Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

La care din denominatiunile din Romania sa ma botez?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
349 replies to this topic

#37
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 15:44, said:

Lumineaza-ma te rog !   conform Bibliei .
Ti-au spus martorii cum au inselat lumea de 3 ori mintind ca vine sfarsitul lumii?
Minciuna care e cea mai cunoscuta evident, restul fiind disimulate

Stii ce patesc inselatorii conform Bibliei?

Edited by altul2, 21 September 2014 - 15:49.


#38
covimarius

covimarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.07.2009

View Postaltul2, on 21 septembrie 2014 - 15:38, said:

Pai si tu nu vezi ca iti inchipui va partea principala din botez e actiunea pe care o face omul?
Nu intelegi ca te inseala protestantii cum ca ceea ce faci tu e important in schimb botezul lor nu face nimic mai mult? Decat ca te baga intr-o apa
Crezi ca partea principala din botez e ce faci tu?


Bine daca asta e nivelul de analize atunci arata in Biblie unde scrie la ce varsta trebuie sa te botezi


Vedem in Marcu 16: 16 ,,Cine va crede şi se va boteza va fi mântuit; dar cine nu va crede va fi osândit.,,
Inseamna ca cine vrea sa se boteze trebuie sa aiba o varsta la care aude Evanghelia si crede. La 6 saptamani nimeni nu poate auzi evanghelia si sa creada. In Legea ceremoniala a lui Moise nou-nascutii se taiau imprejur la 7-8 saptamani , dar acea lege nu mai e valabila. In Biblie apare un alt legamant unul nou si il gasesti in EVREI cap 7.

View Postaltul2, on 21 septembrie 2014 - 15:46, said:

Ti-au spus martorii cum au inselat lumea de 3 ori mintind ca vine sfarsitul lumii?
Minciuna care e cea mai cunoscuta evident, restul fiind disimulate

Stii ce patesc inselatorii conform Bibliei?

Nu mi-au spus ei ci le-am spus eu si a fost de mai mult de 3 ori  si sincer nu sunt de acord cu ei in ceea ce priveste Biblia lor cu termeni inlocuiti si mai sunt niste chestii care nu-mi plac la doctrina lor.

#39
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 15:49, said:

Vedem in Marcu 16: 16 ,,Cine va crede şi se va boteza va fi mântuit; dar cine nu va crede va fi osândit.,,
Inseamna ca cine vrea sa se boteze trebuie sa aiba o varsta la care aude Evanghelia si crede. La 6 saptamani nimeni nu poate auzi evanghelia si sa creada. In Legea ceremoniala a lui Moise nou-nascutii se taiau imprejur la 7-8 saptamani , dar acea lege nu mai e valabila. In Biblie apare un alt legamant unul nou si il gasesti in EVREI cap 7.
Deci ai o varsta indicata in Biblie petru botez?. Ca ai facut niste acuze ca botezul celor mici ar fi impotriva bibliei.

Ai verset care sa sustina ce acuzi sau sunt scorneli de la protestanti?

#40
covimarius

covimarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.07.2009

View Postaltul2, on 21 septembrie 2014 - 15:53, said:

Deci ai o varsta indicata in Biblie petru botez?. Ca ai facut niste acuze ca botezul celor mici ar fi impotriva bibliei.

Ai verset care sa sustina ce acuzi sau sunt scorneli de la protestanti?

Nu e destul de logic?  Trebuie sa crezi si sa te botezi , si crezi desigur dupa ce auzi despre Isus si auzi din Biblie caci toata Biblia marturiseste despre el. Copilul mic la 6 saptamani poate sa marturiseasca ca crede? Iisus s-a botezat cand era matur.   In Biblie nu exista nici un exemplu al unui bebelus botezat pe cand sunt exemple multe de oameni maturi botezati. Acum iti dai seama sau esti inca indoctrinat.  Daca tu imi dai un singur exemplu de bebelus botezat din Biblie eu ma intorc la ortodoxie si pup toate oasele din toate cimitirele si manastirile pagane.

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 16:01, said:


Nu e destul de logic?  Trebuie sa crezi si sa te botezi , si crezi desigur dupa ce auzi despre Isus si auzi din Biblie caci toata Biblia marturiseste despre el. Copilul mic la 6 saptamani poate sa marturiseasca ca crede? Iisus s-a botezat cand era matur.   In Biblie nu exista nici un exemplu al unui bebelus botezat pe cand sunt exemple multe de oameni maturi botezati. Acum iti dai seama sau esti inca indoctrinat.  Daca tu imi dai un singur exemplu de bebelus botezat din Biblie eu ma intorc la ortodoxie si pup toate oasele din toate cimitirele si manastirile pagane.


"Cei ce au primit propovăduirea lui au fost botezaţi; şi, în ziua aceea, la numărul ucenicilor s-au adăugat aproape trei mii de suflete."   (Faptele Apostolilor 2:41)

View PostEnigel, on 21 septembrie 2014 - 15:28, said:



M-a ferit Dumnezeu de asa nenorocire.

Pai de ce crezi ca e nenorocire?

#41
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 16:01, said:

Nu e destul de logic?
Sa nu vorbim de lucruri mari.

Ai verset in biblie care sa sutina ce spui? Ca exista o varsta minima de botez.

Sau sunt scorneli de-ale protestantilor.

Ti-au spus martorii cum au inselat lumea de 3 ori cu logica evident.

Nu crezi ca ar fi logic sa scrie in biblie daca ar fi adevarat ce spui tu: ca e interzis sa se boteze copii mici?

Daca poti sa raspunzi la intrebarile astea.

Edited by altul2, 21 September 2014 - 16:15.


#42
covimarius

covimarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.07.2009

View Postdark, on 21 septembrie 2014 - 15:38, said:



Habar nu ai.

Nu mai zici nimic in legatura cu categoria de pacate ?

#43
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,501
  • Înscris: 16.03.2004

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 15:45, said:


Lumineaza-ma te rog !   conform Bibliei .

Daca vede cineva pe fratele sau savarsind un pacat care nu duce la moarte, sa se roage; si Dumnezeu ii va da viata, pentru cei ce n-au savarsit un pacat care duce la moarte. Este un pacat care duce la moarte; nu-i zic sa se roage pentru pacatul acela. (1Ioan.5:16)

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 16:09, said:


Nu mai zici nimic in legatura cu categoria de pacate ?

Acum am intrat si eu online.

#44
covimarius

covimarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.07.2009

View Postaltul2, on 21 septembrie 2014 - 16:08, said:

Sa nu vorbim de lucruri mari.

Ai verset in biblie care sa sutina ce spui? Ca exista o varsta minima de botez.

Sau sunt scorneli de-ale protestantilor.

Ti-au spus martorii cum au inselat lumea de 3 ori cu logica evident.

Nu crezi ca ar fi logic sa scrie in biblie ce spui tu: ca e interzis sa se boteze copii mici?

Daca poti sa raspunzi la intrebarile astea.

Ai vazut ca in versetul de mai sus primi crestini trebuiau sa auda CUVANTUL (Biblia) si mai apoi sa fie botezati. Versetul spune tot.  De ce crezi ca ar trebui sa scrie in Biblie ca e interzis sa botezi nou-nascuti? E liber-arbitru pe care ni l-a dat Dumnezeu , tu trebuie sa cauti sa faci conform Bibliei .Ca exemplu: Daca stii ca o masina merge doar daca ii pui benzina trebuie sa scrie undeva ca fara benzina nu merge? E logic.  Daca Biblia spune ca asa se boteaza , adica persoana respectiva trebuie sa auda Cuvantul , adica sa aiba parte de marturie , apoi sa Creada si apoi se va boteza simbolic si va face un legamant al unui cuget curat.  Atunci daca Biblia spune ca asta e singurul mod de a se face un botez ,mai este nevoie sa-ti spuna cum nu se face?

#45
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 16:15, said:

De ce crezi ca ar trebui sa scrie in Biblie ca e interzis sa botezi nou-nascuti?
Pai daca nu scrie atunci de ce spui minciuni ca botezul copiilor e antibiblic?

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 16:15, said:

adica sa aiba parte de marturie , apoi sa Creada si apoi se va boteza simbolic si va face un legamant al unui cuget curat.  
Pai da nu stii ce inseamna credinta, botez (pe care-l asemeni cu un simbol oarecare), si cuget curat (copiii mici probabil pentru tine nu au cuget curat).

#46
covimarius

covimarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.07.2009

View Postdark, on 21 septembrie 2014 - 16:10, said:


Daca vede cineva pe fratele sau savarsind un pacat care nu duce la moarte, sa se roage; si Dumnezeu ii va da viata, pentru cei ce n-au savarsit un pacat care duce la moarte. Este un pacat care duce la moarte; nu-i zic sa se roage pentru pacatul acela. (1Ioan.5:16)



Acum am intrat si eu online.

View Postdark, on 21 septembrie 2014 - 16:10, said:


Daca vede cineva pe fratele sau savarsind un pacat care nu duce la moarte, sa se roage; si Dumnezeu ii va da viata, pentru cei ce n-au savarsit un pacat care duce la moarte. Este un pacat care duce la moarte; nu-i zic sa se roage pentru pacatul acela. (1Ioan.5:16)



Acum am intrat si eu online.

Daca citeai si trimiterile din versetul pe care mi l-ai dat vedeai si care e pacatul care duce la moarte si anume Hula impotriva Duhului Sfant care este de neiertat. "Adevărat vă spun că toate păcatele şi toate hulele pe care le vor rosti oamenii li se vor ierta;" (Marcu 3:28) si (Marcu 3:29) dar oricine va huli împotriva Duhului Sfânt nu va căpăta iertare în veac: ci este vinovat de un păcat veşnic.”  Pacatul e pacat si plata pacatului e moartea (Romani 6:23) Fiindcă plata păcatului este moartea, dar darul fără plată al lui Dumnezeu este viaţa veşnică în Isus Hristos, Domnul nostru. Pacatul e pacat , orice pacat poate fii iertat inafara de cel ce ti l-am mentionat mai sus . Dar sa nu crezi ca sunt ca la ortodocsi categorii de pacate usoare , pacate grele , pacate strigatoare la cer sa nustiu mai cum.

View Postaltul2, on 21 septembrie 2014 - 16:25, said:

Pai daca nu scrie atunci de ce spui minciuni ca botezul copiilor e antibiblic?


Pai da nu stii ce inseamna credinta, botez (pe care-l asemeni cu un simbol oarecare), si cuget curat (copiii mici probabil pentru tine nu au cuget curat).

Iisus a spus despre copii ca sa fim asemeni lor caci Imparatia Cerurilor este a lor. Copii nu sunt asa de pacatosi asemenea adultilor.

#47
Enigel

Enigel

    1612

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,012
  • Înscris: 20.05.2008

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 16:07, said:

Pai de ce crezi ca e nenorocire?

Pai, pt. ca as ajunge sa ma bat cu lumea in citate biblice, as ajunge sa intru pe forumuri si sa ma prefac ca nu stiu unde sa ma botez - in timp ce le predic cat de important e botezul facut la maturitate lol - si as crede ca Dumnezeu doreste ca eu sa nu cumva sa fac ciorba in sabat.

Edited by Enigel, 21 September 2014 - 16:33.


#48
covimarius

covimarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.07.2009

View Postaltul2, on 21 septembrie 2014 - 16:25, said:

Pai daca nu scrie atunci de ce spui minciuni ca botezul copiilor e antibiblic?


Pai da nu stii ce inseamna credinta, botez (pe care-l asemeni cu un simbol oarecare), si cuget curat (copiii mici probabil pentru tine nu au cuget curat).

Nu e conform Bibliei. Daca in Biblie spune cum sa faci un botez de ce trebuie sa faci in alt fel? Nu inteleg. Daca toate exemplele de oameni din Biblie sunt botezate la maturitate de ce sa nu faci cum scrie . Astept un verset din Biblie cu un bebelus care nu a auzit Cuvantul si a fost botezat de mic! Daca imi dai acest verset eu ma intorc la ortodocsi. Inca astept.  Pana in punctul asta Biblia arata exact ce spun eu ! Primeste Cuvantul , e matur , crede si se boteaza. Dar nu gasesc nicaieri in Biblie : Nou nascut , se boteaza , nasul lui e responsabil. Tu gasesti asa ceva in Biblie ? sincer?  Oricum botezati cum doriti. Eu urmez Biblia nu Traditiile si Obiceiurile.

Te rog ia aminte la acest verset :  “Luaţi seama ca nimeni să nu vă fure cu filozofia şi cu o amăgire deşartă, după datina oamenilor, după învăţăturile începătoare ale lumii, şi nu după Hristos.”   COLOSENI 2 : 8

datini = obiceiuri , traditii.

View PostEnigel, on 21 septembrie 2014 - 16:33, said:

Pai, pt. ca as ajunge sa ma bat cu lumea in citate biblice, as ajunge sa intru pe forumuri si sa ma prefac ca nu stiu unde sa ma botez - in timp ce le predic cat de important e botezul facut la maturitate lol - si as crede ca Dumnezeu doreste ca eu sa nu cumva sa fac ciorba in sabat.

Sincer nu ma prefac , stiu ce e botezul stiu ce e important si chiar nu stiu ce sa aleg. Pentru ca vreau sa fac parte dintr-o adunare sau denominatiune mai apropiata de adevar. Nu ma prefac! (asta daca la mine te referi) Ceea ce stiu e pentru ca am studiat Biblia si mi-a placut si vreau sa o implinesc. Ma gandeam ca am sa gasesc o recomandare sincera aici si doar una am primit. Ca sa ajuns la discutii contradictorii asta era inevitabil pentru ca sunt multe doctrine diferite. Era de asteptat.

Edited by covimarius, 21 September 2014 - 16:46.


#49
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 16:31, said:

Iisus a spus despre copii ca sa fim asemeni lor caci Imparatia Cerurilor este a lor. Copii nu sunt asa de pacatosi asemenea adultilor.

Ce tot vorbesti de logica?, nu vezi ca te contrazici:

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 15:52, said:

Vedem in Marcu 16: 16 ,,Cine va crede şi se va boteza va fi mântuit; dar cine nu va crede va fi osândit.,,

Deci dupa tine copiii sunt osanditi desi cred si sunt cu cuget curat?

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 16:44, said:

Nu e conform Bibliei. Daca in Biblie spune cum sa faci un botez de ce trebuie sa faci in alt fel? Nu inteleg.
Daca in biblie nu scrie ca e interzis botezul copiilor tu de ce zici invers?
De ce spui pe dos decat ce scrie in Biblie?
De ce?
Stii ce patesc cei care rastalmacesc mincinos Biblia? Oricata baie de apa ar face si la orice varsta.

Edited by altul2, 21 September 2014 - 16:59.


#50
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,501
  • Înscris: 16.03.2004

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 16:31, said:

Dar sa nu crezi ca sunt ca la ortodocsi categorii de pacate usoare , pacate grele , pacate strigatoare la cer sa nustiu mai cum.

Deci daca ii spui unuia un cuvant jignitor, e la fel de grav cu a omori pe cineva?

#51
covimarius

covimarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.07.2009

View Postdark, on 21 septembrie 2014 - 17:02, said:

Deci daca ii spui unuia un cuvant jignitor, e la fel de grav cu a omori pe cineva?

Daca privesti si poftesti o femeie ai comis deja adulter cu ea in inima ta. Da , e la fel de grav. Iisus a spuns " Cine ma va iubi va pazi legile mele" si daca implinesti primele 2 porunci le implinesti pe toate. Daca-ti iubesti aproapele nu-i vei spune nici-un cunvant jignitor. Si Isus spune in Matei 5  " Dar Eu vă spun că oricine se mânie pe fratele său va cădea sub pedeapsa judecăţii; şi oricine va zice fratelui său: „Prostule!” va cădea sub pedeapsa Soborului; iar oricine-i va zice: „Nebunule!” va cădea sub pedeapsa focului gheenei.  DECI DA e la fel de grav ! Uita-te la consecinte la sfarsitul versetului.

Ca jignesti , te infurii sau chiar ucizi nici una nu trebuie facuta . Daca iti iubesti aproapele nu o vei face Posted Image

View Postaltul2, on 21 septembrie 2014 - 16:57, said:

Ce tot vorbesti de logica?, nu vezi ca te contrazici:



Deci dupa tine copiii sunt osanditi desi cred si sunt cu cuget curat?


Daca in biblie nu scrie ca e interzis botezul copiilor tu de ce zici invers?
De ce spui pe dos decat ce scrie in Biblie?
De ce?
Stii ce patesc cei care rastalmacesc mincinos Biblia? Oricata baie de apa ar face si la orice varsta.

Cel ce nu crede si nu se boteaza este osandit. Astea doua merg mana-n mana. La fel ca si credinta si fapta. Credinta fara fapte e moarta! Auzi , am un prieten ce a terminat seminarul Ortodox si chiar el mi-a spus ca botezul pe care l-a studiat la seminar adica acel botez ce-l fac ortodocsii e un botez ca si polita de asigurare in caz ca la maturitate ei nu o sa creada si nu o sa se boteze. Mi-a spus-o un preot in devenire. Ce spui de asta?  Pana acum situatia e urmatoarea: Eu am cu ce dovedi ca oamenii se boteaza dupa ce aud Cuvantul si cred adica atunci cand pot sa gandeasca si sa faca diferenta dintre bine si rau adica la maturitate dar tu inca nu mi-ai dat nici un verset in care copilul e botezat de mic la 6 saptamani. Inca astept dovata si iti promit ca ma intorc la Ortodocsi si vizitez toate manastirile si pup toate moastele, desigur daca-mi dovedesti ca asa este corect.

Nu spun invers. A cerut Dumnezeu botezul copiilor? Da sau Nu?

Deci practic ortodoxia practica ceva intr-un mod in care Dumnezeu nu a cerut.. De ce sa facem voia lui Dumnezeu? Lasa ca ne facem noi traditiile si obiceiurile noastre.

Cat despre Maria sa va spun ceva . Nu va mai rugati la Maria caci ea este moarta se odihneste .Eclesiastul 9:10.  Si paganismul are la baza inchinarea la morti si la oseminte. Orice catedrala PAGANA e construita pe un cimitir sau are un altar de oseminte in ea pentru inchinare. Si Maria n-a fost mama lui Iisus caci toata lucrurile au fost facute prin Iisus inclusiv Maria. Prin Maria doar s-a intrupat. Iisus ii spunea Mariei "Femeie" nu-i spunea  sfanta nascatoare de Dumnezeu sau Sfanta Mama. In loc sa va rugati la Singurul Fiu al Lui Dumnezeu care este Isus voi va rugati la osemintele unor morti necunoscuti si la Maria care nici macar nu este in cer. E moarta si va invia la judecata si cred ca va fii si mantuita!

Edited by covimarius, 21 September 2014 - 17:47.


#52
tanoit

tanoit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,351
  • Înscris: 28.01.2013

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 16:44, said:

Pentru ca vreau sa fac parte dintr-o adunare sau denominatiune mai apropiata de adevar.
De ce ai alege o secta (poti citi si denominatiune daca preferi) in detrimentul libertatii??
Te simti mai confortabil in compania "fratilor',sau cel putin asa reiese din afirmatia ta de mai sus in care recunosti ca nu (mai) exista o secta (a se citi cult) in care perceptele si invataturile lui Hristos sa fie recunoscute si respectate in totalitate.Posted Image

#53
covimarius

covimarius

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 246
  • Înscris: 04.07.2009

View Posttanoit, on 21 septembrie 2014 - 17:47, said:

De ce ai alege o secta (poti citi si denominatiune daca preferi) in detrimentul libertatii??
Te simti mai confortabil in compania "fratilor',sau cel putin asa reiese din afirmatia ta de mai sus in care recunosti ca nu (mai) exista o secta (a se citi cult) in care perceptele si invataturile lui Hristos sa fie recunoscute si respectate in totalitate.Posted Image

Inteleg , dar daca cunosti aceste culte imi poti spune care crezi ca e mai apropiata de invataturile lui Hristos? Multumesc ca ai raspuns conform nelamuririi mele. Undeva unde e o invatatura buna din Biblie si unde nu ma impiedic de traditii si obiceiuri.

Edited by covimarius, 21 September 2014 - 17:56.


#54
altul2

altul2

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,738
  • Înscris: 22.09.2013

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 17:33, said:

Auzi , am un prieten ce a terminat seminarul Ortodox
Cum sa ai prieteni ortodox? Nu e cu toate acasa?

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 17:33, said:

Mi-a spus-o un preot in devenire. Ce spui de asta?
Zic ca un copil e mult prea aproape de Dumnezeu ca sa urzeasca asemenea planuri.

In schimb cred ca tu vrei sa te "botezi" acuma crezand ca astfel te mandresti in fata lumii ca ai ceva credinta.
Din cauza asta nu vrei sa te "botezi" in cada personala.


View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 17:33, said:

A cerut Dumnezeu botezul copiilor? Da sau Nu?
Deci practic ortodoxia practica ceva intr-un mod in care Dumnezeu nu a cerut.. De ce sa facem voia lui Dumnezeu? Lasa ca ne facem noi traditiile si obiceiurile noastre.
Trebuie sa-ti ceri iertare:
Sa zici Ma rog cu durere sa fiu iertat ca am spus invers decat Biblia
Si m-am increzut in logica omului desi Biblia imi interzice:
Ieremia 17.5. Aşa zice Domnul: "Blestemat fie omul care se încrede în om şi îşi face sprijin din trup omenesc şi a cărui inimă se depărtează de Domnul.

View Postcovimarius, on 21 septembrie 2014 - 17:33, said:

A cerut Dumnezeu botezul copiilor? Da sau Nu?
Tot vorbesti! In loc sa-ti ceri iertare

Faptele Apostolilor 2
38 Iar Petru le-a zis: „Pocăiţi-vă, şi fiecare din voi să se boteze în numele lui Iisus Hristos, spre iertarea păcatelor voastre; şi veţi primi darul Sfântului Duh.
39 Că pentru voi este dată făgăduinţa şi pentru copiii voştri şi pentru cei de departe, pentru oricâţi îi va chema Domnul, Dumnezeul nostru“.

Edited by altul2, 21 September 2014 - 18:00.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate