproape) vătămare corporală...
Ma indoiesc.
Poti extinde?

#25
Broke

Broke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 691
  • Înscris: 06.09.2014

Quote

Se intampla in Romania,tara U.E 2014,credeti ca este normal? In care tara europeana se mai practica asa ceva?

Am spus-o cu alte ocazii, o spun si acum. Nu toti merita sa fie profesori. Foarte multi sunt doar niste frustrati care isi varsa nervii pe copii, care, nu au nicio vina. E adevarat, generatia actuala e plina de copii care nu stiu ce este ala respectul, bunul simt, si multora le lipsesc cei 7 ani de acasa. Ca profesor, e greu sa te faci inteles in fata unui grup numeros. Iar ei sunt ca niste maimute, copiaza unii de la altii, mai ales comportamentele deviate. Unde predau eu, nu admit lipsa de respect, iar elevii care nu pot intelege ca scoala e un mediu unde trebuie sa existe colaborare de ambele parti, parasesc sala. Nu le dau note mici, nu le pun gand rau, nu ii amenint. Ca profesor trebuie sa inveti sau sa stii cum sa atingi copilul (moral) astfel incat sa-si constientizeze greselile si sa isi doreasca sa le indrepte. Profesoara respectiva se crede stapana pe copiii pe care s-ar presupune ca trebuie sa ii modeleze. Eu as lua masuri drastice, si as pune-o sa-si aleaga alta profesie.

#26
alexman6x6

alexman6x6

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 18.07.2014

View Postflomelomanul, on 29 septembrie 2014 - 19:31, said:

Da, din pacate va permite in continuare si unui astfel de specimen uman sa fie elev la scoala respectiva, dandu-i de inteles ca poate sa incalce cate reguli vrea neuronu' lui, ca nu pateste nimic.
Nu-i chiar asa . Cand va creste si va deveni major , daca incalca anumite reguli se cheama ca savarseste fapte penale . Alea se pedepsesc cu parnaie .
Pana atunci, este minor . Persoanele majore trebuie sa-si infraneze instinctele agresive atunci cand interactioneaza cu minorii .

#27
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
mai romanilor, nu conteaza cum te imbraci, cum te tunzi cum te machiezi. Nu judeci o carte dupa coperta nu? ... un profesor bun stie sa isi faca elevul cu vorba buna, si exemplu viu, nu prin violenta, si putere data de job. Daca asta se intampla in orice tara civilizata, acel profesor era arestat. Aici e normal, e vina unui copil , normal.

Stiu ca sunt roman, dar uneori ma dezgusta cat de incuiati suntem ca natie .. dar na, nu alegi unde te nasti.

#28
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Eu nu stiu de ce atat scandal. Din partea mea pot veni oricum la scoala, atat timp cat fac treaba. In locul timpului si resurselor investite in prostia asta (cercetari, procese?) mai bine invatau ceva. Dar da, e mai important "respectul" copiilor fata de scoala, care se pare ca sta in haine si accesorii decat in invatatura.

#29
nastyworld

nastyworld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 16.09.2014
Daca este asa de normal ca baietii sa aiba par scurt in scoala,de ce in SUA,au voie sa stea cu el pana si despletit pana la cur?
In SUA nu sunt restrictionati la tinuta in scoli.

Edited by nastyworld, 29 September 2014 - 19:37.


#30
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007

View PostBob493, on 29 septembrie 2014 - 19:34, said:



Apropo de subiectul topicului, chiar astazi o colega mai in varsta, iesea nervoasa din birou spunand ca se duce la scoala sa discute cu diriginta fiicei ei (in varsta de 15 ani) pentru ca s-a luat de ea pe motiv ca purta sutien cu push up. Posted Image

#31
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010

View Postlelali, on 29 septembrie 2014 - 19:36, said:

No, vezi? Daca tu nu ma respecti, io de ce nu m-as caca in freza ta? Posted Image

Pentru ca esti profesoara lui, nu instructorul de la Hitlerjugend. Cum naiba ajung asemenea specimene sa lucreze in invatamant, e o problema care ma depaseste.

#32
lorelei20

lorelei20

    matza rasfatata

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,395
  • Înscris: 23.03.2011

View Postnastyworld, on 29 septembrie 2014 - 19:36, said:

Daca este asa de normal ca baietii sa aiba par scurt in scoala,de ce in SUA,au voie sa stea cu el pana si despletit pana la cur?
In SUA nu sunt restrictionati la tinuta in scoli.

sua e exemplu de educatie? un copil de clasa 5 de-a noastra are cunostinte de copil de clasa a 8-a la ei. au un sistem facut sa dezvolte forta de munca si orice evolutie peste sa fie costisitoare si un efort incredibil.

nu vorbiti cand nu stiti nimic. educatia din romania este una chiar buna pe nivel mondial. problema e o generatie extrem de dificila pe care nimeni nu e pregatit sa o ghideze. exista un curent al superioritatii asupra autoritatii prezent in tinerii romani care e extrem de riscant pe termen lung. vor sa fie sefi dar nu sunt capabili sa aiba cunostinte nici cat un muncitor. cand vezi un pusti de 7 ani urland la invatatoare ca e o javra imputita pt ca nu ii lasa la fara zece din clasa ci mai sta 2 secunde sa isi termine propozitia...

#33
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
http://www.ziare.com...atii-au-1287011

De asemenea, profesorilor le sunt interzise agresiunile fizice si tratamentele umilitoare, sub orice forma.

Hai sa vad, care mai zice ca e vina copilului.

#34
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View PostBob493, on 29 septembrie 2014 - 19:38, said:

Pentru ca esti profesoara lui, nu instructorul de la Hitlerjugend. Cum naiba ajung asemenea specimene sa lucreze in invatamant, e o problema care ma depaseste.
Iar tu esti elev. Tu vii sa te educi, nu sa-mi demonstrezi cat esti de jmecher, modern si mai stiu eu ce plm vezi tu pe MTV. Peste o luna vii cu cercel in putza ca stii tu ca la buda se fac experimente.


Uite, d-aia am renuntat la invatamant.

Edited by -Diana-, 01 October 2014 - 15:24.


#35
nastyworld

nastyworld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 16.09.2014

View Postlorelei20, on 29 septembrie 2014 - 19:43, said:

sua e exemplu de educatie? un copil de clasa 5 de-a noastra are cunostinte de copil de clasa a 8-a la ei. au un sistem facut sa dezvolte forta de munca si orice evolutie peste sa fie costisitoare si un efort incredibil.

nu vorbiti cand nu stiti nimic. educatia din romania este una chiar buna pe nivel mondial. problema e o generatie extrem de dificila pe care nimeni nu e pregatit sa o ghideze. exista un curent al superioritatii asupra autoritatii prezent in tinerii romani care e extrem de riscant pe termen lung. vor sa fie sefi dar nu sunt capabili sa aiba cunostinte nici cat un muncitor. cand vezi un pusti de 7 ani urland la invatatoare ca e o javra imputita pt ca nu ii lasa la fara zece din clasa ci mai sta 2 secunde sa isi termine propozitia...

Da exact, SUA au educatie varza,de asta ei sunt putere mondiala si noi vai de capu nostru,de superiori ce suntem.
Traiasca partidul si tovarasii Ponta si Stalin!!Posted Image Ce ne-au redat mandria!!Posted Image

Edited by nastyworld, 29 September 2014 - 19:46.


#36
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,548
  • Înscris: 24.01.2007

View Postlelali, on 29 septembrie 2014 - 19:43, said:

Posted Image da da.
O sa stau din profil, nici o grija. Posted Image
Abia astept. Posted Image


Cum ai reusit tu sa traumatizezi o generatie intreaga de invatacei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate