Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

se poate inlocui decodorul sd cu card cam?

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007
Daca inlocuiesc un tv vechi crt, cu un tv nou lcd cu ci+, ca sa am televiziune digitala si sa folosesc o singura telecomanda trebuie introdus un card cam de la RDS. Dar decodorul sd devine inutil, si nu am la ce sa il mai folosesc.

La RDS, exista posibilitatea sa inlocuiesc un decodor sd cu un card cam ? Daca nu, atunci exista posibilitatea sa imi reduca din pretul unui card cam, daca le dau decodorul sd ? Daca nu, atunci RDS primeste inapoi decodoare sd vechi, si le da mai departe la cei care nu au ?

Edited by CTU99, 24 September 2014 - 00:39.


#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,545
  • Înscris: 07.02.2003
Bineinteles ca exista. Faci comanda la card CI+ si cand iti vine iei cu tine vechiul receptor SD cu toate accesoriile lui si-l predai si o sa-ti faca custoria pe card.

#3
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Da, cum spune si colegul de mai sus, asa am facut si eu si a fost de completat doar cateva hartoage si predat vechiul echipament exact cum l-au livrat ei, uzura e fireasca si nu se leaga de ea, dar sa fie complet.

#4
escu69

escu69

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 19.02.2008
Sau pastrezi si decodorul, si cardul. Pentru card platesti in plus 3 lei pe luna. Eu am si decodor SD (l-am dus la tara), si HD, si card. Primul e gratuit, pentru HD platesc 5lei/luna si pentru card 3lei/luna.

#5
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,792
  • Înscris: 08.02.2007
Asa am facut si eu.
Am luat de la Digi Smart Cardul, desi aveam si decodorul. Extra 3 lei lunar sau aveam posibilitatea sa il cumpar (100 si ceva de lei).
Inca ma gandesc daca sa predau vechiul decodor, dar cine stie la ce imi va trebui, iar 3 lei lunar parca nu e o gaura asa mare...

#6
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
scapa de el, nu iti va folosi la nimic
doar daca ai de gand sa revii la un tv antic cu tub...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate