Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Oferte loializare Telekom

- - - - -
  • Please log in to reply
522 replies to this topic

#505
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 09.02.2007

View Postdorin_2k, on 13 aprilie 2018 - 16:51, said:

Nelimitat national, 500 SMS national, 100 min internationale, net nelimitat la pretul de 13 lei lunar.
M-au sunat și pe mine cu așa ofertă, fiindcă am deja servicii fixe: Voce Zero și Internet L. Atenție, la acest abonament, toate MMS-urile se taxează.
Am uitat să întreb dacă acest abonament are roaming, dar oricum folosesc deja variante ocolitoare ale roaming-ului deoarece am nevoie de roaming doar în țările din afara SEE. Deștepții noștri nu dau acces roaming nici în afara SEE din cauza scăderii prețurilor la serviciile roaming din SEE. Numai Orange RO oferă roaming separat. Vodafone RO și Telekom RO și-au tăiat singuri toată porția, nepăstrându-și nici măcar o „bucățică”. Nu cred că sunt prea mulți cei care trec la un abonament mai scump doar pentru a avea roaming în SEE.

#506
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 09.02.2007
Cred că pe doamna care m-a sunat am deranjat-o cu atâtea întrebări despre abonament și a încheiat apelul spunând că-mi va trimite cartela SIM în maxim 7 zile. Am așteptat degeaba. Nu am primit nimic.Am sunat la 1234 și nu apărea nimic înregistrat în baza de date.
Am scris pe pagina „Contact” de pe telekom.ro și le-am trimis înregistrarea convorbirii. A treia zi a sosit SIM-ul.
Cu așa angajați, merg treburile ca unse!
Deci am abonamentul Mobil 5 la 7 EUR/lună cu două ajustări de câte 2 EUR/lună, adică 4 EUR lunar în total, adică mai plătesc 3 EUR lunar.
Abonamentul Mobil 5 la 7 EUR/lună nu are roaming nicăieri, nici măcar în țările din afara SEE, adică în țările în care nu ai nici un beneficiu din cele impuse de UE.

Edited by sarighiol, 24 May 2018 - 16:41.


#507
Pericle23

Pericle23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 26.03.2010
Sa inteleg ca la abonamentul de 3 euro de la Telekom se ofera si telefon la pret redus?

Edited by Pericle23, 24 May 2018 - 18:41.


#508
biogood

biogood

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,609
  • Înscris: 22.01.2011

View Postsarighiol, on 24 mai 2018 - 16:34, said:

Abonamentul Mobil 5 la 7 EUR/lună nu are roaming nicăieri, nici măcar în țările din afara SEE, adică în țările în care nu ai nici un beneficiu din cele impuse de UE.
Asta e ilegal. Reglementarile RLAH se refera strict la roamingul SEE, nu au de ce sa iti opreasca roamingul non-SEE.

#509
Alexis

Alexis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 22.01.2004

View Postbiogood, on 24 mai 2018 - 18:40, said:

Asta e ilegal. Reglementarile RLAH se refera strict la roamingul SEE, nu au de ce sa iti opreasca roamingul non-SEE.

Nu e ilegal. Fiecare operator decide daca in cadrul unui abonament ofera sau nu roaming. Asa cum si Vodafone face cu abonamentul lor de 11 euro: https://www.vodafone...ndard/index.htm

Cred ca si luna asta te sare bonusul...

#510
r3my_cc

r3my_cc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,212
  • Înscris: 12.02.2014
Parcă e abonament de acum 5 ani, dpdv al beneficiilor. Și nici net pe caiet 👎👎👎

LE: Mă refer la abonamentul vdf din link-ul lui Alexis

Edited by r3my_cc, 26 May 2018 - 08:28.


#511
sarighiol

sarighiol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 09.02.2007

View PostPericle23, on 24 mai 2018 - 18:40, said:

Sa inteleg ca la abonamentul de 3 euro de la Telekom se ofera si telefon la pret redus?
Nu, mie nu mi-au propus nici un telefon. Bănuiesc că e unul din aceele abonamente fără telefon la preț redus.

#512
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,403
  • Înscris: 26.04.2016
Ce mai oferă ăștia că am acum un abonament care intră în perioada de retenție.
Nu am servicii fixe ci doar două de mobil.
Oare semnal nu pot oferi ?

#513
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Mai nimic bun. Am Free L nelimitat la 4,82 euro tva inclus, u totul nelimitat, inclusiv bonusul net nelimitat. M-au sunat sa-mi ofere un abonament de 10 euro care mi-l reduc la 8 euro cu nelimitat voce, internet și 1000 sms naționale. I-am zis ca își bate joc de mine.

#514
Dragosh2008

Dragosh2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,589
  • Înscris: 20.02.2008
M-au sunat si pe mine ieri si mi-am micsorat cele 7 abonamente :lol:
4€ in primul an si 5 in al doilea, nelimitat :)

#515
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,403
  • Înscris: 26.04.2016
Deci nu se ofera mare lucru la loializare. Am vazut pe site ca imi ofera abonament doar de la 10 euro in sus . La achizitia unui telefon nici macar nu imi bat capul ca nu merita. Asi prefera o scadere a abonamentului decat telefon . O sa incerc sa vad si prin magazin desi cred ca ce le apare pe site aceia vor oferi,daca nu pa si la cartela.
Auzisem la un moment dat de abonament fara perioada contractuala,se poate da si la loializare?

Edited by mariusr1976, 26 June 2018 - 20:20.


#516
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,437
  • Înscris: 31.01.2010
Au sunat`o pe sotie ca trebuie reinoit abonamentul dar abonamentul ei nu mai este in grila lor, cum drak asta ca eu nu inteleg!
I`au facut la plezneala unu fara roaming si fara sa`i spuna nimic de asta.
A venit SMS de dezactivare roaming, cind suna sa`l activeze...fix .UE abonamentul  n`are roaming.
Alta bilci sa`l anuleze si culmea acuma a putut ramine pe ala vechi.
Exact acelasi lucru i l`au facut la baiat.
Chiar parca is pusi sa`si bata joc de clienti, si e client sotia din 2000!
Inca mai are cartela ce Cosmorom in telefon, probabil pentru scurta vreme dupa cum s`a enervat!

#517
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Pai trebuie sa trimita contractul prin poștă, iar daca nu iti convin conditiile poti reveni in 15zile la abonamentul inițial.

#518
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,403
  • Înscris: 26.04.2016
Am fost sunat astazi de cineva de la telekom,ca cica sunt inclus intr-o oferta speciala dar am cerut sa mi se trimita oferta pe mail ca nu aveam timp sa ii scot eu vorbele acelui nene din gura. Pana acum nu am primit nimic si sunt aproape sigur ca nici nu voi primi ceva.

#519
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,437
  • Înscris: 31.01.2010

View Postaddelin, on 02 iulie 2018 - 17:26, said:

Pai trebuie sa trimita contractul prin poștă, iar daca nu iti convin conditiile poti reveni in 15zile la abonamentul inițial.

A facut revenirea in 10 minute de la primirea acelui SMS.

#520
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,403
  • Înscris: 26.04.2016
Nu exista nici un fel de loializare la telekom . Am facut o simulare pe site sa vad cum este cu loializarea si am constatat ca e la fel ca si cel care face un nou abonament.
De fapt nici nu ma asteptam sa fie altfel.

Edited by mariusr1976, 05 August 2018 - 09:52.


#521
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 08.08.2005
Eu am avut surpriza, făcând o simulare pentru un telefon HTC U Ultra, ca cu prelungire costa în jur de 1700 lei iar cu abonament nou (1100). În ambele cazuri fiind vorba de același tip de abonament, la același pret.

#522
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Vezi ca pe forum la ei ai o gramada de lume care reclama ca n-au primit telefoanele .Arunca un ochi acolo intai .

Edited by GingisHan2015, 05 August 2018 - 12:21.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate