Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Lenovo A328

- - - - -
  • Please log in to reply
2799 replies to this topic

#37
bogdantecsoiu

bogdantecsoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.05.2013
Chiar asa. Cu garantia, cand cumperi de la rds, cum e? In special la a328

Edited by bogdantecsoiu, 21 October 2014 - 19:57.


#38
sebastian_dorca

sebastian_dorca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.06.2014
Azi a venit telefonul. Am comandat si un Philips S388,dar am ales sa iau Lenovo Posted Image
Telefonul chiar arata si se misca bine,la prima vedere. E destul de complicat de aranjat iconitele pe ecran,meniul pare mai incurcat...sau am fost eu obisnuit cu Samsung.
Pozele facute azi....nu ma asteptam la o calitate foarte buna,dar nu sunt nici chiar atat de rele.

Attached Files


Edited by sebastian_dorca, 22 October 2014 - 11:39.


#39
Cataa77

Cataa77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.10.2014
Din cate vad sunt unul dintre cei mai norocosi am primit telefonul exact la o saptamana de la comanda.
Cei care mai aveti telefonul, voi puteti descarca aplicatiile direct pe card?? Daca nu, de ce??

#40
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 06.02.2012
L-am luat astazi ,pozele sunt bunicele, sunetul e bun, meniul e mai greoi.
Ce mi-a placut e ca poti dezinstala multe aplicatii preinstalate fara sa fac root.

#41
Cataa77

Cataa77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.10.2014
Chiar nimeni nu stie de ce nu pot folosi cardul sd? adica sa instalez aplicatiile/ jocurile gen asphalt 8 / fifa 15 direct pe card????

#42
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Setări - Toate setările - Stocare - Disc de scriere implicit = Card SD .

Și-a făcut , deja, primul update. Durează vreo câteva minute bune și după revenire la setări fabrică. I-am dat că , oricum era gol.
Lancher-ul Lenovo e ciudat , dar mai stau cu el .
Sunt aplicații ce se pot dezinstala și aplicații ce se pot dezactiva. Încă n-am root.
Telefonul este mediu. Face de toate fără să exceleze.
Încă n-am găsit suport Miracast.
Încă n-am găsit posibilitatea de a-l face să nu-mi mai arate sim2 ( atâta timp cât folosesc doar sim1).
Ecranul e ok.
Pe wifi se conectează la 150 Mbps ( N draft).

În aplicația youtube nu vrea să treacă de 460p. Se vede bine , dar nu perfect.

Am instalat Here Maps , găsește foarte repede sateliții.

#43
Cataa77

Cataa77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.10.2014
Conu am facut ceea ce ai spus tu dar tot nu merge...

Edited by Cataa77, 23 October 2014 - 08:24.


#44
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Mai asteptam ...... macar e setarea facuta .

#45
St3ff

St3ff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 03.08.2005

View Postleomagic44, on 13 octombrie 2014 - 18:30, said:

Sa ne zici cum se misca.
Este foarte ok pentru un utilizator  mediu. Destinatia lui este catre o persoana doar pentru whatsapp si functie de telefon -  sunt foarte multumit de cum se comporta. Intre timp l-am testat eu si cu browsing si facebook....functioneaza decent. Ce nu-mi place tastatura, este sub orice critica...........sau m-am obisnuit eu cu telefoane mai mari de 5inch .... eu unu tastez foarte greu.......chiar mai repede decat proceseaza el. Folosind aplicatia Swype este un pic mai bine.
Bateria tine destul de bine .. peste 24 de ore.

View Postbogdantecsoiu, on 14 octombrie 2014 - 18:21, said:

Asta inseamna ca maine te duci sa il ridici? sau ca urmeaza sa vina la cel mai apropiat punct de prezenta si de acolo sa il ridici?
Daca a primit unul sms ca e pe stoc, inseamna ca a venit lotul cu lenovo, deci in urmatoarele zile ar trebui sa primim toti cei care au comandat telefoanele, nu?
NU a venit LOTUL.........a venit doar comanda mea. Cand am intrebat daca are si pe alb........raspunsul a fost : "e singurul"

View Postadrian_bloju, on 17 octombrie 2014 - 10:39, said:

Pana la urma ai ridicat sa nu telefonul?
Da.. doar ca am anuntat pe alte topicuri, aici am uitat sa mai intru.

Una din probleme gasite (inafara de tastatura) ............Haptic feedback de la toate profilele audio se ACTIVEAZA dupa ce restartezi telefonul (sau il inchizi-deschizi). Pe mine ma incurca ......... si nu stiu unde sa raportez aceasta problema......pe site la lenovo nu gasesc nimic.

LE:+ nu se poate scoate shutter sound-ul de la camera.

Edited by St3ff, 23 October 2014 - 12:23.


#46
bogdantecsoiu

bogdantecsoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.05.2013
Astazi am ridicat si eu telefonul. Sunt destul de multumit de el. Doar castile si camera sunt dezamagitoare din punctul meu de vedere. Pe facebook/instagram/whatsup, si restul merge foarte bine. acum vreau sa descarc si un joc care cere mai multe resurse sa vad cum se descurca. In mare parte sunt multumit. Pentru 400 ron mi se pare cel mai bun.


L.E. eu am 2 simuri(cosmote + digi). Cand vreau dezactivez Digi din setari. si nu imi arata nimic. Tot ce vad e un semn langa ceas cu un sim dezactivat

Edited by bogdantecsoiu, 23 October 2014 - 13:31.


#47
bogdantecsoiu

bogdantecsoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.05.2013
A reusit cineva sa faca root? Daca da, cum?

#48
Cataa77

Cataa77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 22.10.2014
Nu pot descarca aplicatiile direct pe card pentru ca nu e root-at?

#49
bogdantecsoiu

bogdantecsoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.05.2013
da. Si rootarea asta vad ca pentru acest telefon nu se face asa usor. + ca mi-e teama pentru garantie

#50
sebastian_dorca

sebastian_dorca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.06.2014
Am comandat acest telefon fara sa stiu cum arata,luand in considerare configuratia si pretul. Dupa 2 luni de asteptare am comandat si un Philips S388,urmand sa-l ridic pe cel care vine primul. Ca un facut,au venit amandoua deodata Posted Image
Le-am vazut doar in cutie,asa ca am ales Lenovo pt brand si pt bateria mai mare. Dupa o zi de utilizare sunt aproape hotarat sa renunt la el,doar ca mi-e teama ca nu prea mai am cum sa-l returnez. Sunt total dezamagit de baterie: dupa aprox. 2 ore de utilizare normala (cateva telefoane,putina navigare pe net si aplicatii uzuale ruland in fundal) bateria a scazut la 80%. Tot azi,de la 50% a scazut in 3 ore la 6%.
Nu mai spun ca dupa o zi am luat si Philips-ul S388....o bijuterie. Nu stiu inca cum se comporta,dar la design si meniu este 10 clase pe langa Lenovo. Inchipuiti-va o caramida langa un telefon extrem de elegant.

Edited by sebastian_dorca, 23 October 2014 - 22:15.


#51
rstefan31

rstefan31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 09.08.2009

View PostCataa77, on 22 octombrie 2014 - 13:54, said:

Din cate vad sunt unul dintre cei mai norocosi am primit telefonul exact la o saptamana de la comanda.
Cei care mai aveti telefonul, voi puteti descarca aplicatiile direct pe card?? Daca nu, de ce?? Sibiul e mai tare,e orasul lucrului bine facut!!! Aseara pe la ora 21 l-am comandat si dimineata asta la 8 am primit sms sa-l ridic!


#52
bogdantecsoiu

bogdantecsoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.05.2013
tocmai ce am sunat la service-ul la care am garantia la lenovo si i-am intrebat daca in cazul rootari, mai e valabila garantia. Tipul de acolo a zis ca da, atata timp cat nu apar inverventii fizice neautorizate asupra telefonului (a mai precizat si ca rootare/resoftarea nu intra in categoria asta).

As putea sa rootez telefonul intru-un magazin/service, undeva? Eu nu am reusit cu nici o aplicatie.

A reusit cineva sa mute aplicatiile pe card extern? Am incercat cu adb, dar nu a mers. imi schimba locul de instalare, dar telefonul ramane la fel (nu apare nici butonul "MOVE TO SDCARD" nici nu imi instaleaza noile aplicatii pe card.

@Sebastiandorca - cat tine bateria la Philips? in comparatie cu Lenovo

Edited by bogdantecsoiu, 24 October 2014 - 12:29.


#53
alinbrv

alinbrv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 24.10.2014
Am si eu acest telefon de ieri. Rootarea se face foarte usor cu o aplicatie DingDong root. A durat 1 minut.
Partea proasta este ca nu poti muta aplicatiile pe SD, decat daca iti instalezi un custom rom, ceea ce duce la pierderea garantiei.

inca o precizare, bateria mi-a tinut o zi jumate, si am vb la telefon si wifi+3g, plus whatzapp

#54
bogdantecsoiu

bogdantecsoiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.05.2013
Deci, nici cu Root nu poti muta aplicatiile? nasol. Mie ieri nu mi-a mers cu dingdong. O sa mai incerc odata zi.

Inainte sa faci rootarea, ai dat update la firmware?

Ai incercat si cu aplicatiile din google play de mutare pe SDcard? gen app2sd?

Edited by bogdantecsoiu, 24 October 2014 - 12:54.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate