Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

voices yamaha

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Marele_mic93

Marele_mic93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.07.2014
Salut! Am niste mp3-uri care imita sunetele unui instrument (isokratima) si as vrea sa le introduc in orga mea, am o yamaha psr e 423, si habar n-am cum as putea sa fac asta, daca trebuiesc convertite sau cu ce program mai exact. Astept idei :D

#2
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,054
  • Înscris: 10.09.2005
Nu se poate asa ceva, doar pe orgi profi care suporta sampler de tonuri. Poti baga doar ritmuri, instrumentele le folosesti pe cele incluse in orga sau poti folosi One Man Band cu Virtual Midi Synth si un pack de instrumente(soundfont) daca nu iti plac cele din orga dar asta inseamna ca ai nevoie de un pc si un cablu midi.

Attached Files

  • Attached File  rr.PNG   8.88K   3 downloads

Edited by gerbil, 24 September 2014 - 14:12.


#3
Marele_mic93

Marele_mic93

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.07.2014
am un cablu cu care il conectez la pc, am mai bagat style-uri cu el.. dar vreo metoda prin care sa fac un pian virtual pe pc cu aceste sunete sau un pian in care le introduc pur si simplu? m-as multumi sa le folosesc si pe pc

#4
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,054
  • Înscris: 10.09.2005
Trebuie sa cauti VST-uri cu acele instrumente pe care le poti folosi in orice program de editat muzica gen Mixcraft. Dar asa poti canta doar la clapa, fara ritm. Pentru a folosi mp3 samples ca tonuri cred ca se poate cu Kontakt sau Albeton, dar tot asa nu poti canta cu ritm. Totusi nu am auzit de acest instrument si nici google nu zice nimic de el. Esti sigur ca se cheama isokratima?

Edited by gerbil, 24 September 2014 - 21:06.


#5
adyta66

adyta66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 13.10.2014
buna seara.am si eu o orga yamaha DGX 520 si vreau sa stiu daca pot lua muzica (negative) de pe calculator si sa le pun pe un stick si apoi sa se auda in orga sa pot canta dupa ele.se poate ?daca vrea cineva sa ma ajute...

#6
Akaatzuky2017

Akaatzuky2017

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.05.2017
Salut , ma poate ajuta cineva cu niste tonuri pentru orga yamaha, sa fie tonuri pentru armonie in general ritm
Multumesc frumos !!!!!!!!!!!!!!!!!
Astept parerile voastre !!!!!!!!!!!!!<3

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate